KKTC'de şirket kurmak ve yatırım yapmak isteyenler..

DOĞUKAN

New member
KKTC'de yerleşik Türk'ler olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yatırım yapmak ve iş kurmak isteyenlere forumumuz aracılığı ile yardımcı olmaya çalışacağız..

Girişimciler bu konu başlığı altında veya bu bölümde ayrı bir konu başlığı altında istek, soru ve fikirlerini yazabilirler, ortaklık arayabilirler..

Örnek olarak, bir abimiz Lefkoşa ve Lefke'de sahibi olduğu, içinde evi bulunan, bahçeli emlak üzerinde "Yaşlılar için Bakım Evi" kurmak ve bunun için kendisine bu konuda deneyimli ve tecrübeli ortak bir yatırımcı ister..

Bu tür veya benzeri konularda kibris1974 forum olarak her türlü danışmanlık ve aracılık hizmetlerini ücretsiz olarak yerine getirmek ve sorularınıza cevap vermek, yatırımcıları karşılaştırmak için hazırız.

haskız

New member
çok isabetli bir bölüm olmuş. Belki iş imkanı bile doğabilir bu sayede. Teşekkürler

Mürüde Sevicer

New member
Cevap: KKTC'de şirket kurmak ve yatırım yapmak isteyenler..

Kıbrıs1974 ekibinde görev alan herkese böyle bir imkânı tanıdıkları için sonsuz teşekkürler. K.K.T.C.'e gönül veren herkesi aramızda görmek birlikte çalışmak bizim için çok büyük bir mutluluktur.

hardnemesis

New member

Küçük çapta bir şekerleme dükkanı açmak istiyorum. Lefkoşa'da okuyorum. 5. yılım. T.C uyrukluyum. Bana nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatabilir misiniz? Benim bu mesajıma yazacağınız cevapla birlikte aynı soruyu soracak arkadaşlara da birer yol gösterici ışık yakacağınızı düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim.

hardnemesis

New member

Yazmış olduğum soruya kendim geniş kapsamda cevap buldum ilgilenen arkadaşlar http://www.musavirlikler.gov.tr/altdetay.cfm?AltAlanID=1281&dil=TR&ulke=kktc sitesini incelerlerse birçok cevaba ulaşabilirler.

Ancak aklıma iki soru daha geliyor bu iş için yaklaşık olarak ne kadar masraf gider (dükkan kirası hariç) bir diğer sorum ise işletmemizin ufak olduğunu söylemiştim illa 30.000$ sermaye mi göstermemiz gerekir?

DOĞUKAN

New member

Sorularınız ve kendi gayretleriniz için teşekkürler.. Kıbrıs Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sn. Mürüde Sevicer, bu konuda size cevap verecektir. Ancak bir yakınının rahatsızlığı dolayısı ile şu an Kıbrıs dışındadır. Biraz zaman rica ediyoruz..

hardnemesis

New member

Şirket kurmak sanırım 3 şekilde oluyor küçük çapta kurmak istediğim şirket için aşağıdaki seçeneklerden hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz? Mailiyetleri hakkında bilgisi olan var mı? Hangisinin maliyeti daha düşük olur ya da bu konu hakkında başka bir öneriniz var mı varsa sevinirim.
1) T.C vatandaşı olarak KKTC'de şirket kurmak
2) T.C ve KKTC vatandaşı ile ortak kurmak (nitekim şirketin hissesini en fazla %49'una kadar T.C vatandaşları üzerine alabilir daha fazlası için ilgili bakanlıkltan izin gerekli)
3) Türkiye'de şirketi kurmak, KKTC'de ise bayilik açmak

e.sezgin

New member

Türkiye'de şirketi kurmak, KKTC'de ise bayilik açmak hakkinda bilgi alabilirmiyim.
Turkiyede organizasyon sirketim war.Kibrista da sube acmak istiyorum.2000 tl lik bi teminat mektubu gerekiyormus bildigim kadariyla.baska gereken neler var,paylasirsaniz sevinirim.

DOĞUKAN

New member

yazılan konulara mürüde hanım cevap verecek ancak uzun bir süre rahatsızlığı sözkonusuydu şu anda da malum seçimler dolayısı ile oldukça yoğun.. en kısa sürede cevap alacağınızı umuyorum. sorularınıza anında cevap veremediğimiz için özür diliyoruz..

bulat

New member

kktc de iş kurmak istiyorum kktc vatandaşı ortak yada tüzel kişi işletme açmak istiyorum bana yardımcı olmak isteyen varsa lütfen msj atsın

SALUR

Dost Üyeler

kardeş işcide arıyolar mı ?