KTHY - Uçuş Emniyet Politikası

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
KTHY UÇUŞ EMNİYET POLİTİKASI

KTHY çalışanları, müşterileri, ortakları, anlaşmalı tedarikçileri ve kendisine hizmet veren herkes için her alanda güvenli, sağlıklı ve güçlü bir çalışma alanı yaratır. Emniyet KTHY organizasyonunda en temel gerekliliktir. KTHY’de çalışan herkes nerde olursa olsun bu gerekliliği yerine getirmekten sorumludur.

Emniyetle ilgili taahhütlerimiz:
Havacılıkta en yüksek emniyet performansına ulaşmak.
Organizasyonun sürekli iyileştirilme ile Yönetim Sistemini ve bu sistemin temel ögeleri olan emniyet ve kalite kültürünü geliştirmesini sağlamak.
Tüm havayolu operasyonlarımızda, insanlara verilebilecek hasarı sıfıra indirgemek ve çevreye verilebilecek zararı minimuma indirgemek için çalışmak,
Havacılık emniyet kurallarını Sistematik bir şekilde yönetip uygulanmasını sağlamak,
Tüm havacılık aktivitelerimiz sırasında meydana gelebilecek her türlü emniyet ihlali veya duyumla ilgili konuda en sıkı şekilde denetim yapmak ve emniyet konularındaki gelişme ve değişimleri düzenli bir şekilde takip edip gözden geçirmek,.
Emniyet ile ilgili konularda çalışanlara danışılması ve her seviyedeki çalışanın aktif bir şekilde katılımcı olmasını sağlamak,
Emniyet konularında kendi tecrübelerimizden ve diğer şirketlerin tecrübelerinden yararlanmak.
Tüm KTHY çalışanlarının paylaştığı bir emniyet kültürü geliştirmek,
Geliştirilecek emniyet kültürü ile cezayi müeyide içermeyen bir raporlama prosedürü oluşturmak ve çalışanların oluşabilecek istem dışı insan hatalarını raporlamalarını teşvik etmek,

Bu taahütleri gerçekleştirebilmek için, etkili bir Emniyet Yönetim Sistemini ve süreçlerini geliştirmek, uygulamak ve sürdürmek ve bu sayede:
Şirket aktiviteleri sırasında meydana gelebilecek tehlikeleri, riskleri tespit edip, değerlendirmek ve etki ve zararlarını kontrol altına almak,
Emniyetle ilgili her türlü yasa ve kurallara ait gereklilikleri yerine getirip, mümkün olan durumlarda ötesine geçmek,
Emniyet ile ilgili tüm mevkilere uygun eğitim ve yeteneğe sahip kişilerin atanmasını ve kişisel yetenekleri uyarınca sorumluluk ve görevlerin verilmesini sağlamak,
Sürekli gelişmeyi sağlamak için emniyet ile ilgili amaç ve hedefler geliştirmek, uygulamak ve belirlenmiş amaç ve hedefleri sorgulayıcı raporlar hazırlamak,
Ayrıntılı olay inceleme ve raporlama neticeleri ışığında iyileştirme ve gelişimin sağlanabileceği alanları belirlemek,
Havacılık güvenliği ile ilgili konularda açık, özgür ve dürüst raporlamaların yapılmasını cesaretlendirecek bir emniyet kültürünü oluşturup devam ettirmek,
Bu politika şirketin havacılık stratejisinin anahtarıdır ve sağladığı organizasyon ve düzenlemeler ile idarecilerin emniyet konularındaki uygulamalarında kullanabilecekleri temel çerçeveyi oluşturur.