KKTC’de Oyun Bitti (ANALİZ)

Levent Akıncı

Onursal Üye
KKTC’DE OYUN BİTTİ (ANALİZ)

2005’den beri oynanan orta oyunu bitti. Oyunu kaybedenlerin düşünmeleri için artık önlerinde uzun bir zaman var. Düşünecek bir şey yok diyorlarsa yanılıyorlar. Hiç olmaz ise ‘’nerede hata yaptık’’ sorusunun cevabını düşünmeliler. Cevabı bulmakta zorluk çekmemeleri için naçizane şu açıklamaları göz ardı etmemelerini arzu ediyorum. Sayın CTP lider ve yöneticileri; dev aynasındaki görüntünüzün normale döndüğünü artık lütfen kabul buyurun. Sizler gerçekte iyi insanlarsınız. Politikanın dolambaçlı yollarında yürümek bazen insanları ben en büyüğüm ne istersem yaparım yanlışlığına düşürebilir, unutulmamalıdır ki insanoğlu gün olur devran döner sonunda hüsran olur gider, sonunda da öyle oldu. Dedim ya sizler iyi insanlarsınız, iyi insan; hatadan dönen insan demektir. Hatalarınız mı, buyurun bir analiz yapalım bakalım neler yapmışsınız. Darılmadan ve kızmadan ilgi buyurmanızı ve bilgilerinizi. Saygılarımla. (Efendim)

--Hatırlarsanız Cumhuriyet bayramı törenleri için yapılan kutlamalarda KTBK komutanına protokol dersleri vermiştiniz. O günlerin yağcı basını da sizleri arşa çıkarmıştı. Bakınız şimdi bu yağcıların esamisi var mı? Yok, düşenin dostu olmaz bilirsiniz. Demek ki bu posta koymalarınız pek taraftar bulmamış. Bulmadığı gibi bir dahaki seçimlerde KKTC halkı tarafından menfi kullanılmak üzere bir yerlere not edilmiş. Bu davranışınızda ne yazık ki unuttuğunuz bir şeyler olduğu bir gerçekti; adada barış olmamıştı, ateşkes vardı, diklenip küçük düşürdüğünüz kuvvet komutanı, garantörlük haklarını soydaşları için kullanan bir devletin -adı Türkiye Cumhuriyetidir- komutanıydı. Anlaşılması için biraz daha açayım; TC. adaya soydaşlarının canına, malına, namusuna uzanan eli kırmak için 1974 yılında bir kuvvet göndermişti ya, işte aşağıladığınız komutan bu kuvvetin komutanıydı. Demek ki ucuz kahramanlıklar seçmen gözünde pek itibar sağlamıyor.

--Üç ay içerisinde çözümü sağlayacağınız konusunda çok iddialıydınız bu meyanda burnunuzdan kıl aldırmıyordunuz. Kapalı kapılar ardında, KKTC kamuoyunu bilgilendirmeden ve yangından mal kaçırırcasına yaptığınız görüşmelerin fiyasko olduğu bir gün anlaşılmayacak sandınız. KKTC’nin Türk halkı bunu sizden önce anlamakta gecikmedi, çünkü: Annan referandumunda bu saygıdeğer halk evet dediği halde hayır diyen Rum tarafı AB’ne alınmış, KKTC tarafına yeni dayatmalar yapılmış, Rum tarafına geçen masum Türk öğrenciler ile maç seyircisi Türkler tartaklanmış, bizzat başpiskoposları tarafından Kıbrıs’ın Rumlara ait olduğu söylenmiş, ateşkesin devamı sonucu kalıcı bir barışın sağlanamaması nedeni ile adadaki varlığı devam eden KTBK işgal ordusu olarak nitelendirilmiş, AB’nin vaat ettiği hiçbir şey maalesef gerçekleşmemiştir. Yapılan tüm görüşmelerin sadece bir göz boyama ve aldatmaca olduğu bu gerçekler ışığında KKTC halkı tarafından çoktan anlaşılmıştı ama anlamayan sadece siz ütopyacılardınız.

--Sürekli olarak harekâttan sonra KKTC’ne yerleşen Türk göçmenlerini konuşmalarınızla rahatsız ettiniz özellikle sizi iktidara taşıyan oyların bu masum insanlardan geldiğini bilerek yaptınız. Bu politik hata nasıl yapılır anlamak çok güç.

--KKTC’de çalışma izinli olarak bulunan soydaşlarınıza her türlü zorluğu gösterdiniz ki bunların çoğunluğu size oy verdiğini söylediğim göçmen kardeşlerimizin yakınıdır, akrabasıdır. Onların kırılması, incinmesi demek size oy veren göçmenlerin artık size bir daha dönmemek üzere gerçekten ‘’ulusal birliği’’ saylayacak olanların yanına gitmesi demekti ve öyle oldu. Bakınız bu konuda neler yaptınız:

1. Çalışma izni için bir defa yapılması gereken sağlık kontrollerini her sene için şart koştunuz. Bu insanlar hasta bir ırkın evlatlarımı ki her defasında kolu delinerek asil kanını tahlil için versin, veremlimi değil mi diye koluna aşı şırınga edilsin. Ne yazık bu insanlar fahişe mi ki her çalışma izni yenilenmesinde kan tahliline zorunlu tutuluyorlar?

2. Çalışma izinli olarak çalışanların vatandaşlık hakkını dünyadaki tek örnek olarak; beş seneden on seneye çıkardınız. Çok merak etmişimdir, Türk vatandaşlarını Almanya’dan atmaya çalışan ‘Merkel’in bu konuda acaba size akıl hocalığı oldu mu? Sizlerden bir sosyal demokrat olarak hicap duyduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. Kendinizi sosyalist olarak nitelendirirken bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye hiç mantık süzgecinden geçirmediğinizi sanıyorum. Hani ne oldu sosyalist söylemlerden ‘’Halkların kardeşliği’’ne, hani ne oldu akıl hocalarınızın ‘’Globalleşme’’sine. Rum tarafı ile birleşmek globalizm ise Türkiye’den gelen çalışma izinlilerin vatandaşlığa alınmasını engellemek de neyin nesi? Çalışma izinliler deyince bu konudaki analizimizi biraz daha açalım. Her ne olursa olsun, nereden gelirlerse gelsinler bu insanlar KKTC’nin ‘Zencileri’dir. Neden mi?
Bunlar olmaz ise hamurkâr bulamaz ekmek yiyemezsiniz, hamurkâr buldunuz, hamurkâra un taşıyacak hamal bulamazsınız, hamal buldunuz, fırına tonlarca unu kamyonla getirecek şoför bulamazsınız. Hadi bunları buldunuz peki KKTC’de kanalizasyon var mı? Yok, vidanjörleri kim kullanacak? Kötü kokuları kim çekecek? Onları damı buldunuz, hastanelerin, üniversitelerin temizliğini kim yapacak? Neşe içerisinde kebap yediğiniz kebapçı lokantalarınızın aşçılığını, kebapçılığını kim yapacak? Vazgeçemediğiniz lüks otolarınızın bakımını tamirini, yıkamasını kim yapacak. Rum tarafındaki ücretleri çok bulup inşaat işçiliğine giden vatandaşlarınızın yerine inşaatlarınızda kimi işçi olarak kullanacaksınız? Öğünmekte çok haklı olduğunuz milli hâsılanızdaki hizmet sektörü payını kim arttıracak. Bir siyasi parti bu sosyolojik gerçeği analiz etmeden paldır küldür göçmen politikası saptar ise şimdi düşünme zamanıdır ve buna çok vaktiniz var.

3. Çalışma izni 10 seneyi geçtiği halde vatandaşlık haklarını gasp ettiğiniz onlarca Türkiyeli insanın haklarını vermediniz.

--Türkiye’den gelen mallarda dahi yüksek gümrük duvarları uygulayarak, elektriği ve akaryakıtı Rum tarafından pahalı satarak KKTC’yi Rum tarafından pahalı hale getirdiniz, bu nedenle Rum tarafı ile ticareti teşvik ettiniz. Ucuz olduğu için Rum tarafındaki mallara kayan alış veriş meraklıları yüzünden milli servet Rum tarafına kaydı bunu bilerek göz yumdunuz. Sınır kapılarından geçen bu meraklıların alış verişlerini gümrüklemediğiniz için bütçe açık verdi. Aynı malı satan her iki taraftaki mağazalardan KKTC’dekiler kapanmak zorunda kaldı. (Örnek: Mango) Kapanan mağazaların KKTC maliyesine verdiği vergiler de kurudu tabii.

--KKTC’nin en büyük gelir kaynağı olan turizmi durduracak kararlar aldınız. Bunlardan biriside son çıkardığınız ‘’Şans oyunları’’yasasıdır.(Kumarhaneler yasası da diyebiliriz) Bakınız, yasayı kumarhanelerin adındaki husumetten dolayı en masumane duyguların içine saklayarak geçirdiğinizi ve sonucunda neler olacağını bildiğinizi artık saklayamıyorsunuz. Çünkü başta söylediğim gibi bu yasanın özünde de Türkiyeli göçmen ve çalışma izinlilere duyduğunuz husumetin izleri var. Açalım bakalım neler var bu yasanın içinde KKTC’ye getirdikleri nelerdir.

a. Kumarhanelere(Gazinolara) girişte kayıt işlemi vardır buna açıkça ‘fişlenmek’ diyebiliriz. Girişteki bu işlem Rum tarafından gelen Rum müşterilere uyguladığında; bizi fişleyip Rum yönetimi nemi bildireceksiniz sorusunu sormaktalar (soruyorlar çünkü onlara da kumar yasak) ve girmekten imtina edip geri dönüyorlar. Kıbrıs vatandaşlarına da yasak, dünya da ekonomik kriz de var bu nedenlerle müşterisi kalmayan işletme kapanır veya küçülür. Sonuçta bu gerçekleşti. Bu sonuca daha hızlı ulaşılmasını sağladınız. Şimdiden 1500 insan işini kaybetti ki bunun çoğunluğu Türkiyeli göçmenler ve çalışma izinli olanlardır. Kumarhane (gazino) deyip geçmeyin. Bunlar turizmin vazgeçilmezlerindendir. ABD’nin Las Vegas’ının yıllık turizm geliri Türkiye’nin yıllık turizm gelirinden fazladır. AB’ne girmek için sabırsızlananlara şunu sormak gerekir; İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Çekoslovakya, Almanya, Romanya, Bulgaristan Yunanistan, vb. da Kumarhane neden var? Bir aklı evvel hangi akla hizmetle altın yumurta yumurtlayan tavuğun boğazını kesiyor!..

b. Altın yumurtlayan tavuk dedik ya gerçekten öyle; kumarhanelerdeki (gazinolardaki) her bir slot makinenin KKTC devletine aylık vergisi 500 Euro, her bir oyun masasının 1000 Euro’ dur, dahası var şayet bu makine sayısı 70 den oyun masası sayısı 7 den yukarıda olursa aylık vergiler iki katına çıkıyor. Peki, şimdi ne oldu zarar eden bu işletmeler ya kapandı( kapanmak için bekleyenler de var) ya da makine ve oyun masası sayısını azalttılar. Devletin vergi kaybını düşünebiliyor musunuz?

c. Bu işletmeler çalışanlarına ücret verir, sigortasını öder KKTC sigorta işletmesini maddi açıdan destekler. Çalışanlar; aldığı ücretten ev sahibine kira verir, ev sahibi bütçesini arttırır, yıllık kira vergisi öder. Yine gazino çalışanları mağaza ve marketlerden alış veriş yapar, market ve mağaza sahipleri gelir elde eder, gelirinden devletine vergi verir. Kumarhanelerin (gazinoların) devlete ödediği yıllık gelir vergisi, su ve elektrik masrafları ne oldu? Artmadı, ya azaldı ya da yok oldu…

d. Bu işletmeleri ahlaksızlık ve musibet yuvalarına benzeterek kanun çıkardınız. Peki, bet ofisleri ve lotaryalar(sayısal, süper loto, şans topu) için neden önlem almadınız? Ahlaksızlık yuvaları olan ‘gece kulüpleri’ (modern genelevleri) için neden bir şey yapmadınız. Taraftarlarınızın da buralara ihtiyaçları mı vardı yoksa…

--Rauf Denktaş’ı, milli bir kahramanı, büyük bir lideri, dava adamını, insan gibi bir insanı yok saydınız. Seçimler yaklaşırken ‘’Vefa’yı ayaklar altına almayalım’’ diye buyurmuştunuz sizin vefanız bu mu? Ufak tefek taşlardan olduğu konusunda söylemleriniz vardı ama başınızı yarmaya yettiğini sanıyorum, geçmiş olsun.

--Benim bildiğim sosyalistler ideal insanlardır. Yok, olmadı onlar benim bildiğim belden aşağısına vurmazlar. Yanlış anlaşılmasın bunu başka maksatla söylüyorum, nasıl desem bilmem ki, seçim arifesinde oldu bu. Hani şu ‘’Ergenekon’’ vardı ya işte o’nu kastediyorum. Sizlere sosyalist diyorlar inanmak güç. Bir sosyalist nasıl olurda İnsan haklarını yerlerde süründüren bu oyunu koz olarak kullanır. Dünyanın neresinde görülmüştür; İddianamesi yazılmayan, suçun kanıtlarının bulunmadığı, sırf telefon dinlemesine ve ne olduğu belirsiz bir Hahamın işkence ile alınmış ifadelerine dayanan bir ceza davası ve insan haklarını yerle bir eden F tipi bir soruşturma. Yazık, zamanlamaya bakın, sevgili hempaları seçimi kaybedecek diye tamda KKTC’deki seçim yaklaştığında ortaya çıkan ilişkiler yumağı ve buna dayanarak UBP liderini hakkında savcı görevlendirmeleri. Erkekliğe sığar mı bu… Nedense başında veya orasında burasında ULUSAL geçen her şey birilerini rahatsız ediyor. Ulusal demek MİLLİ demektir, ulusalcı ise MİLLİYETÇİ demektir. Garip, değil mi? Seçim sonuçları gösterdi ki seçmen alttan vuranı sevmiyor çünkü onlar Türk’tür, ulusalcıdır(milliyetçidir) o nedenle sevmiyor. Bir sosyalist; nasıl olurda Fakir insanların çocuklarını burs vererek okutan bir dernek(ÇYDD) başkanının ‘Ergenekon’ca aşağılanmasını onaylar, aydın insanların tutuklanıp hapis ve hastane köşelerinde hayatlarını kaybetmelerine ses çıkarmaz. Fakat iş siyasi rakibinin alaşağı edilmesine gelince… CTP’liler, dünyayı idare etmek isteyenlerin var olduğunu bilirler elbet, bunların dünyanın dört bir yanına karıştıklarını da bilirler. Karışanların Yugoslavya’yı, Afganistan’ı, Afrika’yı, Gürcistan’ı, Irak’ı parçaladığını da bilirler. Yunanistan’ın bir zamanlar Kıbrıs’a karıştığını da. Fakat Türkiye karışınca vay sen misin karışan haydi Ergenekon’a.

Bu yazı KKTC seçim sonuçlarından önce seçim sonucu tahmin edilerek yazılmıştır. Sanıyorum ki Ulusalcılar için Kıbrıs da (umarım geçici olmaz) bir kâbus bitti. Şimdi yaraları sarma ve onarma zamanıdır. Yapılan hataları düzeltme zamanıdır. İktidarın yeni sahipleri için bu yazdıklarımız naçizane bir rehber olabilirse ne mutlu bize. Saygılarımla.

Levent AKINCI

Son düzenleme:

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Cevap: KKTC’de Oyun Bitti (ANALİZ)

Muhterem Levent Akıncı,
Nefis yazınıza izninize sığınarak ben de bir bir başlık koydum kendimce, CTP'nin nedameti...
Ama onlar nedamet duymayacak insanlar, bugüne kadar kapalı kapılar ardında rumla rumun amaçlarına hizmet edercesine pazarlıklar yapabilen insanlar bence nedamet duymazlar. Ama onların duyması gereken nedamet ve dilemeleri gereken özür konusunda yazınız Türk İnsanına bir açıklama olması bakımından çok değerli. Bu bakımdan Teşekkür ediyorum size...
Sonunda Kıbrıs Türk İnsanı doğruyu buldu. Bu seçimlerin hepimiz için hayırlı olmasının yanında inşallah yakında Padişah'ın da (!) HALLİNİ görmeyi diliyorum.
Türk Büyüğü Muhterem Rauf Denktaş için yazdıklarınız da beni çok duygulandırdı. Sağolun, varolun...
İşte önemli olan bu yaşasak da, Tanrı'ya kavuşsak da baki kalacak olan KUBBEDE HOŞ BİR SEDA. Tanrı Denktaş Büyüğümüze ve Türk'lük Davası, Türk Ulusu, Türk Vatanı ve Türk Ülküsü için çalışanlara uzun ve esenlik dolu ömür versin. Kuvvet versin.
19 Nisan 2009 seçimlerinin Türk'ün evrenin her yerinde uyanışının orijini ve Türk Toplumuna hayırlı olması dileklerimi sunuyorum.
Sevgi, Takdir Duyguları ve Selamlarımla....
Bülent Baysal

Levent Akıncı

Onursal Üye

Sayın Bülent Baysal, kıymetli kardeşim. Duygularıma katılım yazınızı evime yeni geldiğim için geç okuyabildim. Sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Az kaldı; padişahlardan büyüklerin de olduğunu birilerine yine büyük Türk milleti anlatacak. Bizim kardeşliğimiz yüzük kardeşliği değil Türk'ün kardeşliği, kardeşime en derin sevgi ve saygılarımla. Sizinle tanışmayı arzu ediyorum. Göktürk ile görüşüyoruz, ben Mağusa'da kalıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

osman batur

Dost Üyeler

Yaziniz icin cok tesekkürler umarim bu yaziniz birilerinin kulagina küpe olur.Bu sonuctan Türkiyedeki siyasilerinde alacaklari bir ders olacagini düsünüyorum ve Bu necip millet kendini hukuk ve adalaetin üstünde padisahlika özenenlerin de gün gelecek tipki KIBRIS ta oldugu gibi Türkiyedeki sözüm ona on koyun versen idare edemeyen ama devleti metazoru yöntemlerle idare etm,eye calisanlari da sandiga gömer,ve sadece bunun icin iki neden söyleyebilkirim,birincisi ergonokon,ikincisi bu günlerde gündemde olan azerbaycana kapiyi gösterip ermenilerle kolkola olmalari,yazikki ne yazik,tek kelimeyle yazik icimiz agliyor azerbaycana,selamlarimla

SALUR

Dost Üyeler

Onlar neden kendilerine nerde hata yaptık diye sorsunlar ki !!

Bence onlar bilerek yaptılar. Milleti tekrar nasıl kandıramadık diye sorarlarsa, sorarlar kendi kendilerine..

kuper_izmir

New member

Kaleminize yön veren yüreğinize sağlık.Kutlarım Levent hocam,sizleri candan kutlarım...Bunun bir sonu gelecekti,işte o gün bugün oldu.Adadaki kardeşlerimin için çok mutluyum.Geleceğe umutla bakmalarına aracı olur bu süreç.Ne mutlu onlara...İnadına umut,umut,umut...

tunaboylu

New member

Tüm kibris Türkünü , 7 düvele karşi verdiği dersle kazandiği bu zaferini kutluyor ve kutsuyorum.
Kibris Türkünün bu karari dolayisi ile Türk olmaktan bir kez daha gurur duydum.
Bu kararin paralelinde kalmiş ise onurlarinin son kirintilarini da yok etmeden işbirlikçi yöneticilerin istifa haberlerini de büyük bir umutla bekliyorum.
Ulusal bir kahramanin oğlunun yönetimindeki demeokrat partinin de , serdar denktaşin vakit geçirmeden açiklkamasi ile ön şartsiz ubp'ye destek verdiğini açiklamasi da kibris türkünün bu onurlu kararini taçlandiracaği görüşündeyim.
Yüreğinize ve ellerinize sağlik
ertan tunaboylu
büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşi

Levent Akıncı

Onursal Üye

Kuper-izmir kod. Sevgideğer hemşehrim övgüne müteşekkirim, senin de yüreğine sağlık. Sağol, varol.

Son düzenleme:

rersan

New member

Ellerinize düşüncenize ve yüreğinize sağlık hocam bugünü ve dünü karşılaştıran ve yapılan yanlışları çok güzel yazmışsınız inşallah tekrar böyle yanlışlar yapılmaz ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti daha güçlü ,demokratik ve kendini her arenada kabul ettiren, yapıcı ve olumlu işler yapan Türk çizgisinden ayrılmayan bir değişimle yoluna devam eder.Burada Kıbrıs Türk halkına teşekkürlerimi ve sizlere yüreği bayrak vatan kuran ezan için çarpan sevdalılara sesleniyorum Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun biz ölmeden bu dava bitmez anlasın düşmanlar. Oyuna da gelmeyelim inşallah gelecek Türklerin olucak.
kendinize çok iyi bakın
İYİ GÜNLER

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Kendi iradeleri ile yönlendirmeye çalışmış olsalardı bu milleti belki de hatalarından ders çıkarırlardı.Ancak ne yazıkki ben bir çok şeyin onların kontrolünde olduğunu düşünmüyorum.Yalnızca şunu söyleyebilirim ki onlara akıl veren bilgeler (!) yanlış yola girdiler.Hesap edemedikleri belki de önemsemedikleri bir gerçek vardı ki Türk her şartta Türk'tür.Ruma yamanmaya çalışan zihniyetlere inat ayaktayız.

Dün vardık, bugün varız, yarın da burdalarda ve daha güçlüyüz.TTK​

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler

Ellerinize sağlık sayın Levent Akıncı...
Yazınız inanın o kadar güzelki...Her taş gediğine cuk oturmuş...Umarım dünyayı tamamen yeşil CTP renginde görenler bu yazıyı okumuşlardır..
Bilhassa da Türkiye'den gelenlere karşı olan tavır tutumu çok güzel dile getirmişsiniz ( Sanki sayın Talat'ın ataları Anadolu'dan gelmemiş gibi)...

İşte kırılma noktası buradan başlamış..
Her eden geri karşılığını bulmuş...
Sonuçta iş devrilmeye kadar gitmiş..
Onlar erememiş muradına, bizler çıkmışız kerevetine...
Bu CTP masalı da burada bitmiiiş...:D

TTK ve Y

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Emperyalist güçler ile işbirlikçilerinin tüm baskılarına, yalan ve iftiralarına rağmen Kıbrıs Türk halkının KKTC′yi , devleti ve egemenliği savunan UBP′yi tek başına iktidara getirmesi Rum tarafında paniğe ve korkuya neden oldu.

AKEL Genel Sekreteri Kiprianu KKTC′deki seçim sonuçlarının kendileri açısından "olumsuz bir gelişme olduğunu" belirtirken, "Talat ile Hristofyas arasında anlaşmaya varılan tek devlet, tek egemenlik ve tek vatandaşlık konularının yeniden ele alınmasını kesinlikle kabul etmeyeceklerini" söyledi.

EDEK Başkanı Omiru ise "UBP′nin iktidara gelmesiyle Türk tarafının uzlaşmaz-lığını kademli olarak güçlendireceğini" ileri sü-rerken, "bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımların korunması gerekir" dedi.

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos da yaptığı açıklamada KKTC′deki seçim sonuçlarını, Rum tarafı için "olumsuz" olarak değerlendirirken, “UBP Genel Başkanı Derviş Eroğlu′nun diğer siyasi parti başkanlarına göre daha sert bir politikacı olduğunu" söyledi.

Rum Hükümet Sözcüsü Stefanu ise KKTC′de yapılan seçimin sonuçlarını değerlendirirken şunları söyledi; "Seçimin galibi UBP′nin Genel Başkanı Eroğlu′nun tezlerini biliyoruz ve Kıbrıs sorununa ilişkin olgular daha zor olacak.”

Rum tarafında çıkan bazı haberleri buraya koydum. Ezeli düşmanımızın paniklediğini belli etmesi nedendir acaba? Bunca sene CTP ne için çalışmış acaba? Kimlerin hakkı ,hukuku ,egemenliği için çalışmış ? Neden Türk askerine "yabancı asker" Denktaşa ise "egemenlik konusuna takılıp kalmıştır" demiştir?

Elinize sağlık sayın Levet bey. Gerçekten başlığınızın hakkını verecek bir yazı yazmışsınız. Kaleminize sağlık.

Bülent Baysal

Dost Üyeler

MUHTEREM CANBULAT KARDEŞİMİN İZNİ İLE VE HOŞGÖRÜSÜNE SIĞINARAK NEFİS YAZISININ DEVAMI OLARAK BU İLAVEYİ YAPIYORUM.

TÜRK, MÜCADELESİNİN HEDEFİNE YÜREK, AKIL VE RUH KRİTERLERİ İLE YÜRÜYÜNCE PALİKARYA TELAŞA DÜŞTÜ. RUM ÖNCEKİ SÜREÇTE SIRADAN DEVŞİRME POLİTİKACILARLA MASAYA OTURUP İSTEDİĞİNİ DİKTE EDEBİLİYORDU. ŞİMDİ SIRADIŞI VE DEĞERLİ OLDUĞUNU ÖNCEDEN TARTIP BİLDİĞİ TÜRK POLİTİKACILAR SEÇİM ZAFERİNİ KAZANINCA KORKU .... SELANİKE (!) UZANDI.
TÜRK İNSANI BÖYLEDİR. SABREDER, DURUR, DURUR BİR VURUR, PİR VURUR.
TÜRK İNSANI, KKTC YÖNETİMİNDE SABİT VE CTP Yİ İSTEMEDİ, SEÇİMDEKİ KARARLILIĞI İLE BUNU SERGİLEDİ.

TÜRKÇEDE YERLEŞMİŞ, ÇOK ANLAMLI ÖZDEYİŞLER VARDIR;

MESELA BİR TANESİ,
KIZIM SANA SÖYLÜYORUM, GELİNİM SANADIR.
BİR DİĞERİ,
ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.

BU DARB-I MESELLERE MUHATAP OLANLARIN DERHAL GEREĞİNİ YAPIP, EMANETİ ASIL SAHİBİNE İADE ETMESİNİN TAM ZAMANIDIR.

anladın onu sen !!!!!!!!!

Levent Akıncı

Onursal Üye

Dr YALNIZ EFE
Kıymetli hocam, hocam diyorum çünkü nerede öğretim üyeliği yaptığınızı biliyorum, iletinizden duyduğum memnuniyeti kıymetli şahsınıza belirtmekten mutluluk duyuyorum. Yazımın bu güzide sitede müsbet değerlendirilmesi de ayrıca benim için öğünç kaynağı olmuştur. En derin saygılarımı kabul buyrun lütfen. Analiz-2 yi hazırlıyorum. Yakında görüşlerinize sunacağım. Hoşkalın.

Bu iletiniz özel bilginiz dahil tarafımca hocamıza mail ile iletişmiştir.
Özel bilgi paylaşımı yasak olduğundan dolay buradan mail adresinizi sizin güvenliğiniz için siliyorum.
Anlayışınız için Teşekkür ederim.
Limasollu

Levent Akıncı

Onursal Üye

CANBULAT kardeşime sevgi, saygı ve teşekkürlerimi iletirim. Sağolun varolun. Detaylarını verdiğiniz bazı gelişmeleri de okudum aynen görüşlerinize katılıyorum. Hoşkalın.

Mürüde Sevicer

New member

K.K.T.C. i yok etmek için altı yıldır mücadele verdiler ne yazık ki başaramadılar. Türk halkı o kadar güçlüdür ki altı yılı acı tatlı geçirdi ve en güzel ödülü verdi ve Muhalefet koltuğuna oturdular. Tek başardıkları yaptıkları kötülükler ve hayatları boyunca sahip olamayacakları mal varlığı onları da götüremezler kefenin cebi yok koysunlar. Onlar inanın ki yaptıklarından hiç pişmanlık duymadılar çünkü halen daha yapıyorlar. ( Pişman olsalar halkın önüne dönüşü olmayan EOKA 'a giden yol haritası koymazlardı). Bizim için önemli olan üzerimizde bulunan tehlikenin yarısı kalktı, inşallah pek yakında diğer yarısı da kalkacak ve kanla canla alınan Vatanımız bize kalacak. Çok istiyorlarsa buyursunlar diledikleri yerde yoldaşları ile yaşasınlar. Bilsinler ki emperyalizmden hiçbir zaman iyilik göremezler. Lütfen giderken kırdıkları Türk halkından özür dilesinler. (Geçmişini bilmeyen geleceğini hiçbir zaman bilemez.)

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye

Levent Akıncı Kardeş
Geç okudum ancak güç okumadım. Elinize sağlık.
Bir noktayı belirtmak isterim. Türkiye'den gelmiş insanlarımız 1821'den beri Kıbrıs'ta Türklere uygulanan Bitmeyen Soykırımdan dolayı bu gün başta Türkiye, İgiltere, Avustralya, Kanada gibi ülkelerde göç yaşayan insanlarımızın mirasçılarıdır. CTP halt etmiş. Ve son seçimlede de yediği nanenin neticesini görmüş. İnşallah Talat ve Adamlarının (ÇETE) zihniyeti bir daha ayağa kalakamayacaktır. Bu konuda UBP'ye çok büyük görev düşmektedir. Yoksa UBP de gidecektir. Kıbrıs Türk Halkı artık KKTC'nin özgür ve egemen yaşamasının kıymetini ve tadını tatmıştır.Bundan hiç şüphen olmasın.
Sevgi ve saygılarımla.
Hüseyin LAPTALI