KKTC Gazeteciler Ve Yazarlar Birliği Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ahmet Ötüken

Onursal Üye
Katılım
17 Nis 2012
Mesajlar
35
Tepkime puanı
0
Puanları
0
13 Kasım; 2012

KKTC GAZETECİLER VE YAZARLAR BİRLİĞİ
CUMHURİYET BAYRAMI MESAJIKıbrıs Türk halkı bir asrı aşan varoluş ve özgürlük mücadelesi sonunda kendi devletini kurma başarısını göstermiş ender halklardan biridir.


Bugün sevinçli, coşkulu ve gururluyuz. Çünkü ulus bilincine varmış her halk gibi bizim de bir uzun soluklu soylu bir mücadele ve direniş sonucu ulaştığımız bir devletimiz var. Semalarımızda Özgürlüğümüzün ifadesi olan bayraklarımız dalgalanıyor. Sınırlarımız; Mücahit ve Mehmetçiğin güvencesinde korunuyor.


Eksikliklerimize rağmen; çoğu halkın ulaşma mücadelesi verdiği bir demokrasimiz ve güçler ayrılığına dayalı bir yönetim biçimimiz var. Ekonomimiz; Anavatanın da bitmeyen katkılarıyla, ambargolara rağmen her geçen gün gelişiyor.


Çoğu devletin ve halkın krizlerle boğuştuğu bir dönemde ekonomik ve sosyal yaşamımızda; yönetenlerin keyfilik ve partizanlığı sonucu yaşanan sıkıntıların dışında toplumsal yaşamımız gelecek için ümit vaat ediyor.


Elbette ki; halk olarak Kıbrıs sorununun sonlanmasını istiyoruz. Ancak; şartlar ne olursa olsun kimsenin özgürlüğümüzden ve toplumsal direnişle elde ettiğimiz ulusal kazanımlarımızdan taviz vermemizi beklememelidir.


Bir barış ve uzlaşma olacaksa; barışın temeli egemenlik, siyasal eşitlik, iki halklılık, iki bölgelilik ve varılacak uzlaşmayı Anavatanımızın garanti edeceği bir zeminde olmalıdır.


Halkımızın; bunca mücadele ve bunca direniş sonucu ulaştığı bu günkü ortamda; daha adil, halkı ayırım gözetmeksizin kucaklayan; üretken ve üretilenleri hakça paylaşan şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla yönetileceği bir siyasi atmosfere ulaşması elbette ki en doğal talebidir.


Bu duygu ve düşüncelerle; bugünlere ulaşmamızı sağlayan soylu direnişte öncülük görevleri üstlenen başta liderlerimiz Dr. Fazıl Küçük ve kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş olmak üzere emeği ve hizmeti geçen tüm mukavemetçi ve mücahitleri sevgi ve saygıyla anarken, sonsuza kadar özgürlük, sonsuza kadar egemenlik ve sonsuza kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dilek ve kararlılığımızı yineler, tüm şehitlerimizi rahmetle anarız.


YAŞASIN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ


YAŞASIN ANAVATAN TÜRKİYE


KKTC GAZETECİLER VE YAZARLAR BİRLİĞİ

BAŞKANI

Ahmet ÖTÜKEN

 
Üst