Memleketi Mafyalar Mı Yönetiyor?

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Memleketi Mafyalar Mı Yönetiyor?

Dün çok değer verdiğim Mehmet Ceylanlı ağabeyimle bir kahve içtik ve son günlerin gündemdeki konularını konuştuk.

Ceylanlı şu günlerde emekli. Ama aktif siyaset yaptığı günlerde vekillikten ilçe başkanlığına kadar çok önemli görevlerde de bulundu. 28 Temmuz Genel seçimlerinden evvel Lefkoşa seçimleri için büyük bir uğraş verdi ve Kadri Fellahoğlu’nun seçimleri kazanmasına çok önemli bir paya sahip oldu. Lefkoşa seçimlerinin sonrasında ise CTP aldığı hava ile 28 Temmuz’da birinci parti oldu.

Sonra siyaset kazanı birçok iyi insan gibi onu da yedi ve önce İlçe başkanlığından ayrıldı sonra da seçimlerde aday olmadı, olamadı.

Aslında siyasetten görüşlerimiz ve tercihlerimiz çok zıt ama dün öyle konularda ortak paydada buluştuk ki sanki de aynı partinin üyeleriydik.

Dün konuştuğumuz konulardan bir tanesi de bir süre önce ülke gündemine gelen ve hatta ülke sınırları dışına da taşan “tavuk” meselesi. Ceylanlı ağabeyimde bende bu konuya “şüphe” ile bakıyoruz. Birilerinin bu işi tezgâhladığını düşünüyoruz.

Bakın bu konuda bizim erkek olarak yapamadığımızı Lefkoşa Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu’nun eşi Sevim Fellahoğlu nasıl yapmış. Sevim Fellahoğlu’nun sosyal paylaşım sitesinden;

Biraz önce lezzet lokantasında yemek yedim. Her yer tertemiz ve yediğim tavuk şiş de yediğim tavuk şişler arasında en lezzetlisidir diyebilirim. oğlum İskender yedi o da ayni şeyi kendi yemeği için söyledi . Fakat orda kameracı vardı ve akşam 1,30 da orada çekilen görüntüleri gösterdi adamın biri kar maskesi takmış, başına da kapişon geçirmiş elinde benzin bidonu resturantın arka tarafına benzin dökmekte orda nöbete olan garson tarafaından görülüyor ve kaçıyor görüntüler polise veriliyor hade bakalım polisimiz bu daha önce yapılan komployu ve bu kundaklama girişimini aydınlığa çıkar ki biz de rahat edelim”

Denktaş Camii niye bekletiliyor?

Hadi anladık para yok liderimize bir anıt yapamadık, bari adını taşıyan camii için gerekli izinleri verin! Üstelik camii yaptırmak için onca istekli iş adamı sırada beklerken.

Son nefesine kadar bu ülke için onca şey yapmış bir lider için çok mu? Başka memleketlerde olsa şimdiye kadar çoktan yapılırdı.

Üstelik hükümetin küçük ortağı da Demokrat Parti. Hade diyelim CTP istemez ee DP ne diye bastırmaz.

1987’de bizzat Denktaş’ın isteği ile Boğaz Bölgesinde bir camii yapılması kararlaştırılmış ve o günkü bakanlar kurulu kararı ile de camii için yer ayrılmış.

Şimdi birileri çıkıp hayrına yaptırmak istiyor ama izin makamları ayak sürçüyormuş.

Pes valla pes. Bunları duyduk sonra umutsuzluğa kapılıyorum, isyan edesim geliyor ve sabır çekiyorum, sabırrrrrrrrr.

Sibel SİBER: Yurt dışı geziniz esnasında eşinizle farklı koltuklarda seyahat etmenizi açıkçası herkes yadırgadı. Bu konuda bir açıklama yapma gereği farz oldu.

Özkan YORGANCIOĞLU: Önceki gün BRTK Müdürü ile baş başa bir toplantı yapmışsınız başbakanlıkta. Kurumun içi kaynarken nasıl bir tedbir almayı düşünüyorsunuz.

Hüseyin ÖZGÜRGÜN: Lefkoşa Belediye başkanlı için biraz aceleci davrandınız. Umarız şimdi daha sağlıklı bir karar verirsiniz.

Serdar DENKTAŞ: Perşembe günü tüm adaylarınızı bir basın toplantısı ile açıklayacakmışsınız. Bazı bölgelerde ortak aday, bazı bölgelerde kendi adaylarınız, bazı bölgelerde ise bağımsız adaylara destek olacakmışsınız.

Kutlay ERK: Sim TV’nin kurucuları ve hissedarlarını öğrenebildiniz mi? Koskoca partinin genel sekreteri olarak SİM TV’nin yönetim kadrosunu bilmemek biraz ayıp kaçtı doğrusu.

Kudret ÖZERSAY: Bakalım sizi Rusya gezinize Dışişleri Bakanı nasıl bir cevap verecek. Merak içerisinde bekliyoruz bakalım.

Çağatay ÖZBİRİM: Boğaz Bölgesine Denktaş Camiinin yapılması için gönüllü olmuşsunuz. Bu arada uluslararası bir ödülü de çok yakın bir tarihte ülkemize kazandırmışsınız. Allah’tan bu memlekette sizin gibi iş adamları da var.

Ertan TOSUN: Boğaz’a camii yaptırmak isteyen işadamımıza bari siz olun yardım elinizi uzatın. Zira bu ülkenin kurucusu için az bile.

Olgun AMCAOĞLU: Öyle destekler gelmeye başlamış ki siz bile şaşar olmuşsunuz. Demek ki korku imparatorluğu yıkılmak üzere.

Haluk MUT: Dün başkent Dereboyunda eski dostlarla buluşup laflamışsınız. Zaten sizi son günlerde ya Ortaköy’de ya da Dereboyunda görüyoruz.

Sami ÖZUSLU: SİM TV’nin yeni yaşı uğurlu ve kutlu olsun. Yıllar ne çabukta geçiyor değil mi? Sim TV’de hızla büyüyor işte.

Ertan BİRİNCİ: Dün beş dakikalığına bankaya girdiniz hemen zabıtalar arabanızın başına geldi. Dereboyunda artık adım başı zabıta var. Nefes aldırmıyorlar vatandaşa.

Asım VEHBİ: Haftaya Amerika yolcusuymuşsunuz. Aman çok fazla kalmayın oralarda. Zira memlekette her an her şey olabilir.

Nazmi PINAR: Öğrencilik yıllarınızda mankenlik yaptığınızı bilmiyorduk. Demek ki o yıllarda fit bir delikanlıydınız mankenlik yaptığınıza göre.

Derviş EKŞİCİ: Dün Başkent Lefkoşa’da görülmüşsünüz. Başkentin temizliğini nasıl buldunuz. Her yer pırıl pırıl değil mi?

Burcu BAŞKAYA: Girne’de aday bulamıyormuş iki sağ parti. Bizce en uygun aday sizsiniz. Sümer Beyi o koltuktan ancak sizin indirebileceğiniz konuşuluyor.

Cafer GÜRCAFER: Hasan Tosunoğlu aday olmasa aday çıkmazdım demişsiniz.Hayırdır ne geçti de Hasan Beye bu kadar tepkilisiniz?

Mehmet CEYLANLI: Emekliliğin tadını çıkartıyorsunuz ya siz ona bakın. İnsanın sevdikleri yanında olsun, sağlıda yerinde olsun gerisi hikaye.

Süreyya GÜRSES: Özel ağabeyim bir operasyon geçirmiş. Siz hiç merak buyurmayın, Özel ağabeyim ne dalgalarda gemi yüzdürdü, bunu da atlatır.

Yalçın KOÇYİĞİT: Mehmet Çangar’la birlikte yeni bir iş kuracağınız yönde haberler geliyor. Mehmet Bey öyle pek kimseyle iş yapmazdı. Sizi seçtiğine göre bir sebebi vardır.
GÜNÜN SÖZÜ
“Yerel yönetimlerde güç birliği yapıyoruz. İktidar veya muhalefette farklıdır. Güç birliğini yetkili kurumlar uygun gördü. Ben de partinin genel başkanı olarak buna katılıyorum. DP ile güç birliği yapılacaktır. Yetkili kurumlar alınan kararların ileri götürüleceğini söylüyor. Ancak bu seçim için spesifik konuşursak iktidarda veya muhalefette olan iki partinin olacağının daha doğru olduğunu söyledim. Sonrasında pozitif adımlara karar verilince biz de bunu en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. İki ortaklı bir hükümet var ancak benim muhatabım Başbakan’dır.”
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün

BİZİM TEMEL
Temel bir gün kahvede ağlıyormuş.
Dursun ; -Uyyy Temel ne oldi saaa..
-Sorma ula Dursun ...benim karı hamile.
-Dursun Ne güzel işte daa!
-Anlamaysun beni; karım ilk hamileyken 2 insanı okudu, ve ikiz doğurdu,
İkinci hamileliğinde 3 silah şörleri okudu üçüz doğurdu...
-Dursun haçen Peki şimdi ne okuyor senin kari?
-40 haramiler.

GÜNÜN FOTOGRAFI
Süleyman İrvan, Kelvin- Mehmet-Berkay-Bartu-Fırat- İsmet-Evren-Kıvanç-Pembe - Muhammed - Engin -Nurten ve Emine Emy ile birlikte.
lY2kqr.jpg