KTHY - Genel Bilgiler

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
KTHY - GENEL BİLGİLER

Kıbrıs Türk Hava Yolları, 4 Aralık 1974 tarihinde, Kıbrıs Türk Cemaat Meclisi Konsolide Fonu İnkişaf Sandığı ve Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın eşit iştiraki ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Şirketler Yasası Fasıl 113 esasları çerçevesinde Lefkoşa'da bir Limited Şirket olarak kurulmuştur. KTHY, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Dairesi tarafından, 1998 yılında, iç ve dış hatlarda tarifeli ve tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmak için, yetkilendirilmiştir.

Merkezi Lefkoşa'da bulunan Şirketin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti haricinde, Türkiye, İngiltere ve Almanya'da satış ofisleri ile temsilcilikleri bulunmaktadır.

Mağosalı

Dost Üyeler
Cevap: KTHY - Genel Bilgiler

kthy bana gore en iyi Türk şirketlerinden biri fakat bazı yonlerini tutmuyorum özellikle duydugum kadarıyla 800 personeli varmıs acaba bukadar personeli napıyorlar 5 ucakla...bende çalıştım izmirde sunexpress ile bizim firmanın 20 ucagı var ama aritmatik olarak bukadar cok personelimiz yok...merak ediyorum bukadar personelin parası nasıl cıkıyor...ve cogu bilgisiz ve ilgisiz(pilotlar ve kabin ekibi haric)..musteri hizmetleri bile 24 saat calısmıyor...bence en azından yeni hukumet bunada kısa surede el atmalı