MİT Akademisi Kuruluyor

Gök Yeleli Bozkurt

New member
MİT Akademisi kuruluyor

Milli İstihbarat Teşkilatı, CIA, Mossad gibi dünyanın önde gelen istihbarat örgütleriyle benzer yapılanmaya gidiyor

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), ‘Akademi’ kurma çalışmaları yürütüyor. Düşünülen taslağa göre MİT personeli, kurum içinde gerekli elemelerden geçtikten sonra akademi eğitimine de tabi tutulacak. Akademinin 2 veya 3 yıl sürmesi planlanıyor. MİT Akademisi’ni başarıyla bitiren personel, kurum içinde daha etkin görevlere getirilecek. Personelin yükselme kriterleri de yeniden belirlenecek. Taslak çalışması tamamlandıktan sonra tasarıya dönüştürülecek olan projede akademik ve mesleki eğitimin yanı sıra, kapsamlı yabancı dil eğitimi de verilecek. Dünyanın önde gelen istihbarat örgütleri Amerikan CIA, İsrail Mossad, İngiliz MI6, Rus FSB (eski adı KGB) ve Alman BNDínin de benzer yapılanmaları bulunuyor.

YEREL YÖNETİCİLERLE TEMAS

Türkiye’de ise Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Harp Akademileri Komutanlığı, Adalet Bakanlığı’na bağlı Adalet Akademisi , Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’ne bağlı Milli Güvenlik Akademisi bulunuyor.

MİT ayrıca çalışmaları 2006 yılı sonunda başlayan ve ‘Yeni Vizyon’ olarak nitelendirilen yeni dönemde dış istihbarata daha çok ağırlık verecek. Dış istihbaratın merkezini ise Ortadoğu, Kafkaslar ve Balkanlar oluşturacak. Kurum bu amaçla son bir yılda başta Irak olmak üzere bölgesel yerel yöneticiler, gruplar ve aşiretlerle yakın temasa geçti. Arapça, Sırpça, Ermenice, Gürcüce, İbranice, Yunanca, Bulgarca, Rusça, Arnavutça ve Boşnakça dillerine ağırlık verdi. Bu dilleri bilen personel alımı yapılırken, kurum içindeki bazı personelin de bu dillerde eğitim alması sağlandı.

MİT, ‘Yeni Vizyon’a uygun olarak iletişim tekonolojisini daha da güçlendirdi. Uydu ve uzay tekonolojileri konularında personelin eğitimine önem verildi.

Kurumun personel yapısı

Son yıllarda yapılan düzenlemelerle MİT içindeki üniversite mezunu personelin oranı yüzde 68’e ulaştı. Lise ve dengi okul mezunu personelin oranı ise yüzde 29. Kurum çalışanlarının yüzde 2’si ilkokul mezunlarından oluşuyor.

PERSONELİN % 82’Sİ ERKEK

MİT’te çalışan personelin yüzde 4’ü 23-25, yüzde 38’i 26-35, yüzde 37’ü 36-45, yüzde 18’i 46-55 ve yüzde 1.4’ü 56-65 yaş aralığında bulunuyor. MİT’in yüzde 82’sini erkek personel oluştururken, bayanların oranı yüzde 18.

duy__gu

New member
bilgiler için sağolun bişey sormak isterim diyorumki gündemi biliyosunuz ergenekon çok ii takip edemiyorm anlamadığım çok şeyde var ama anladığım şu ki sıradan insanından tutunda başbakan olmuş insanlarla ilgili iddialar var acaba mitlede bi ilgisi olabilirmi yani mitin içindede ergenekonun bi adamı girmiş olabilirmi ???

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Öyle teoriler kanal 7 ye ait. Bir ahbabımı da geçen hafta ergenekoncu olarak suçladılar, fotomontaj ve sahte telefon görüşmeleriyle. Şimdi o kişi kanal 7ye dava açtı, kazanacak yüzde 90 ihtimalle. Çünkü o kadar beceriksizce ve desteksizce atıp sıkıyorlar ki, bunların vatan düşmanlığını anlamamak için saf olmak gerekir. Bu suçladıkları kişi, adını vermeyeceğim, tanınmış bir ülkücüdür. Milleti düşman etmek amaç Kanal 7 ve samanyolu tv MIT ve PKKyı bile birlikçi yapmışken, hatta bunu gizlice içeren "Tek Türkiye" adlı diziyi yapmışken bu sorunun cevabı çok açıktır. MIT ergenekonla ilişkili değildir.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Dün şahsını hiç sevmediğim Fatih Altaylı güzel noktalara temas etti.Yazılı ve görsel basındam (taraf,zaman,stv vb.) ve emniyet teşkilatından,malum davanın savcısına müthiş bir yanlı(Ş) bilgi akışı olduğundan bahsetti.Açıkçası bu ihtimal bana çok yakın geldi.Özellikle tarikat bağlantılarına mahkum olmaya doğru giden polis teşkilatı zaten uzun süredir kafa karıştırıyor.
Bu arada dün paşaların ziyaret edilmesi de çok güzel bir davranıştı.Çünkü bu memlekette pkklıyı bile suçu sabitlenene kadar hatta sabitlendikten sonra bile savunanlar oluyor "insan hakları" adına.Biz yıllarca TSKya hizmet etmiş org. olarak emekli olan paşalarımıza haklarında suçlamalar var diye sırt çeviriyoruz.Güzel bir giriş yaptı Genelkurmay Başkanımız Org. İlker Başbuğ devamı gelir inş.

osman batur

Dost Üyeler
Cevap: MİT Akademisi Kuruluyor

Bakiniz bende bu konuda kendi fikirlerimi yazmak istiyorum,MIT ve su anda Ergonokon olarak anlandirilan yapilanma birbirine tamamen zittir ve yillarca mit ile jandarma istibaratlari birbirleriyle zit yapilanmalar icerisinde olmustur,ben bu konuda mit in özgür olmadigina inaniyorum,her zaman birbirlerinin aciklarini daha dogrusu mit kendine ters ve ypmak istedikleri dogrultuda hareket etmeyen bütün yapilanmalarin aciklarini zaman zaman medya kanali ile Türk milletine hizmet eden jitem gibi jandarmanin güzide bir kurumunu sonunda alt etmeyi basarmistir
Ve sonuc olarak Mit bana göre Mossad ve CIA Kontrolu altindadir,cünkü mit basindan beri mason ve sebetaycilarin kontrolu altindandir,bu baglamda Türk milletinin emrinde olduguna inanmiyorum,her seyi kendilkeri yaptiriyor ve sonrada cekiliyorlar,sonucta sucuda yikin Ergonokona
Bügün cok iyi biliyorumki Ergonokon dan yargilanan Pasalarin Türkiye cumhuriyeti devletine aykiri hic bir bölücü faalieti olmamistir,aksine her yaptiklari terör konusunda bana göre devlet üstü hizmetlerdir ve ödüllendirilmelidir
Burada bir not daha düsmek istiyorum,cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlugu bedeli 300 milyar dolarla söylenen icerisinde asker,politikaci,milletvekili,hakim,saavci,gazeteci,isadami ve daha kimlerin icerisinde olduklari sorusturmayi baslatan ve destek veren dönemin jandarma genel komutani sayin Sener Eruygur ve Dönemin icisleri bakani saadettin tantandir,sonuclarini biliyorsunuz daha sonra neler olmustur.Pasa emekli edildi,bakan görevinden istifaya zorlandi,daha sonra bütün belge ve sorusturma görüntüleri ne hikmetse devletin en güvenilir adliye makamlarindan kaybolmustur,halbuki bütün belge ve ifadeleri nternette yayinlanmakta olmasina ragmen dava kapatilmistir,

Benim Ergenekon ile ilgili düşüncelerim tamamen dış kaynaklı bir operasyon olduğunu düşünüyorum.Bunun MİT ile bir ilişkisi olduğunu sanmıyorum.Bu iddanameyi veren kişi Tuncay Güney isimli gazeteci kişi düşünün ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve öz ve öz Türk olarak bilinmekteydi ama ne hikmetse bu kişi Kanada'ya gidip ordaki Yahudi Cemaatine hahamlık yapıyor!!!. Bir müslüman Türk sinagoga gitse ben Yahudi olucam dese cemaatin size diyeceği laf olamazsınız olacaktır çünkü Yahudi olunmaz Yahudi doğulur bu nedenle ki Yahudilik Hristiyanlık ve Müslümanlık gibi geniş coğrafyalara ve kültürlere yayılmamıştır.Bu nedenledir ki Yahudi olmayan birisinin kalkıpta Kanada'ya gidip oradaki Yahudi cemiyetinde hahamlık yapması imkansızdır!!!.Adı lazım değil İstanbul'da bana çok yakın bir kişinin anlattıklarıdır arkadaşı işi olmayan birisidir ve kısa yoldan zengin olmayı istemektedir.Bu kişinin arkadaşı düzenli İstanbul'da ki sinagog'a gitmektedir ve bunu o cemiyetin büyüklerinin dikkatini çekmiştir bir gün cemiyetin büyükleri yanına çağırır ve der senin burda ne işin var çocukta der ben Yahudi dinine ilgi duyuyorum ve dininize geçmek istiyorum diye fakat cemiyetin büyükleri der ki sen bizim dinimize geçme müslüman olarak gözük ve Orta Doğu da biz senin üzerinden yatırımlar yaparım der ve zengin olmayı isteyen çocuk bunu kabul eder ve bu kişinin 3 yıldaki şahsi geliri 25 milyon doların üstündedir ve ayrıca yapılan anlaşma gereği Orta Doğu coğrafyasında bulunan Irak Lübnan gibi ülkelerdeki bulunan toprakların yarısını kullanma hakkına sahiptir.Dünya'da İstihbarat operasyonları her zaman silah ve topyekün güçle yapılmaz ve bunun örnekleri de görülmüştür.My name is Bond James Bond'un yazarı ingiliz yazar Ian Fleming'tir.Bunu yazmasının sebebi ünü ve karizması sarsılan MI6'in yeniden karizmasını kavuşması için yazmıştır ve başarılıda olmuştur.Peki bunu Ian Fleming'e bu işi ısmarlatan kimdir MI6 yöneticileridir çünkü MI6 Mossad CIA gibi istihbarat birimlerinin gerisinde kalmıştır.Zaten Ian Fleming'te bir MI6 ajanıydı :) görüldüğü üzere istihbarat birimleri operasyonlarını her zaman adam öldürerek yapmazlar ve birimlerinde ünlü kişiler edebiyatçılar bilim adamları gibi ünlü şahıslar bulunabilir.İstihbarat demek illaki haber almak demek değidir istihbaratın en büyük özelliği düşünce gücüdür ve benim fikrimi sorucak olursanız Türkiye'de de böle bir operasyon görülmekte ve dikkatinizi çekiyorsa Ordu ve vatansever kişiler hedef olarak alınmaktadır.Bunun nedeni ise bu kişiler içeriye alınarak Türkiye'nin üniter devlet yapısını bozmak hedef alınmaktadır.Bilgilerinize sunulur.İstihbarat ile ilgili çeşitli bilgiler almak istiyorsanız bilgilerimi sizinle paylaşabilirim.Önemli olan halkımızı bilinçlendirmektir.Saygılarımla

osman batur

Dost Üyeler

sebatay sevi cilere dikkat edin bu gercek bir olusumdur ve bütün bu olusumlarin arkasinda müslüman gibi gözüken yahudiler var,güzel bir konuya dikkat cekmissiniz yorumunuz icin tesekkürler