Mısır Devrimini Yanlış Okumayalım !

Ayla Berkin

Onursal Üye
Katılım
13 Haz 2008
Mesajlar
386
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
74
Konum
Gazimagosa
Web sitesi
www.aylaberkin.com
MISIR DEVRİMİNİ YANLIŞ OKUMAYALIM !

Mısır'da ki devrimde ABD'nin parmağı olduğuna inanmıyor musunuz?

Mursi'yi getiren kimdi? ABD!

Devrimi gerçekleştiren kim? ABD. her ne kadar ABD bu devrimi kınamış gibi görünse de, o bence tamamen göstermelik.

Anlaşılan Mursi ABD'ye ters düşen bir yola girdi ve onun ipini çekti ama bunu bizzat kendisi yapmadı. Halkına yaptırdı. Daha önce Irak’ta düştüğü hataya düşmek istemedi ve kendi seçtirdiği lideri bu sefer halkına, ordusuna düşürttü. Aslında mısır da değişen bir şey olmadı. Yine ipler ABD’nin elinde ve her şey Büyük Orta Doğu Projesinin gerçekleştirilmesi doğrultusunda yürüyor.
Bu projenin selameti için pek yakında Erdoğan'ın da ipinin çekileceği de bir gerçek. Erdoğan da bu projenin cazibesine kendini çok kaptırdı ve ABD’nin çizgisinden çıkmaya başladı. İlk tepki cemaatten geldi. Gül’le ters düştükleri noktaları da sayarsak, buna birde ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyerek Arınç’ın istifa söylentilerini de hesap edersek bu ipi sanıldığı gibi çapulcular çekmeyecek.

Tabi buna birde Türkiye’nin ekonomik dar boğaza girmek üzere olduğunu da eklersek, bu işte günah keçisi Erdoğan’ın olması kaçınılmazdır. Dolayısıyla da tıpkı Mısır da olduğu gibi bizde de bir halk hareketi baş gösterecektir ve cemaatin ordusu haline gelmiş olan TSK da buna müdahale edecektir.

Çapulcular bu devrimde konu mankenleri olarak kalacaklardır. Eğer bu çapulcular gerçek anlamda Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak birleşip, tek yürek olarak bu karşı devrime izin vermezlerse bir ihtimal olarak bu karşı devrim başarısın olacaktır. Aksi takdirde her şey ABD’nin istekleri doğrultusunda gerçekleşip, Türkiye cemaatin idaresinde ABD’nin güdümünde diğer Arap ülkelerinden biri olacaktır.

O yüzden Mısır da ki devrime sevinemiyorum. Bizim de böyle bir devrim hesabı yapmamızın yanlış olduğu inancındayım. Ne ABD ne AKP bu devrim yalnız ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA GERÇEKLEŞMELİDİR Kİ, ABD’NİN HESAPLARI BOŞA ÇIKSIN. BİZ DİRENİRSEK ORTA DOĞUDA ABD AT OYNATAMAZ.
 
Üst