Makedonya Yunan Mı, Degil Mi ?

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
Candostlarım,
Makedonya Yunan Mı, Degil Mi ?

Lütfen ekte gönderdigim iletide yazılı linki geregi gibi tıklayınız.

Karşınıza çıkacak:
"İs Macedonia Hellenic YES or NO"

Eger, Makedonya'nın Yunan oldugunu kabul ediyorsanız YES'i

Hayır, Makedonya'nın Yunan olmadıgını düşünüyorsanız NO'yu tıklayınız.

Dünyada yaşayan bunca Türk insanına ragmen, Makedonya'nın Yunan oldugunu kabul ettirmek sanırım Türk'üm diyen bizler için büyük bir ayıp olacagı gibi, ayni zamanda yarın Trabzon için de ayni anket açılırsa acaba sınıfta kalırmıyız diye kara kara düşünmeye başladım.

Neden derseniz, üç buçuk Yunanlı Makedonya'nın Yunan oldugunu kabul ettirirse, çok ayıp oluyor ama, o zaman da YUH OLSUN! bize.

En derin saygılarımla
Salih Mehmet Ersoy
Gazeteci - Yazar
06.05.2011

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Makedonya Yunan Mı, Degil Mi ?

Şuan toplu maile bu konu yüklenirken anketin durumu budur,
bakalım otağımızın bu toplu mail sayesinde 48 saat içinde ne kadar fark atacak.

5d5ee49f.jpg

Adalet

Moderator

1,032,433 oldu şu anda :)

yusuf3161

Dost Üyeler

Yunan safsataları bu bölgenin devamlı başını ağrıtıyor.Birileri destek çıksa hemen ortalığı karıştıracaklar.Aynı şeyi Kıbrıs rumundada görüyoruz.Biri it biride kuyruğu.(terim böyle)

drozdov

New member

Nedense benimde aklıma havlayan it ısırmaz diye bi söz geldi....yunan hakkında

Lzexpand

New member

Benim gibi mailine yeni bakanlar vardır belki :)

(Güncel konuları sürekli toplu mail atmanızda yarar var.)

Yunanistan'ın sanırım hazmetme sorunu var. Hazmedemiyor bazı şeyleri..

Avrupa Birliğinde Makedonya Avrupa birliğine giremez. Neden ? Çünkü adı Makedonya ve benim de makedonya diye bir toprağım var o yüzden. Çözüm ? Makedonyanın adı değiştirilmeli.. İşin ilginç tarafı da ne biliyor musunuz ? Ben makedonyada şuanda çalışıyorum yeni geldim 8-9 ay oldu burada çalışıyorum gündemide takip etmeye çalışıyorum. Makedonya'da çok nankör bir ülke aslında.. Neden ? Benim bazı yaşadığım, gördüğüm ve duyduğum bazı şeyleri anlatmak isterim. Burada Arnavutlar, Türkler, Makedonlar ve Çingeneler (sorduğumda türküz diyorlar ama... ?) bu kadar bir ülke burası ve Türkiye buraya maddi olarak gerçekten çok yardımda bulunuyor. Görüyorum yani işte çöp kamyonudur, askeri araçlardır, yollar, köprüler vs.. vs.. Ama burada Türkleri gerçekten küçümsemek dışlamak gibi bir örnek hemen; Gelenekselleşmiş 20. Yıl Çalıklı Festivaline (Türklerin Gelenekselleşmiş Bayramı) makedonya devletinin organizasyon için yardımı ne kadar biliyor musunuz ? Güler misiniz ağlar mısınız ? 100 denar (30 denar 1 TL yapıyor hesap edin) 100 denar ne ki şaka gibi ? Gazeteyi okuduğumda şok oldum. Ama bir makedonların yada arnavutların bayramı olduğunda gereken organizasyon için bütün yardımlar seferber oluyor. Çingeneleri hiç saymıyorum onları takmıyorlar, takılıyorlarsa türkler diye takıyorlar.. Türkleri de ne kadar taktıkları belli. Neyse işin özü bence Bu anket de gönül ister ki "Hayır" çok çok fark atsın. Lâkin ben gördüğüm, duyduğum, okuduğum ve yaşadığım şeyler karşısında Evet de demek istemiyorum. Çünkü Yunanistanıda istemeden sende haklısın kardeşim demek istemiyorum. Ama tek söyleyebileceğim şey Makedonya gerçekten ama gerçekten haketmiyor bu "Hayır" ı........... Bilmiyorum belki de yaşadığım yerde gördüğüm bazı entrikalar için bu kadar dolu dolu Hayır diyemiyorum.. Ama yine de anketde Hayır dedim ;)

Adalet

Moderator

Is Macedonia Hellenic YES or NO
YES 1,083,561 50%
NO 1,042,964 49%
Current Total 2,126,525

17.05.2011.Tarih itibari ile olan rakam, haydi üyeler arkadaşlarınıza da mail atın dünya öğrenmeli artık neyin ne olduğunu.

Son düzenleme: