Mehmetçik Vakfı olmasaydı çocuklarım okuyamazdı…

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Mehmetçik Vakfı olmasaydı çocuklarım okuyamazdı…

18.01.2012

Gazi Sabri Baş:

"Mehmetçik Vakfı olmasaydı çocuklarım okuyamazdı…"

sabri_bas.jpg

Gazi Sabri Baş: 1977 doğumlu, evli ve dört çocuk babasıyım. Her Türk genci gibi vatani görevimi yerine getirmek için askere gittim. 1998 yılında geçirdiğim kaza nedeniyle 2000 yılında gazilik maaşına bağlandım. O tarihten itibaren maddi sıkıntı içine düşsem bile siz TSK Mehmetçik Vakfı olarak hep yanımda oldunuz. Gazi olmaktan kıvanç duyuyorum. Sizlerin yanımda olduğunu bilmek bana güç veriyor.

Sevda Baş: 1999 doğumluyum ve altıncı sınıf öğrencisiyim. Biz dört kardeşiz. Dördümüz de okula devam ediyoruz. Babam gazilik maaşı ile bizleri güçlükle okutmaktadır. Ayrıca babaannemle birlikte toplam yedi kişi bir evde ikamet etmekteyiz. Kalabalık bir aile olduğumuz için babamın maaşı yetmemektedir. Bu nedenle babam Mehmetçik Vakfının öğrenim yardımı ile bizi okutmaktadır. Mehmetçik Vakfı bize yardım etmemiş olsaydı bizler asla okuyamazdık. Bizlere yardımlarını esirgemeyen Mehmetçik Vakfına teşekkür eder devletimize ve milletimize hayırlı bir vatandaş olmak için elimden gelen tüm gayreti göstereceğime söz veriyorum.

Harun Baş: 1998 doğumluyum ve ilköğretim yedinci sınıfta okumaktayım. Yaşadığımız yer Sarıgöl Köyü olduğundan dolayı okulumuz yoktur. Bu nedenle babam beni Yakakent Liman Yatılı Okulu'na gönderdi. Burada okumanın zorluklarını bildiğimden dolayı babamın yaşadığı maddi zorluklarını da biliyorum. Ailemden uzak okulda yatılı kalsam bile babama iyi bir evlat olmak için çalışıyorum. Bize yardım eden Mehmetçik Vakfına teşekkür ederim.

Recep Baş: 1994 doğumluyum. Babam Mehmetçik Vakfından aldığı yardım sayesinde elinden gelen imkânlarla bizleri okutmaya çalışıyor. Şu anda hala okuyabiliyorsak bunu Mehmetçik Vakfına borçluyuz.

Ercan Baş: 1996 yılında doğdum. Mehmetçik Vakfı benim için sadece şehit ailelerine yardım eden, gazilerimize yardım eden bir Vakıf değildir. Babam gazi oldu ama benim için ikinci babam da Mehmetçik Vakfıdır.

http://www.mehmetcik.org.tr/duyurular_25.html