KTHY - Eğitim

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
KTHY - EĞİTİM

Şirketimiz Eğitimleri, Yer Eğitimleri ve Uçucu Personel Eğitimleri olarak ikiye ayrılmaktadır:

Şirketimiz bünyesinde yapılan Kokpit, Kabin ve Dispatch eğitimleri, Uçuş Eğitim ve Standartlar Başkanlığı tarafından planlanmakta ve yürütülmektedir.

Eğitimdeki temel oluşumu sağlamak için, öğrenme araçlarını maximum düzeyde kullanma mantığını, Kıbrıs Türk Hava Yollarına bire bir uygulayarak, “0” hata prensibiyle Kokpit ve Kabin ekiplerini en verimli şekilde yetiştirecek şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda uçuş ekiplerinin uçuş eğitim, yer eğitim ve kontrollerinin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen yetkiler doğrultusunda ulusal ve uluslararası uygulamalar JAA ve ICAO kurallarına uygun olarak planlanarak uygulaması yapılmaktadır.

Kokpit ekiplerinin yer eğitimleri kapsamında yapılan simülatör eğitimleri ve kontrolleri THY, GECAT, LUFTHANSA eğitim tesislerinden istifade ile kendi uçuş öğretmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Yine kokpit ekiplerinin ve Dispatchlerin tazeleme ve kabin ekiplerinin başlangıç ve tazeleme eğitimleri ve kontrolleri Şirketimiz bünyesinde kendi öğretmen ve eğitmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Özel ihtisas isteyen Tehlikeli madde taşınması ve İlk Yardım eğitimleri ise anlaşmalı diğer kurumlardan öğretmen temin edilerek yaptırılmaktadır.