Konu Kıbrıs... Bu da "Yunanistanın" Sesi!

KONU KIBRIS…
BU DA ‘’YUNANİSTANIN’’ SESİ!

‘’ Kıbrıs’ta Türk Ordusu olduğu sürece, Türkiye AB’ye giremez…’’ ( Yunanistan Dışişleri Bakanı Bay Drutsas )

Yazımın hemen başında tırnak içerisine aldığım ve geçtiğimiz Çarşamba günü Kıbrıs konusunda açıklamaları olan Yunanistan Dışişleri Bakanına ait olan bu ifadeyi, Rumlardan bir adım önde olanlara ve dış siyasetimizde sıfır sorun politikası izleyen kimi siyasetçilere ithaf ediyorum…

Yunanistan Dışişleri Bakanının geçtiğimiz Çarşamba günü, Kıbrıs konusuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamalarından bazı önemli başlıkları analiz ederek,( siyah puntolarla tırnak içine aldıklarım…) bu açıklamaları ile ilgili görüşlerimi ifade etmek istiyorum…

‘’ Türkiye tarafından BM himayesinde bir prosedürde, Kıbrıs’ta iki devlet ve iki halk tezinin yinelenmesinden hayal kırıklığı duyuyoruz…’’

Bay bakana ben de hayal âleminden çıkması tavsiyesinde bulunuyorum. Çünkü adada kendilerinin yarattığı ve 1963 yılından beri var olan bir gerçek vardır. Bu gerçek; 1960 da kurulan Kıbrıs Cumhuriyetinin, anayasal kurucu ortağı olan Kıbrıs Türk Halkının, o dönem de görevde olan Yunanistan hükümetinin de desteği ile Rumlar tarafından bu ortaklıktan atıldığı, bundan böyle de bir daha Rumlarla iç, içe yaşayamayacağıdır. Bir dönem Kıbrıs Türk Halkının egemenliğini ve 27 yıldır dimdik ayakta duran K.K.T.C’nin varlığını görmezden gelen kimi siyasiler, hükümet olarak görev almışsa da! Kıbrıs Türk Halkı özgür iradesiyle bu siyasileri görevden almış ve kurmuş olduğu devletine sahip çıkmıştır. Bugünün gerçeği budur ve sizin hayal kırıklığınız bizi hiç ilgilendirmemektedir…

‘’ Kıbrıs’ta Türk Ordusu Olduğu Sürece Türkiye AB’ye giremez…’’

Bu Bakan ve ondan önceki Yunanistan Dışişleri Bakanlarının da söylemleri aynı idi! Hedefleri daima adada ki Türk Askeridir! Ya güney Rum kesiminde ki 8 bin Yunanistan silahlı kuvvetlerine bağlı asker ve silahlarına ne demeli? Ya da güney Rum kesimi ile Fransa’nın imzalamış olduğu Askeri işbirliği anlaşmasına ve Fransa’nın kullanımı için müsaade ettikleri üslerine! Ve 1960 yılından beri adada ki varlığı hiç eksilmeyen onca Rus teknisyeni ve askeri danışmanı hala güney Rum kesiminde varlığını sürdürürken; 1974 tarihinde uluslararası anlaşmalardan gelen yasal hakkını kullanan, garantör ülke Türkiye’ye ve Türk Askerine işgalci demek, ne bu çokbilmiş bakanın ne de o bilinen ağızların haddine değildir! Bay Drutsas; şunu da bilmelidir ki! Bugün bakanlık koltuğunda oturuyorsa eğer! O makamı ve ülkesinde halen var olan demokrasiyi de, 1974 yılında sadece Kıbrıs’a barışı getiren, hakkı ve hukuku sağlayan ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletine’ ve ‘Türk Ordusuna’ borçludur. O nedenle Bay Bakan, eleştiri yapacağı yerde ülkeme teşekkür borçludur…

‘’ Türkiye; Kıbrıs sorununda, ‘Saçmalıklar Tiyatrosuna’ son versin… Türkiye, Ek-Protokolü 2011 Haziranına kadar hayata geçirmezse üyelik sürecinin tamamen donma tehlikesi vardır…’’, ‘’ Türkiye’nin AB üyeliği ile ilgili olarak alınacak karar, bugünkü Türkiye ile ilgili olmayacak, uluslar arası hukuka saygı duyacak, iyi komşuluk ilişkisi ilkelerinin hakkını verecek bir Türkiye ile ilgili olacaktır!’’

Yunanistan Dışişleri Bakanı, yukarıda ki söylemleri ile kendisini çok akıllı, âlemi aptal mı sanmaktadır? 2004 Yılında Annan tuzak planı ile oynadıkları, hak ve hukuktan yoksun Bizans oyunu ve sonucu ortadayken, Türkiye’den ek-protokolü yürürlüğe koy isteğinde bulunarak, bu kabul edilemez talebini; AB sürecinde nasıl olur da bir koz olarak kullanmaya kalkabilir? Güney Rum kesiminin; hala geçerliliğini koruyan 1960 Londra ve Zürih antlaşmalarına aykırı olarak, AB’ye üye alındığını nasıl olur da yok sayabilir? Bay Bakanın, Lozan antlaşmasına aykırı olarak, Yunanistan’ın Ege adalarını silahlandırdığını, hava sahası ve kıta sağanlığı konularında ülkesinin hukuka aykırı icraatları, Türk savaş uçaklarının fır hattına uygun uçuşlarına ve Türk donanmasının uluslar arası sularda yapmış oldukları tatbikatlara, ülkesinin yapmış olduğu tacizler; unutulmuştur sanılmasın! Hukuka saygısı olmayanların, Türkiye Cumhuriyeti Devletine hukuk dersi vermeye de hakkı olamaz…

Şimdi bu noktada durup, kendimize de şunları sormak gerekmez mi?

Bir zamanlar Yunanistan’a giderek sirtaki oynayanlar, dostluk adına zeytin ağaçları dikip sulayanlar ve günümüzde de aynı dostluk mesajları ile gündemi doldurup, Atina ziyaretleri yaparak iyi niyetimizi ölçüsüzce kullananlar; bugüne kadar ortaya koymuş olduğumuz bu dostluk açılımlarının karşılığını Yunanistan’dan alabilmiş midir?

Türkiye’yi hukuka saygısız bir ülke olarak tanımlayan! Kıbrıs ile ilgili politikamızı ‘saçmalıklar tiyatrosu’olarak nitelendiren, kendi askeri varlığını görmezden gelerek Türk Askerinin adadan çıkması dayatmasını yapan ve Türkiye’yi işgalci konumuna sokan… AB’ye hukuk dışı alınan Kıbrıs adasının yarı buçuğu Rum kesimi ile birlikte her defasında, Türkiye’nin AB sürecini engelleyen Yunanistan’ın; samimiyetsiz ve dostça olmayan bu yaklaşımlarını seslendiren Yunan Dışişleri Bakanına, hak ettiği yanıtı kim verecektir?

Daima Rumlardan bir adım önde olacağız diyenler mi? Ya da Komşularımızla sıfır sorun politikası adına mekik diplomasisi uygulayanlar mı? Onlar bu Yunanlı Bakana yanıt verirler ya da vermezler! Bu onların tercihidir!

Ama benim Bay Drutsas’a, vereceğim birkaç yanıtım olacak:

Bay Drutsas;

Önce siz, Kıbrıs adasında yürütmüş olduğunuz ikiyüzlü siyasetinizi terk ediniz…

Önce siz, Kıbrıs adasında 36 yıldır barışın sembolü olan Türk Askerini işgalcilikle ve AB’nin önünde en büyük engeldir diye suçlayacağınıza! Güney Rum Kesiminde varlığı herkesçe bilinen 8 bin Yunan askeri gücünün hesabını veriniz ve orada ne amaçla bulunduklarını açıklayınız…

Önce siz, Kıbrıs konusunda ki ayıplı tarihiniz ile yüzleşiniz! 60’lı yıllarda Kıbrıs Türk’ünün adada Rumlar tarafından topyekûn yok edilmesi maksadıyla kurulan E.O.K.A terör örgütünün yapılanması için vermiş olduğunuz desteğin, çabanın ve onları silahlandırmanın hesabını veriniz! O yıllarda adaya gönderdiğiniz Yunanlı subaylarınız ve askerlerinizle desteklediğiniz terör eylemleri sonucu adeta bir soykırıma uğrayan, köyleri yakılıp yıkılan, göçlere maruz bırakılan, sadece Türk oldukları için kahpece şehit edilen, binlerce Kıbrıs Türk’ünün hesabını veriniz… Ya da biraz olsun vicdan sahibi iseniz çıkın devletiniz adına Kıbrıs Türk Halkından özür dileyiniz…

Bay Bakan Drutsas,

36 Yıl önce ata yadigârı Kıbrıs’ta vatan topraklarımıza dikilen, Türk Milletinin onur timsali olan Ay Yıldızlı Bayrağımız bir daha gönderden inmemecesine ait olduğu yere Kıbrıs adasının böğrüne dikilmiştir bunu da böyle biliniz...

Ne adada ki Beşparmaklar da ışıl, ışıl parıldayan Ay Yıldızlı Bayraklarımızın ışığı sönecek, ne gönderlere çekilen Bayraklarımız oradan inecek ve ne de Kıbrıs Türk Halkı egemenliğinden ve özgürlüğünden vazgeçecektir… Bu gerçeğin en güçlü koruyucusu ve teminatı, Yüce Türk Ulusu ve onun sinesinden çıkmış olan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleridir.
Siyasiler ve siyasi söylemler gelip geçicidir. Size vermiş olduğum yanıtlar, vatan sevdasını yüreğinde hisseden milyonlarca cesur Türk’ün sesidir…
Siz de bunları böyle biliniz.
Bunları söyleyen de kimdir diye sorabilirsiniz?

Ben; sizin bir türlü görmeyi içine sindiremediğiniz ve Beşparmaklarda 36 yıldır dalgalanan ‘Şanlı Türk Bayrağını’ 1974 yılında o gazi topraklara taşıyan, gerektiğinde vatan ve vazife uğruna şehit olmak için yemin etmiş, emekli de olsam bir Türk Subayı ve bir Kıbrıs Gazisiyim…

Atilla ÇİLİNGİR
27.Kasım.2010

Son düzenleme:

ismail hakkı

Dost Üyeler
Cevap: Konu Kıbrıs... Bu da "Yunanistanın" Sesi!

"Kıbrıs'ı ve Güneydoğu'yu satsak kaç oy yapar acaba?" zihniyetine güvenerek kimse ucuz ve kolay rüyalar görmesin. Belki bizimkiler tanımaz ama Yunanlı bu milleti çok iyi tanır. Harika bir yazı, kutlarım Atilla Kardeş. Ah bir de bu güruhun okuması yazması olsa da okusalar bu yazını, bir şey anlarlar mı acaba...

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye

Değerli Komutanım, Kıbrıs Gazisi ve sevgili silah arkadaşım,
Hepimizin duygularına tercüman olan yazınızı heyecanla okudum. Elinize, beyninize sağlık.
Sevgi ve saygılarımla,
Alper Faik Genç

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Yunanistan natonun askeri kanadından çıktığı için ab ye giremiyordu. kenan evren izin verdi natonun askeri kanadına girmesine. Tv de "yazık adamlara acıdım izin verdim girsinler natonun askeri kanadına dedim" demişti. Veto hakımızdan bir yarar elde edememiştik. Artık kim nasıl kandırdıysa.

Yunanistanı abye elleri ile sokan ve ukalalıklarına izin veren de gene o beğenmediği Türk askeri, hatırlatmak lazım.

Geçen sene de fransayı natonun askeri kanadına gene hiç müzakere etmeden veto hakkımızı değerlendiremeden fransanın natonun askeri kanadına girmesine izin verdik.

Bu yöneticilere az bile bu hakaretler.

Nejdet Halil

Dost Üyeler

Ben de derim ki "Rumlar, ve EU da Turklerle" anlasmazlarsa, KKTC'de Turk Askeri her zaman kalacaktir, ve Turkiyenin limanlari da guney Kibrisa kapali kalacaktir.

Artik tehdit'i durdursunlar ve anlasmaya gelsinler.

Beysam42

Dost Üyeler

Sayın Çilingir, bu Yunanlılar ve bazı AB devletleri önümüze mutlak yapamayacağımız bir şeyler koyarak bizlerden bir şeyler kopartmaya çalışıyorlar. Neymiş efendim: "Kıbrıs'ta Türk Ordusu olduğu sürece AB'ye giremez" mişiz. Kendi adıma söyleyeim ki, AB'ye girmek isteyenin gözü kör olması lazım. AB çökmek üzere, insanlar ekonomik çöküntüler altında. Ne işi var bu milletin AB'de. AB'ye girmek için falan Kıbrıs'ı feda edemez bu millet, o kadar. Saygılarımla.

Fevzi Moray

New member

Değerli Atilla Çilingir silah arkadaşım , ben de onların(!) kafasına çaktığınız HAKLI ÇİVİLERE ilave olarak diyorum ki;
Ey vicdansızlar, ey akıl tutulması yaşayan mahluklar, Türk'ün Kıbrıs'ta varlığını içine sindiremeyenler(!) ve Beşparmaklarda 36 yıldır dalgalanan ‘Şanlı Türk Bayrağının' dalgalanmasına tahammül edemeyenler ,ayaklarda sürünen siyasi ve ekonomik gücünüze bakmadan haddinizi bilerek yol yakınken akıl dışı beyanat vermekten sakınınız. Vereceğiniz mesajlar şımarıklığa kapılmadan olmalıdır..Zira bundan sonra verilecek savaşta Bizans entrikalarını sayenizde öğrenen Türk Milletini karşınızda bulacaksınız unutmayınız.Masa başı savaşını öğrenmiş dünyanın en etkin TSK 'sı var karşınızda..Hal böyle olunca aklınıza bile getiremeyeceğiniz bir ders verecektir sizlere.. ( tüm Avrupa'ya. ve ABD'ye) ..1974 yılından bu güne kadar o kutsal topraklar uğruna şehit olmuşlara , Gazi mertebesine erişenlere haksızlık yapıldığında işi bitmiş gibi görünen nice E.Albay Fevzi MORAY'ların neler yapabileceğini tasavvur dahi edemezsiniz..Bilmem anlatabildim mi?..
Fevzi MORAY

Son düzenleme:

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Saygıdeğer Büyüğüm, Değerli Komutan Gazi Atilla ÇİLİNGİR,

Lokman suresinin 19. ayetinde seslerin en çirkininin eşek anırması olduğu bildirilir. Bunların söyledikleri de bundan başkası değildir.

Türkiye AB'ne alınsa da alınmasa da, Kıbrıstaki kardeşlerimizin güvenliği ve özgürlüğü teminat altına alınmadan Türk askerinin adadan ayrılmasını beklemek asla gerçekleşmeyecek bir rüyadan öteye gidemeyecektir.

Ülkemize besledikleri düşmanca emellerin ve bu niyetle çevrilen oyunların kendilerine bir faydası yoktur. "Bir düşmanla uzun süre savaşırsanız, onlara bütün savaş oyunlarını öğretmiş olursunuz" diye bir söz vardır. Düşmanca niyetlerle yapılan her oyun tarafımızdan artık çok iyi bilinmekte ve ona göre oyun kurulmaktadır. Düşmanlarımız bilmelidir ki karşılarında son günlerini yaşayan Osmanlı yoktur.

ABD ve düşmanca niyet besleyen ülkeler tarafından (bunun içinde Yunanistan da vardır) silah ve eğitim desteği verilen pkk çapulcuları bile, savaşların anasını yapan ordumuza karşı bir varlık gösterememiş ve Türk askerine silahla karşı koymanın beyhude bir çaba olduğunu anlamışlardır. Bizler öyle ucuz tehditlere boyun eğecek bir millet değiliz.

Söyledikleri geviş getirmekten başka bir şey değildir.

Saygılarımla

Son düzenleme:

kocayürek

New member

Sayın Komutanım, değerli Gazimiz, önce o mübarek ellerinizden öpüyorum. Ağzınıza, yüreğinize sağlık. Yazınızı okurken gözlerim yaşardı. Ben Türkiye'de oturuyorum, ancak yüreğim KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'nde.

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

KAHRAMAN KOMUTANIM

GAZİ ATİLLA ÇİLİNGİR

KKTC'deki bir tane soydaşımızın kılına zarar gelirse,gkry'deki bütün papazların sakallarını birbirine bağlarım sonra o vaziyette hepsine zeybek oynatırım KOMUTANIM.

Eğer ortalık karışırsa,duruma müdahale edecek kuvvetlerimize,bu yazınızı bir kez okumak kafi gelecektir...Sonra mert dayanır namert kaçar KOMUTANIM.

Saygılar sunar ellerinizden öperim.

fevzullah

New member

sayın komutanım ve mü'min kardeşim allah'ın rızası üzerine olsun.teşekürederim.ve bütün hekezede anavatanTürkiye'den egenin incisi izmir'den sevgiler.hayırlı çalışmalar.

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

En sevdiğim yunan bundan sonra Drutsas :) En azından beyinleri pert olmuş diğer yunan enikleri gibi salyalarını akıtıp saçma saman laf etmemiş... Türk'ün gücünü ve ordusunu iyi tanımayanlar sefil ve ezik hayatlarına devam ederler....

images

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

Bu maymun fotosunu KartalGözü aracılığıyla postalayabilir misin?

Son düzenleme:

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Resimleri sağ tıklayarak bilgisayarımıza kayıt edebiliyoruz, dayıoğlu. Kayıt edemezsen yaz ben göndereyim.

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

Sağol Halakızı...dalgınlığıma gelmiş

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

Kahraman Komutanım

Sabetaycılar ve iktidar heryere adam koymuş.
Dilerim ALLAH'tan Anadolu kadını biran önce uyansın Komutanım.
Umarım,evlilik programları kadar seviyorlardır Vatanlarını ve evlatlarını....

Son düzenleme: