Muharip gaziler derneği istanbul şubesi heyeti'nden ziyaret

TAHTACI

-Otağ Hanı-
Katılım
26 Eki 2010
Mesajlar
1,634
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği’ne, Muharip Gaziler Derneği istanbul Şubesi Heyeti tarafından nezaket ziyaretinde bulunulduğu bildirildi.


Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği’nden yapılan açıkamaya göre, ziyarette ilk sözü alan konuk Dernek Başkanı Ahmet Kendigel, Ada’ya geldikleri günden itibaren duygusal ve hüzünlü anlar yaşadıklarını ifade ederek, Rauf R. Denktaş adını ve düşüncelerini yaşatmak için yola çıkan Dernek üyelerini kutladığını belirtti.

Kendigel “Böylesine büyük bir Liderin her zaman yaşatılması ve düşünce yolunda örnek alınması gerekir” dedi.

Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği adına konuşan Genel Başkan Latif Akça ise, 39 yıl önce Kıbrıs Türkü için mücadele ederek şehitler veren Muharip Gaziler Derneği üyelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ağırlamaktan gurur ve şeref duyduklarını ifade etti

Merhum Lider Rauf R. Denktaş’ın her zaman Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek aldığını, onun ilke ve inkilaplarının gençlerin yol rehberi olduğunu söylediğini belirten Akça, Lider Rauf Denktaş’ın ‘’ Kıbrıs Türkü Türk Milletinin ayrılmaz bir parçasıdır’’ sözünü hatırlattı,kendilerinin de her zaman bu uğurda Türkiye Cumhuriyeti ile birlik ve beraberlikleri devam ettireceklerini söyledi.

Akça ve Kendigel günün anısına birbirlerine şild takdim etti. 
Üst