Milli Konsey Bildirisi No. 31

Kamil Özkaloğlu

Onursal Üye
Katılım
6 Ara 2008
Mesajlar
359
Tepkime puanı
0
Puanları
0
04 Nisan 2011

MİLLİ KONSEY BİLDİRİSİ No. 31

Sendikacı kisvesine bürünerek Anavatan Türkiye karşıtı görüş ortaya koymak üzere Rum desteğinde Brüksel’e kadar uzanan Şener Elcil ve yandaşlarının yanıtsız bırakılmayacağını ortaya koymak için bu açıklamayı gerekli gördük. Kimse kendini “Milli Mücadele karşıtlığında” başıboş kabul etmesin. Çünkü bu vatan bize altın tepsi içinde sunulmadı. Can vererek, kan vererek bugünlere gelindi…


Kıbrıs Türk Halkı 133 yıldır sömürüye ve emperyalizme karşı bir özgürlük ve varlık mücadelesi sürdürmektedir. Mücadelemizin büyük bir bölümü, doğumundan ölümüne kadar Türk Düşmanı olarak yetiştirilen Helenizm ırkçısı şoven Rum toplumunun Enosis uğruna Türklere karşı gerçekleştirdiği vahşice saldırılar ve uyguladıkları katliamlara karşı direnişle geçmiştir.

Öğretmenlerimiz her zaman bu mücadelenin öncülüğünü yapmış halkımızın gözbebeği olmuştur.

Eğer bugün bir halkın erişebileceği en yüksek hedef olan bir devlete sahip olma mutluluğunu yaşıyorsak; bunda öğretmen topluluğundan yetişmiş çok sayıda isimsiz kahramanın emeği, alın teri ve mücadelesinin büyük payı vardır.

Bugünkü öğretmenlerimiz de, Kıbrıs Türk Mücadele tarihine o şanlı direnişi altın harflerle yazmış Kıbrıs Türk Halkının evlatlarıdır.

Ne yazık ki bugün Kıbrıs Türk Mücadelesine en büyük darbe yine öğretmenlerimizin seçtiği temsilciler tarafından indirilmektedir.

Şener Elcil ve benzerlerinin AKEL bağımlısı, Hristofias bağlantılı, Rum çıkarlarına, Helenizm Milliyetçiliğine ve Enosis’e hizmet eden Türk ve Türkiye düşmanlığını kışkırtan şoven davranış ve uğraşları Kıbrıs Türk halkını derinden yaralayan düşmanca ve hain saldırılardır.

Büyük güven duyduğumuz öğretmenlerimizin, bu ihaneti ve düşmanca saldırıları durdurmak için gereğini yapacağına inanmak isteriz ve bunu talep ederiz.

Bir yönetimden hak talep etmek, yönetime karşı eylem yapmak başka şey, bu eylemi Kıbrıs Türk Halkının adadaki varlığını sonlandıracak, devlete karşı, millete karşı, Kıbrıs Türklerinin varlığına karşı kullanmak çok başka bir şeydir. Eminiz ki öğretmenlerimiz ve halkımız bu gerçeğin bilincindedir.

Kıbrıs Türk öğretmen camiasının büyük bir çoğunluğu da Elcil ve hempalarının bu davranış ve uğraşlarından rahatsız olduklarını sanıyoruz.

Konsey olarak biz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığını tehdit eden, Kıbrıs Türk Halkının ve Anavatanı Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını ret eden, Kıbrıs Türk Halkını kabile durumuna düşürmeye yönelik Şener Elcil politikalarının anayasal ve yasal suç teşkil ettiği inancındayız.

Bu konuda, devletimizin varlığını ve bağımsızlığını, ülkemizin ve halkımızın egemenliğini ve geleceğini korumakla görevli olan Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, Anayasa Mahkemesi Başkanımızı ve Başsavcımızı göreve çağırıyoruz.
Dünyada hiçbir ihanetin cezasız kalamayacağı bir gerçektir.

Kuzey Kıbrıs Türk Halkına ve ayrılmaz bir parçası olduğu büyük Türk Ulusu’na en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız…


Merkez Yürütme Kurulu adına


Kâmil Özkaloğlu
 
Üst