Milli Konsey Bildirisi No.2

Kamil Özkaloğlu

Onursal Üye
Katılım
6 Ara 2008
Mesajlar
359
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Milli Konsey Bildirisi No.2

9 Mayıs 2008 tarihinde yayınlamış olduğumuz 1 Numaralı bildirimiz halkımız arasında büyük bir memnuniyet ve heyecan yaratmıştır. Özellikle devletine, bayrağına, egemenliğine ve toprağına sahip çıkan sağduyu sahibi vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Bu tepkiler başlatmış olduğumuz hareketin şaşmaz bir kanıtıdır. Bu bilinç ve destek davamızın mutlu sona ulaşacağının güvencesidir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti; Kıbrıs Türk Halkının yıllardır özveri ile sürdürdüğü ve özgürlüğe ulaşmanın bedelini can, kan, mal ve ızdırapla ödemiş olduğu soylu mücadelesinin sonucudur.
Ülkemizde yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında halkımızın gerçek iradesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yaşatmaktan yana olduğu yadsınamaz bir gerçektir.
Bu gerçekleri hiçe sayarak Kıbrıs Türk Halkını ‘Birleşik Kıbrıs’ hayaline mahkûm etmeye kimsenin hakkı yoktur.
MİLLİ VAROLUŞ KONSEYİ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine sahip çıkan; Kıbrıs Türk Halkının haklarını, egemenliğini, toprağını, bayrağını ve Türklüğünü onurla koruyarak insiyatif alan ve fikir üretenlerden oluşmuştur.
MİLLİ VAROLUŞ KONSEYİ, bu saydığımız değerlere sahip çıkan Kıbrıs Türk Halkının bağrından doğmuştur.
Bu insiyatifle üretilen fikirleri paylaşan ve savunan her fert, kurum ve kuruluşla birlikte yürüyeceğiz.
Önemli olan; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tasfiyesine ve Rum’a yama yapılmasına asla izin verilmeyeceğidir. Söz konusu olan VATANDIR, gerisi ayrıntıdır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

MİLLİ VAROLUŞ KONSEYİ
Merkez Kurulu (adına)
Celal Bayar
 
Üst