Mehmetçik Sigorta Limitet Şirketi yeni hizmet binası açıldı

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Mehmetçik Sigorta Limitet Şirketi yeni hizmet binası açıldı

27.12.2011

sig_1.jpg

TSK Mehmetçik Vakfının ortaklar kurulu başkanlığını yürüttüğü Mehmetçik Sigorta Limitet Şirketi çok sayıda davetlinin katıldığı bir açılış töreniyle yeni hizmet binasına geçti.

Açılış töreninde bir konuşma yapan TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Salih Güloğlu, TSK Mehmetçik Vakfının düzenli gelir kaynağına sahip olmak amacıyla şirketleşmeye önem verdiğini belirtti. Bunun sonucu olarak 2000 yılında Mehmetçik Sigorta şirketinin kurulduğunu bildiren Güloğlu, şirketin elementer ve bireysel emeklilik alanında acente faaliyetleri yürüttüğünü hatırlattı. Güloğlu daha sonra şunları söyledi:

"Mehmetçik Sigorta Şirketi 40 kişiye iş imkânı sağlamış, 2010 yılında 783.000 TL kurumlar vergisi ödemiştir. Şirketin ana hedef kitlesi Türk Silahlı Kuvvetleri personelidir. İşbirliği içerisinde olduğumuz sigorta şirketleri gerek elementer sigorta, gerekse bireysel emeklilik alanında Türk Silahlı Kuvvetleri personeline özel avantajlar sunmaktadır. Bir örnek vermek gerekirse TSK mensubu bir personel Mehmetçik Yaşam Sigortası ile 15 TL karşılığında yıllık olarak sigortalanmakta, ölüm halinde bu personele 22.500 TL ödeme yapılmaktadır. Elementer alanında da TSK personeli için yüzde 10 – 15'lik indirimler söz konusudur."

sig_2.jpg

Desteklerinden dolayı başta Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerini sunan Güloğlu konuşmasını şöyle tamamladı:
"Katkı ve desteklerinden dolayı Ankara Garnizonundaki askerî birlik komutanlıklarına;
Şirket ortaklarımız TSK Eğitim Vakfı ve TSK Elele Vakfı Genel Müdürlerine; Vakfımızla verdikleri destekler nedeniyle TSK Güçlendirme Vakfı, TSK Dayanışma Vakfı ve TSK Sağlık Vakfına;
İşbirliğinden dolayı başta Anadolu ve Axa Sigorta şirketlerine ve diğer iş ortaklarımıza;
Vakfın ve şirketin bu hale gelmesinde büyük katkıları olan Vakıf eski genel müdürlerine;
Son olarak da bizden desteğini esirgemeyen tüm bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum."

Mehmetçik Sigorta Şirketi bundan böyle Nenehatun Caddesi 55 Numaralı binada faaliyetlerine devam edecek.

http://www.mehmetcik.org.tr/duyurular_21.html