Kıbrıs Türkü'nü İstemeyen Tayyip Gibi Konuşur... Behiç KILIÇ - 7 Şubat 2011

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Beyefendi “devletin Apo ile görüşmesine” yeşil ışık yakacak kadar demokrat bir liderdir.. Ama sıra Kıbrıs Türküne gelince beyimiz celalleniyor..! Teröriste “diyalog” kapısı açan Tayyip, KKTC’nin sıkıntısına acaba neden adeta “Köprüleri atarım arkadaş!!.” diye yiğitleniyor?.! İpin sapın karıştığı Ortadoğu çukurunda akla gelen çoktur!.. ABD’si AB’si Tayyip’i sıkıştırıyor, Tayyip ter için de!.. Kıbrıs Türküne arkanı dönmenin Ak Parti tabanı içinde bile kabul edilmesi zor.. “Ter” bu yüzden..

Ne lazım?. Tayyip’e bahane lazım!..

“Madem KKTC’de üç beş kişi toplanıp Türkiye aleyhine gösteri yaptı, ben de KKTC’yi istemiyorum arkadaş!!”

İşte size Tayyip’in “terini” silecek bahane!..

Hadi bakalım büyük devlet adamı, dünya (en azından Ortadoğu) lideri yiğidim..

Aç limanları Rumlara, hem sen kurtul hem de Kıbrıs Türküne oh olsun!.. Daha da açalım konuyu... KKTC’de ortalığa dökülüp Türkiye aleyhine pankart açanlar kimler?!. Şu ünlü “Annan Referandumunda” Ankara’nın Ak Parti’nin çağrılarına uyanlar.. Yani KKTC’nin Ak Partilileri..

Bunlar şimdi ne yaptılar?!..

Yarattıkları ortamla,Tayyip’in Kıbrıs Türküne bodoslamadan dalmasını sağladılar!.. Ankara’nın Türkiye’deki Başbakan’ın Türkiye’nin en hassas konusu KKTC üzerine söylediği sözlere bakın..

“Sen kimsin be adam. Şehidim var gazim var”

Afedersiniz de, “Annan dayatması” sırasında “şehidimi gazimi bir kenara koyan” kimdi!?. Beşparmak’lardan Bayrağın silinmesine cevaz veren kimdi!?. Vikileaks belgelerinde KKTC’den Türk askerinin çekilmesine onay verildiği kim için yazılıyor!?.

“Bize defol diyorlar. Yönetimin duyarsızlığı var. Cumhurbaskanı‘ndan, Basbakan‘a kadar yönetimin tavrını açık ve net koyması lazım. Türkiye‘ye karşı böyle bir eyleme hakları yoktur. En düşük memurları, 10 bin liraya yakın para alıyor en düşük maaş alan kişi. Benim basbakanlık müsteşarımın aldığı 5 milyar küsür. Beyefendi 10 bin lira alıyor bir de bu eylemi yapıyor utanmadan.

Üstelik 13 maaş alıyorlar yılda. ‘Turkiye buradan çek git‘ diyor. Sen kimsin be adam. Ülkemizden beslenenlerin bu yola girmesi manidardır.” Hepsini geçin KKTC’de Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun maaşı 8 bin TL

Şu maaş konusunda, yani devlet kesesinden beslenenler faslında Tayyip mesela TRT’den dağıtılan ulufelere bakıversin önce.. Milletten kesilen elektrik paraları ile süper zengin edilen “Tayyipçi” mübarekleri görüversin önce..

KKTC Türkiye’nin namusudur.. Türkiye’nin çocuğudur.. Türkiye kendisi yemeyecek içmeyecek KKTC’nin değil insanlarını bir çakıl taşını bile namerte muhtaç etmeyecektir,Türkiye’nin böyle zorunlu bir görevi vardır..

Ne demek “Ben besliyorum!..” Türkiye’nin Başbakanı böyle konuşamaz..!

Dikkat ediniz..Tayyip’in sözleri Rumlara bayram ettiriyor.. Türkiye aleyhine gösteri yapanlara da öyle.. Sıkıntıya düşen, alınganlık ötesi kendisini yalnız hisseden kim?.. Kıbrıs’ın binlerce şehide sahip, kendilerini Türkiye’nin parçası sayan Kıbrıs Türkleri..

KKTC’de kamu çalışanlarının sıkıntıları var.. Bu sıkıntıları, Kıbrıs’ı Türkiye’den koparma hareketine ruhlarını satmış olanlar istismar ediyorlar.. Türkiye bu derin organizasyonu bilmiyor mu!?.

Bütün oyunlar bilinirken,Tayyip’in çıkıp bu “oyuncuların” elini kolaylaştıracak öfke saçması, üstelik KKTC Cumhurbaşkanı’nı Başbabakanı da hedefe oturtmasının izah tarzı hoş değildir..

Sen İmralı-Devlet muhabbetine hoş bak!..

KKTC’liye “derdin ne” diye sorma!..

KARA BUDUN

Yasaklı Üye
Cevap: Kıbrıs Türkü'nü İstemeyen Tayyip Gibi Konuşur... Behiç KILIÇ - 7 Şubat 2011

Halakızım benim istediğim yazıyı yazmış...
EFELEEEEEEEEEEEEEEEEEERR