Ne Günlere Kaldık?

Kamil Özkaloğlu

Onursal Üye
NE GÜNLERE KALDIK?
Artık yeter be kardeşim…

Kimsiniz, nesiniz, kime hizmet ediyorsunuz?

Akşam eve gittiğiniz zaman başınızı iki eliniz arasına alıp hiç düşündüğünüz oluyor mu?
Bence buna çok ihtiyacınız var…

Hiç kendinize sorduğunuz oluyor mu?

“Yüce Tanrım ben neler yapıyorum?” diye…

Düşünün biraz, düşünün…

Bugün işgal ettiğiniz ve gözü kara, her şeyi yıkıp yakarcasına mücadelesini yaptığınız o koltuklara sizlerin tümünü, aha bu çilekeş Kıbrıs Türk Halkı getirmedi mi?

Boğazınıza güzelim kravatları, vücudunuzu saran ipek gömlekleri, sırtınıza geçirdiğiniz pahalı kumaştan esvabı size, aha bu çilekeş Kıbrıs Türk Halkı
Giydirmedi mi?

Vefa denen bir duygu, görev denen bir sorumluluk var,
Bilmiyor musunuz?

Kime hizmet için var olduğunuzu mu unuttunuz?

Nedir bu kin?

Kimedir bu düşmanlık?

Hırs bu kadar mı gözünüzü bürüdü?

Bir yanda, yıllardır KAOS’tan yarar umarak ülkeyi savaş alanına döndürmeye çalışanlar,
Diğer yanda, daha dün devlet hazinesini tam takır bıraktıktan sonra ‘erken seçim’ diyerek iktidardan koşar adım kaçanlar; bugün meydanlarda “umut biziz” diye haykırıyorlar,
Öte yanda Kıbrıs Türklerini köle yapma hedefinde olan sömürgeci emperyalist dış güçlerle işbirliği halinde Kıbrıs Türklerinin kanını kemirenler, devletin altını oyanlar,
Ve bir de 7 aydır saltanat savaşı sürdüren iktidar partisi…

Bütün bu yapılanların sadece ve ancak önce Kıbrıs Türk Halkına sonra da kendinize zarar vereceğini gerçekten göremiyor musunuz?

Tarih bilgileriniz sadece Osmanlı’nın saltanat cinayetleri ile Hıristiyan Engizisyon Mahkemeleri rezaleti ile mi sınırlıdır?

0kuyup ders alsaydınız ya Şeyh Edip Ali’lerden,
0kuyup ders alsaydınız ya Yüzyıllarca dünyayı adaletle, sevgi ve saygı ile yöneten Hünkârlardan, Krallardan, Hanlardan...

0kuyup ders alsaydınız ya Mustafa Kemallerden…

0kuyup ders alsaydınız ya Gençliğe Hitabe’den, NUTUK’tan…

Öyle görülüyor ki bu güzelliklerden nasibinizi alamamışsınız…

Neredesiniz dünyanın saygın, barışçı, doğrunun ve haklının yanında olan liderleri?

Neredesin Yüce ATAM?

Neredesin Ey Gazi Hünkâr?

Gelin de bir halimize bakın hele…

Ne günlere kalmışız...

Kamil Özkaloğlu
06 Kasım 2012