Muhsin Yazıcıoğlu Ölümünden Sadece Bir Hafta Önce Ölümü Anlatmış

DoGaN DuRMuS

Dost Üyeler
Web sitesi
www.yakindoguforum.com
Muhsin Yazıcıoğlu

Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu:

İşte Yazıcıoğlu'nun siyasi mücadeleyle dolu yaşam öyüsü:
Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.
Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite Ankara tahsilini, Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.
1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Ankarahttp://www.hurriyet.com.tr/index/Ankara/'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).
1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.
12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin Yazıcıoğlu, 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.
Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.
1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.
1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak” sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.
1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.
24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.
26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da,20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da,30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'da ve 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.
22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekilliğine seçilmiştir.Daha sonra BBP'ye katılarak TBMMhttp://www.hurriyet.com.tr/index/TBMM/'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.
Muhsin YAZICIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıydı..

Başımız sağolsun.Bir Ülkücüyü daha kaybettik..

DEMİR

Beğ Yönetici
Muhsin Yazıcıoğlu Bir Hafta Önce Ölümü Anlattı​

yazicioglu6.jpg

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, geçtiğimiz hafta Karaman ziyaretinde ölüm üzerine bir konuşma yaparak, “Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok” şeklinde konuşmuştu.

Önceki gün 5 kişiyle birlikte bindiği helikopter düşen ve bugün acı haberi gelen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, 19 Mart günü partisinin Karaman Seçim Bürosu'nda bazı açıklamalar yapmıştı.

Muhsin Yazıcıoğlu Karaman'da şunları söylemişti:

“Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah'ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Allah'ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette Allah, bize ‘Niye iktidar olmadın' diye sormayacak. Sorsa da ‘Vermediniz' diyeceğiz.”

İşte başkanın söylediği son sözler:
Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz!

mynet

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu Ölümünden Sadece Bir Hafta Önce Ölümü Anlatmış

Allah rahmet eylesin, çok üzüldüm... O ölmedi, öldürüldü ! Yazıklar olsun..

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Ruhları şad Mekanları cennet olsun.
Bütün Alperenlere, Ülkücülere, Ailesine ve sevdiklerine Allah'dan sabır diliyorum.

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu

Hedefi ve çalışmaları hep Türk'lük olan, namuslu bir yiğit insanımızı daha kaybettik. Allah O'na ve beraberinde vefat edenlere rahmet eylesin. Geride kalan ailesine sabırlar versin ve Büyük Türk Milletinin başı sağolsun.
Türk'lük davası uğruna zindanlarda yatarken yazdığı şiir beni çok etkiledi. Çok anlam ve değerler var bu dizelerde. Okuyalım bir kez daha bu duygu ve kahır dolu dizeleri,

Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum...

Son düzenleme:

DOĞUKAN

New member

Cenab-ı Allah'dan rahmet diliyorum.
Türk Milletinin başı sağolsun.

DOĞUKAN

New member

Kartal Gözü

Dost Üyeler

yok edildiğine bende inanıyorum.

DoGaN DuRMuS

Dost Üyeler
Web sitesi
www.yakindoguforum.com

Gariptirki Muhsin yazıcıoğlunu o kadar uğraşmalara rağmen 3 gün gectikten sonra yeni buluyorlar ve yazıcıoğlunu köy halkından bi ekip buluyor.Valla bu ne dedim ve enkazın yerini öğrenmelirene rağmen köylüleride bulamadılar.Sanki yanlış anlaşılma olmasın ama bana biraz hafiften pek önemsenmemiş gibi geldi...:S

Volkan

-Otağ Hanı-

vatanını seven ve yükseltmeye çalışan bir çok devlet büyügü gibi MUHSİN YAZICIOGLU abimizinde şehadet şerbetini içtigini düşünüyorum.Allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun .saygılarımla.

İskender

Moderator

liderjp8dp3u.png

ARKADAŞLAR MUHSİN YAZICIOGLU SUAN ARAMIZDA OLABILIRDI AMA BU DEVLET ONU YOK ETTİ BİR KORUCU TAYYİPE YERİNİ BİLİYORUM GELİN GOTUREYIM DEMIS AMA INANMAMISLAR YADA ANLAMAMAZLIKTAN GELMISLER SÖYLÜYORUM BU NASIL ŞEY KINIYORUM ALLAH RAHMET EYLESİN NUR ICINDE YAT MUHSİN YAZICIOGLU SENİ UNUTMUCAZ

Volkan

-Otağ Hanı-

dilimde çok kelime var lakin burada diyemiyorum.Allah ından bulsunlar.kendilerine birşey olsa idi dünyayı o saat ayaga kaldırırlardı.TTK.TMT.
MEKANLARI CENNET OLSUN.

İskender

Moderator

onlarin cani can başkasinin patlican sanki o anda türkiyenin ayaga kalkip 1 helikopter aramicak gerekirse 20 helikopter aricak ama nediyelim elimizden bişey gelmiyor :(

DOĞUKAN

New member

Clipboard01(3456).jpg
Acı haber: Kurtulan yok!

Keş Dağı'nın zirvesinde bulunan helikopterin enkazından kurtulan olmadığı bildirildi. BBP'den yapılan açıklamada Muhsin Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği belirtildi...

MHP eski Genel Sekreter Yardımcısı Naci Memiş, Yazıcıoğlu ile birlikte yaşadıklarını anlatırken Zeynel Abidin Erdem'den uyarı geldi

Zeynel Abidin Erdem, Yazıcıoğlu'nun Türkiye'nin kritik dönemlerindeki tavırları ile gündeme damga vurduğunu, kendine münhasır bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek " Türkiye'nin geçtiği kritik süreçlerde Yazıcıoğlu hep ülkenin birliği ve bütünlüğü için adımlar atmıştır. Mazlumdan yana olmuş baskılara boyun eğmemiştir. Ben Büyük Birlik Partililere ve Yazıcıoğlu'nun gönüldaşlarına sesleniyorum. Sakın taşkınlık yapmasınlar. Sağduyulu davransınlar. Onun Türk siyasetine kazandırdığı olgunluğu heyecanlarına yenilerek heba etmesinler" dedi.

MHP eski Genel Sekreter Yardımcısı Naci Memiş BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile yaşadığı bir anıyı anlattı.

Memiş, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ilk kez milletvekili olduğu dönemde kendisiyle Kütahya'dan Ankara'ya giderken Eskişehir civarında büyük bir kaza geçirdiklerini anlattı.

Naci Memiş, "O dönem daha MHP'den ayrılmamıştı. Yeni milletvekili olmuştu. Yeni bir Şahin araba almıştı. Bize şöför vermek istediler. Biz gideriz dedik şöförü kabul etmedik. Yola çıktık. Yazıcıoğlu uzun süre arabayı kullandı. Sonra direksiyona ben geçtim. Kendisinin ertesi gün Meclis Genel Kurulu'nda Milli Savunma Bakanlığı bütçesiyle ilgili bir konuşması olacaktı. Yanımda uyudu. Ben bir ara direksiyonda uyumuşum uyandığımda araba tarlaya doğru tırmanıyordu. "Adamı öldüreceğiz" diye kendi kendime söylenirken o sanki hiçbirşey olmamış gibi gayet sakin " La İlahe İlllah, La İlahe İllalah" diyerek beni sakinleştirmeye çalıştı." dedi.

Naci Memiş, 5 yılı hücerede olmak üzere 7.5 yıl hapis yatan Muhsin Yazıcıoğlu'nun cezaevinden tahliyesi çıktığında hapisteki arkadaşları yalnız kalmasın diye cezaevinden çıkmak istemedi. Hatta o dönem merhum Alparslan Türkeş'e 'Beni tahilye ettirmeyin, bu arkadaşlara eza çektirirler' demişti.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun MHP'den ayrılmasına karşın hiçbir zaman Alparslan Türkeş aleyhine konuşmadığını söyleyen Naci Memiş, teşkilat içerisindeki aleyhte konuşmalara da müsade etmedi.

"Yetkililere yanlış yerde aradıklarını söyledim"

BBP Lideri Yazıcıoğlu'nun helikopteri Göksun'da düşerken olay yerinde olan görgü şahidi anlattı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

BBP Lideri Yazıcıoğlu'nun helikopteri Göksun'da düşerken olay yerinde olan görgü şahidi kaza anını şöyle anlatıyor:

"112 ve 115'e bildirdiğim halde dikkate almadılar. Göksun'da aramalara başladıklarında yanlış yerde aradıklarını söyledim. Maalesef dikkate almadılar. Show tv muhabirlerine de söylemiştim. Onlar da dikkate almadılar.

Olayın olduğu gün 15:40 Civarlarında telefonla bir arkadaşla görüşürken "ne güzel bir memleket, üstümüzden helikopter geçiyor. Yer bembeyaz" diyordum. Olay 5 dakika sonra yaşandı. 112 yetkilidir, 155 yetkilidir. Aradağımda sanki dalga geçercesine, niye bizi aradınız dercesine dikkkate almadılar."

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler

Türk Milleti büyük bir liderini ve evladını kaybetti..
Allah rahmet eylesin....
Acım o kadar büyük ki tarif edemem..
Çünkü o daha benim 8 yaşımdan beri tanıdığım evimizin müdavimi Muhsin Ağabeyim idi...:(

20Temmuz

Alpagut Han

Kar gülü

( Muhsin Yazıcıoğlu )

Üç gündür dağlarda ağıt yakıldı
Ya Allah diyerek doğrul yerinden
Kim diyor ki Güneş dağa çakıldı
......Hiç gönül geçer mi gönül erinden
......Ya Allah diyerek doğrul yerinden

Karda çiçek açtı derlerse doğru
Kadere Amenna gelirse çağrı