Kıbrıslılık Safsatası Kıbrıs Türkünü Arkadan Hançerlemekti.

Tanju Müezzinoğlu

Onursal Üye
Web sitesi
www.kktcbayrak.org
KIBRISLILIK SAFSATASI KIBRIS TÜRKÜNÜ
ARKADAN HANÇERLEMEKTİ.

Edebiyat hocam rahmetli ARİF NİHAT ASYALI hocamın bir sözü ile yazıma başlamak istiyorum. “Kendi halkının menfaatlerini savunmaktan aciz olanlara dikkat ediniz”

Bu söylemden sonra soruyorum, TALAT Kıbrıs Türklerinin haklarını savunabiliyormu. Yoksa Hristofyas masadan kaçmasın diye Kıbrıs Türklerini TEK EGEMENLİK, TEK HALK, TEK DEVLET gibi Kıbrıs Türk Halkının kabulü mümkün olmayan safsatalara ne hakla imza atıyorsun..

Sayın TALAT Hristofyasın kuyruğunda MARŞABBA olmak sence hoş mu?
KKTC’NİN Cumhurbaşkanlığı makamında olan her kim isterse olsun. Kıbrıs Türk Halkının KIRMIZI ÇİZGİLERİ Hristofyas masada kalsın diye kabul edemez.

Sana halkımız soruyor. Sen Hristofyasın masada kalması ve Hristofyasa teslim olasın diye o makama getirdi.
Anlaşılan odur ki sen bu görevi Kıbrıs Türk Halkının menfaatlerini koruma yönünde başarılı olamıyorsun.

O halde yapman gereken en doğru hareket, o makamdan derhal istifa etmendir. Son seçimlerde halkımız size en güzel cevabı verdiğini hala görmezden gelemezsiniz.

CTP’Lİ Mehmet Çağlar gibiler Türk gençlerinin Rum okullarında eğitim yapmalarına bakın ne diyor. Söylendiği kadar değil bilmem binde şu kar toplam olarak da 500 - 600 gencimizin Rum okullarında eğitim yapmalarını sıradan bir iş gibi görebilenlere bilmem ne demeli. Bu zavallıya halkımız soruyor: Türk Üniversitelerinde kaç tane Rum genci eğitim görüyor. Malum hiç. Rumlar kendi davalarına bu kadar sağlam bağlarla bağlanırken bizim içimizden ne boynuzlu yılanlar çıkıyor. Bunlardan Kıbrıs Türk Halkı kurtulmak için 19 Nisan’da ilk adımı atmıştır.

KKTC’DEKİ kollejleri ortadan kaldıran CTP’Lİ eski Milli Eğitim Bakanı CANAN Öztoprak da Türk gençlerini Rum tarafındaki okullara yönlendirmek için gerekli olan her şeyi yapmıştı. Şimdi yapılacak olan ve yapılması gerekli olan bu evlatlarımızı Rum tarafına göndermek için Türk okullarında ortaya konan olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve evlatlarımızı Rum tarafına göndermekten kurtarmak en büyük görevimizdir.

Rumların ENOSİSTEN zerrece vazgeçmediklerini her beyanatlarında görmek mümkündür. Ama olanları görmezden gelenlere söylenecek tek söz vardır. “HAİN” Bu sözüme bir misal vermek istiyorum: Güney Kıbrıs Rum Eğitim Bakanı Andreas Dimitriu, "Talat-Hristofyas görüşmelerinin başarıya ulaşabilmesi, ancak Türk ordusu ve yerleşiklerin geri çekilmesi ile mümkün olabilir" diyor.

Şimdi soruyorum: Sınır bölgelerinde 100 bin sivil silahlandırılmıştır ve Rumlar dünyanın en büyük silahlanan ülkesi. Bu silahlar kimin için alınıyor?

TALAT Hristofyas masadan kaçmasın diye her şeyi yapamazsın. Sen Kıbrıs Türk Halkının haklarını doğru dürüst savun da Hristofyas nere kaçacaksa kaçsın. İSTERSE CEHENNEMİN DİBİNE GİTSİN.

TANJU MÜEZZİNOĞLU
GÜNEŞ GAZETESİ

SALUR

Dost Üyeler
Cevap: Kıbrıslılık Safsatası Kıbrıs Türkünü Arkadan Hançerlemekti.

Sayın Talat nasıl bu kadar duyarsız ve Rum hizmetçisi olabiliyor anlamış değilim.

Aklımdan acaba 1974 de savaşta annesini babasını kaybettide bizim Türkler evlatlık olarak mı aldı???Diye geçmiyorda değil.

O yüzden mi Rumların her attığı admın arkasında ?