Maksat Mayın Temizlemek Değil!

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
Cevap: Maksat Mayın Temizlemek Değil!

Sayın Kültegin.

Başta akp olmak üzere yaşar paşamızıda karalıyorlar. Peki bizde onlara destek vererek paşamızı acımasızca eleştirelim mi ? yoksa hakkı ödenmeyecek ülkemize sayısız hizmetlerde bulunan paşamıza sahip mi çıkalım ?

Eleştirilemez diye birşey varmı? İnsan oğludur yanlış yapar hatalı davranır eleştirirsin. Sonra, askerlik bir görev aynı zamanda meslek bu işi yapan insanlar bunun karşılığında para alıyor.Hakkı ödenemez ne demek? Kimse askerlik görevini keyfine zevkine yapmıyor, bunun bir bedeli var hayatlarını böyle idame ettiriyorlar. Atatürk'ünde askeri meslek hayatında yanlış stratejileri vardır.Analiz edilir yeri geldiğinde eleştirilir. Ayrıca Yaşar Paşa'nın döneminde gerçekleştirilen sınır ötesi harekatın başarısı tartışılır. Kişileri görevlerinden dolayı yüceltmenin bir anlamı yok.Bu yalnızca kendinizi küçültür.AKP karalıyor diye seninde karalamana gerek yok.Haklı olduğuna inandığın eleştirilerin varsa yaparsın.Hepimiz insanız, askerin vatandaştan bir üstünlüğü yoktur.Ülkeye hizmetin bedeli, görevli kişiye sosyal hak, devlet hazinesinden maaş ve bir ömür kullanmak üzere değeri 1 trilyon olan zırhlı araç vermekle oluyor.

Bu arada aynı hassasiyeti Emekli Oramiral İlhami Erdil için niye göstermiyorsunuz bu adamda 40 yıl ülkeye hizmet etmiş??? Ama sonunda haksız mal edinme suçuyla cezaevine girip cezasını çekmiştir...

Şimşek

Dost Üyeler

Sayın Kültegin

Bir insanı tanımıyorsanız onun hakkında fikir sahibi degilseniz o kişi hakkında fikir sahibi olmanın en kolay yolu o kişinin düşmanlarının kimler olduğuna bakmaktır.

Bir Bozkurt kanı taşıyan Türkçü bir kişidir Büyükanıt Paşamız. Bir biri ardına iftiralara muhattap olan Sayın Paşamızın aslında ne kadar BÜYÜK TÜRKÇÜ olduğunu bir kez daha bu iftiralar ortaya çıkarıyor.

Akp'nin Tsk ve yaşar büyükanıt paşamızı yıpratma çabalarına eleştirilerimle asla destek olmam.

Çünkü Saygıdeğer paşamıza sabetaycı diye iftira atanlar RTE'nin ve kendi liderlerinin de gayri Türk olduğunu öğrenmeliler.

Saygılarımla...

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Hocam ben ne yazmışım sen bana ne anlatmışsın alakası yok.

Şimşek

Dost Üyeler

Sayın Kültegin

Siz bana derseniz Yaşar Büyükanıt paşaya maaşını ödedi bu devlet hakkınıda ödedik parayla derseniz yorum yapmaya gerek duymam çünkü böyle birşeyin tartışılması bile beni rahatsız eder otağımızada yakışmayacağını düşünüyorum...

Saygılarımla...

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Siz bana derseniz Yaşar Büyükanıt paşaya maaşını ödedi bu devlet hakkınıda ödedik parayla derseniz yorum yapmaya gerek duymam çünkü böyle birşeyin tartışılması bile beni rahatsız eder otağımızada yakışmayacağını düşünüyorum...

Evvela sen birşeyleri düşünerek,değerlendirerek,analiz yoluyla insanların duruşlarını fikirlerini tartışamayacak kadar kendini hayattan soyutlamış isen kusura bakma, önüne her gelen yemeği yersin.Tuzlu mu tatlı mı ekşi mi diye bakmazsın.

İnsan düşünür, mantığı çerçevesinde yanlışı ve doğruyu tespit etmeye çalışır.At gözlüğüyle hayata bakarak kişilerin hal ve hareketlerini gözlemleyip değerlendiremiyorsan geleceğin için hiç bir karar alamazsın.

Burada konu Büyükanıt Paşa değil. Ben sana verdiğim cevapta yalnızca "eleştirilmeyecek tartışılmayacak" insan evladı yada kurum yada kuruluş yoktur demek istedim.

Şimdi gelelim Büyükanıt'a. Ben sabetaist demedim.Ayrıca şahsınıda eleştirmedim. Ama bu kamuoyuna açıktır.Düşünen beyinler insanları değerlendirir, ve eleştirilmeyecek beşerde yoktur. Burada peygamberi tartışmıyoruz yada dünyaya 2 dakika önce gelen bir bebeği konuşmuyoruz.

Tayyibin maaşına 5000 lira zam gelirse burda konuşuruz değil mi?
Cumhurbaşkanı 7500 lira zam almış bunuda konuşuruz değil mi?

Ee o halde emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın devlet memurluğundan ötürü ve devlete hizmetleri karşısında maaşınıda aldığını bütün sosyal haklara sahip olduğunu emeklide olunca 1 trilyonluk zırhlı araca bindiğini neden tartışmayakmışız.Bunda ne var?

Bu ülkede 4 yılda bir genelkurmay başkanı değişir.Bu bir devlet memurluğu vazifesidir.Senin kendini küçük görüp bunları tartışmak istememen senin karakteristik bir sorunundan öte birşey değildir.Biraz cesaret biraz düşünce sadece.Sonra gerisi gelir.Bizim bu ülkede düşünen beyinlere ihtiyacımız var, yoksa yaylalar koyun dolu.Biz Türklerde koyun kutsaldır.Ama koyun düşünmez.Sadece güdülür...

TTK

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Ordumuzun Yurdumuz üzeri olan emeği ve hakkı ne para ne pul ile ödenir.

Elbette yaptıkları emek karşılığında bir ücret alacaklar, havadan sudan yaşayacak halleri yoktur, zırhlı araçlara da kullanacaklar, bunlar tartışılmaz haklarıdır.

Zaman zaman bazı vermiş oldukları kararlar bizler için anlaşılmaz olabilir, hiç birimiz onlar kadar tecrübeli ve olayların içyüzünü bilmediğimiz için onları eleştirme hakkına sahip değiliz.

Bu kararlar her ney olursa olsun, eminim ki onlar verilecek en iyi karları veriyorlar ve bunun arkasında durabileceklerdir.

En azından AKP gibi batı hayranı ve taviz kar siyasetçiler değiller, onurları ve şerefleri ile hayatları boyunca Vatanları için emek veren şerefli insanlar.

Askerlik gibi, hele ki şanlı Türk askeri gibi bir onurlu görevi yapan kişilerin vatandaştan bir üstünlüğü var, nede olsa sadece bu vatandaşı değil tüm vatanımızın bölünmez bütünlüğünü koruyan bu şanlı şerefli kuruma mensup olmak bir ayrıcalıktır.

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Bu ülkede 4 yılda bir Genelkurmay başkanı değişiyor o göze batıyor ama 2-3 yılda bir 550 tane işe güce yaramayan onun bunun maşası olan milletvekilleri değişiyor ve para almaya devam ediyor buna kimse bir şey demiyor.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Arkadaşlar, Tartışmak kişiyi geliştirir, kuruma katkı sağlar doğru.

Ama bu konun başlığı "Maksat Mayın Temizlemek Degil!" sizler Anıt paşayı tartışıyorsunuz, konu başlıklarından sapmamaya özen gösterelim. Gerekli buluyorsak yeni konu açarak tartışalım. Mayın konusunda gelişme var diye açan bu konuyu görürse hoş olmaz bana göre.

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Teşekkürler Kartal Gözü, Nihayet bir gerçeği dile getirdiniz. Geröekten de uzun zamandır yorumlara bakıyorum ve hayretler içinde kalıyorum. Konu Mayın Temizleme, yorumlar ise TSK, Ergenekon ve Paşalar. biran acaba ben bir şeyleri mi kaçırdım da anlayamıyorum diye tereddütte bile düştüm. Aslında dediğiniz gibi yeni bir başlık altında tartışılacak konudur bu. Maksat mayın temizlemekten çıktı, maksat TSK ve Paşaların eleştirilmesine dönüştü. Yine de bu güne dek yorumlarıyla yazıma katkı koyan tüm arkadaşlarımda teşekkürü bir borç biliyorum. Saygı ve sevgiler tüm dostlara.

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Bahse konu Vatansa GERİSİ TEFERRUATTIR.
TANRI ÖZÜ VE SÖZÜ BİR BÜTÜN TÜRK'LERİ KORUSUN. Hiç merak etmeyin. bazılarının menfur planları tutmayacak, çirkin hevesleri pis kursaklarında kalacak ve MAYINLARI ŞANLI TÜRK ORDUSU TEMİZLEYECEKTİR.

Efs@ne

New member

Amerika sadece Türk askerinin başına çuval geçirmişti, akp tüm TSK’yı çuvala soktu ama kimse bunun farkında değil galiba, zaten maksadı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek, kısacası vatanı yok etmek.

Umarım en kısa zamanda gereken kişilerin titrer ve kendisine döner.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Mayınların TSK yerine başka ülke (İsrail) tarafından temizlenmesi fikri Hurşit Tolonun MGK sekreterliği zamanında kendisi tarafından gündeme alınmıştı. Yahoo gruplardan Özel Büro Grubunca protesto edildiği zaman fikrini "bizim askerimiz öleceğine başkalarının askeri ölsün" biçiminde savunmuştu. Biliyorum oradaydım.

Gördüğünüz gibi kimin ne zaman ne yaptığını bilmek önemli, aksi takdirde hatalı yargılara varabiliyorsunuz. Şimdi olduğu gibi.