KKTC yavru vatanimiz neden tam güvence de değildir?

mehmetsokmen

New member
Web sitesi
www.mehmetsokmeninyeri.com
KKTC YAVRU VATANIMIZ NEDEN TAM GÜVENCE DE DEĞİLDİR?
Öncelikle şahsım edebiyatçı değildir, yazarlığa da soyunmuyorum, ama yavru vatan KKTC tüm Türk Milleti için stratejik olarak hayati öneme sahip olduğu bilincinde olarak KKTC üzerinde oynanan oyunlardan duyduğum kaygı nedeniyle düşüncemi yazmak istedim. Hatalarım varsa lütfen düzeltilsin.
1974 Barış harekatı sonrası sağlanan düzen içinde eğitim sistemi göz ardı edilerek anılan tarihten itibaren KKTC Gençliğine milli benlik kavramları, Rumların katliam ve barbarlıkları, yavru vatanının kendileri için ne kadar önemli olduğu ve vatan toprağını korumanın önemi yönünde bilimsel tarih dersi olarak verilseydi, bu bağlamda kuvvetli bilinçlendirme sağlansaydı; Annan planı kabul edilir miydi? Elbette kabul edilmezdi. Rum tarafı kendi insanlarını Türklere karşı kin ve nefret içinde eğitirken ve bu yönde tarih bilinci verirken ne yazık ki Türk tarafı kendi insanlarını sağlam eğitmemiştir. Bu gün KKTC insanı rum tarafına gidiyor, rum kimlik kartlarını alıyor, AB vatandaşı olma hayaliyle milli benliğini hiçe sayıyor. KKTC insanı 1974 tarihinden beri iyi ve vatansever bir eğitimle yetiştirilseydi, sanırım bu günkü vatan satıcısı iktidar başta olamazdı. Türkiye’deki AB ci AKP iktidarı ile bütünleşik çalışan Talat ekibi KKTC yi yok etme, sonlandırma hevesindeler.
Vahşi ABD ve AB, Akdeniz deki enerji havzalarını kontrollerinde tutmak için sürekli baskı ve şantajlarla Kıbrıs Adasını sorunlu tutma çabasındalar. Özünde adayı tamamen Rumlaştırmak istemeyerek, tamamen veya kısmen Türkleştirmek te istemiyorlar.
KKTC insanı kendisi üzerinde oynanan oyunların farkındalığına ancak eğitim yoluyla varabilecektir. Eğitim sadece okullarda değil, görsel teknoloji kullanarak ta verilmelidir. Kendilerinin nasıl yoksul bırakıldıklarını 1974 tarihinden beri niçin tanınmadığını ve bu tanınmayı Türkiye de ve KKTC de kimin engellemeye çalıştığını, uygulanan ambargoların kökenini sebep ve sonuçlarını da insanlara anlatılması gerekmektedir. KKTC insanı kendisini yok etmeye yönelik senaryoları öğrendiği vakit elbette yok oluşuna seyirci kalamayacaktır. Tüm KKTC li soydaşlarıma sevgilerimle
Mehmet SÖKMEN
Masaj Terapileri Uzmanı
Web Editörü
www.mehmetsokmeninyeri.com
[email protected]
0532 5258493 – 0505 7597628
Antalya