Kıbrıs'tan Önce Anavatanı Kurtarmak Lazım...

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye
KIBRIS'TAN ÖNCE
ANAVATANI KURTARMAK LAZIM...

Bir dost beni uyardı.

Arkadaş sen Kıbrıs Mektubu, Kıbrıs Mektubu diyorsun, son zamanlarda sadece Türkiye’yi yazıyorsun…

“Dedim ki; Dokunma bana. Zaman öyle bir zaman ki Kıbrıs’tan önce Anavatan’ı kurtarmak lazım,”
“Haklısın” dedi sustu.

Birden tarihin derinliklerinden sesler, düşünceler sardı benliğimi.

Vatan Şairi Namık Kemal şöyle demişti.

“Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?”

Yüce Atatürk böyle bir söze karşılık;
“Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini?”

Biliyorsunuz “mader” ana demek, Anadolu, Anavatan demektir.

Baştakiler, kendilerine emanet edilen Anayurdu, Anavatan’ı, Anadolu’yu, kendilerini Başbakan yapan, Başbakan diye kabul eden Türkiye Cumhuriyetini yani;
“Devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü” hapisteki cani, dağdaki eşkıya, meclisteki bir kısım hainler ile aynı kefeye koyarak aşağılamış, parçalamak istemektedirler.

Mehmet Akif sağ olsaydı herhalde bu dizeleri tekrarlayacaktı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı…

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı…

İstiklal savaşını yaratan cehalet, aymazlık, gaflet ve dalalet (sapınç, sapkınlık, doğru yoldan ayrılma) ne ise bu gün de Anavatan’da aynı rüzgarlar esmektedir.

“Br hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor.”

Büyük Şair Mehmet Akif, şimdilerde yaşasaydı;
“Bir başkanlık uğruna ya Rab bu vatan bölündü bölünecek” der miydi demez miydi?

Sevgili okuyucularım; ben bu stres altında “Kıbrıs Mektubu” başlığına yakışır bir makaleyi yazabilir miyim?

Bölünme Anayasası ile Başbakanlıktan Başkanlığa atlamak isteyen Erdoğan memleketimizi ziyaret eden Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’a Kıbrıs sorunu için bakınız ne dedi.

“Yunanistan ile aramızda görüş ayrılığı olabilir. Bunları diyalog kanallarını açarak çözmek istiyoruz. Kıbrıs sorununu 50. yılına girmiştir. Kıbrıs konusunda garantör iki ülkeyiz. Garantör ülkeler olarak gerekenleri, ortaya koyacağımız iradeyle gerçekleştireceğiz. Bu sorunu artık tarihe gömelim, diyoruz. Biz siyasilere düşen görev sorun çözmektir, sorun üretmek değildir.”

Diyorum ki;
Amman Sayın Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Eşbaşkanı “ sen sorun çözmek değil, sorun üretiyorsun. GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ”
‘2004 yılındaki Annan Planı oylamasında da Kıbrıs Türk Halkını “Çözümsüzlük çözüm değildir. Annan Planına “Evet” demezseniz ne haliniz varsa görünüz” diye tehdit etmiştiniz.

Üstelik içime hançer gibi saplanan o hareketinizi ölsem de hiç unutamayacağım.

Hatırlar mısınız “Git Kıbrıs’ta konuş” diyerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf R. Denktaş’ı Anadolu’dan kovmuştunuz.

Emirleriniz ve zorlamalarınız üzerine Kıbrıs Türk Halkı Annan Planına “Evet” dedi.

Ey BOP Eşbaşkanı, Allah Rumlardan bin defa razı olsun. Annan Planına “Hayır” dediler de kurtulduk. Yoksa şimdiye kadar Ada’da ilaç için tek Türk kalmayacaktı.

Tekrarlıyorum. Kıbrıs uyuşmazlığı için “GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ.”

Hoşça kalınız
Hüseyin LAPTALI
25 Mart 2013