Namsoy'dan İlginç Öneri

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Namsoy'dan İlginç Öneri

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Lapta ve Alsancak’ta önce futbol takımlarını birleştireceğiz sonra da belediyeleri demiş. Aslında fena fikir değil hani. Ama bölünmeye bu kadar alışmış bir toplumda bu birleştirmeyi biraz zor yapar gibi geliyor bize. Ama gene de Fuat Başkan zorlukları sever ve mücadele eder. Bakalım bu söylediğini gerçekleştirebilecek mi?

Abbas Sınay “gazi” diyemiyor mu?

Perşembe günü mecliste “Mağusa” diye konuşan CTP Girne Milletvekili Abbas Sınay’ı UBP Lefkoşa milletvekili Zorlu Töre uyarmış. Töre, “Mağusa değil, doğrusu Gazimağusa” diye düzeltmiş. Meclisin kürsüsünde konuşurken biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Umarız Abbas Bey’de ağzına “gazi” kelimesini alıştırır.

Tahiroğlu’na yakışmadı

İşadamı Ata Tahiroğlu geçen gece Ortaköy’de Türkiye’den gelen bir misafirin geçişi sırasında söylediği sözler kulağımıza geldi. Ata ağabey gibi birisine açıkçası hiç yakıştıramadım bu sözleri. Kendisi ile konuşma fırsatım olmadı ama kulağıma gelen doğru ise Ata Tahiroğlu bu kadar ulu orta yerde bu tarzdan söylemlerden kaçınmalı. Biz kendisini çok seviyoruz, o yüzden de buradan kendisini uyarıyoruz bu kadar ulu orta yerde bu tür söylemlerden kaçınmalısın, hele ki siyaset yapıyorsan. Bize gelenler başka yerlere de gitmiş olabilir.

Güven Arıklı’ya açık mektup!

Sevgili kardeşim Güven Arıklı. Kaç gündür seninle tavla maçı yapmak için bekliyorum. Beni sürekli ekiyorsun. Eğer bileğine güvenmiyorsan gel vazgeçelim şu tavla maçından. Hayır, herkes merakla bana seninle oynayıp oynamadığımı soruyor. Artık bana soru soranlara “Kardeşim Güven benden kaçıyor, tavla oynamıyor” demek zorunda kalacağım. Gerçi kaçmakta da haksız değilsin hani. Son bir yıldır Gazimagusa’da bu tavlayı iyi öğrendim. Zaten en iyi tavlacılarda Gazimagusa’dan çıkmıyor mu? Sayın Eroğlu, Sayın Hasipoğlu ve tabiî ki Sayın Ferdi Sabit Soyer. Neyse eğer hala tavla oynamak istiyorsan tüm hafta sonu seni bekleyeceğim. Gözlerinden öptüm, kardeşin AP...

Spor Nostalji Rüzgârı

Önceki akşam Lefkoşa Merit Otel’de Spor Nostalji Rüzgârı esti. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da katıldığı Spor Nostalji programında yine anılar tazelendi. İbrahim Özsoy’un hazırladığı geceye birçok spor duayeni katılırken gece de en ilginç anonsu İbrahim Özsoy yaptı. Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu konuşma yapaması için kürsüye davet eden Özsoy “ Sayın Cumhurbaşkanımız bize en çok gol yiyen kaleci ve en az gol yiyen kalecinin kim olduğunu belki anlatmak ister” dedi. Oldukça sıcak geçen bir atmosferde eksi anılar bir kez daha yad edilirken gece sonunda katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Atınç Keskin güreş tutacakmış!

Tatlısu Belediyesinin festivali tüm güzellikleri ve coşkusu ile devam ederken dün bölgeden ilginç bir haber geldi. Bugün deniz kenarında güreş turnuvası varmış. Ve turnuvaya Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun özle Kalem Müdürü Atınç Keskin’de kayıt yaptırmış. Bugün ilk güreşi yapacak olan Atınç, bakalım tuş mu olacak yoksa tuş mu ettirecek. Bekleyip göreceğiz.

Altuncuoğlu Atalay ile namaz kıldı.

KKTC Esnaf ve Sanatkârlar Merkez Birliği Başkanı Kemal Altuncuoğlu önceki gün Arasta’yı gezen Türkiye’nin Başbakan yardımcısı Beşir Atalay ile birlikte tarihi Selimiye Camiinde namaz kılmış. Beraber çarşıyı gezen Altuncuoğlu ve Atalay tarihi Selimiye Camini gezdikten sonra birlikte namaza durmuşlar. Namaz’dan sonra Altuncuoğlu’nun ellerini iki yana açıp uzun uzun dua ettiğini görenler “acaba Kemal Başkan bakanı da yanına alıp Allah’ı mı? İkna etmeye çalışıyor” diye sormaktan kendilerini alamamışlar.

Günün Sözü
İnsanlığın başına ne geldiyse eşitlik olmaması yüzünden geldi.
Pierre Leroux

Temel

İki Karadenizli uçağa binmiş. Uçak havalandıktan sonra uçağın motorlarından biri bozulmuş. Pilot anons etmiş: - "Uçağımızın bir motoru bozulmuştur. Telaşa gerek yoktur". Aradan çok geçmeden ikinci motor da bozulmuş. Pilot anons etmiş: - "Uçağın ikinci motoru da bozuldu....". Temel Dursun'a dönmüş: - "Tursun desene geceyi burda geçireceğiz."
Günü Fotosu Sayfada
15124.gif