Neden Suskunsunuz?...

NEDEN SUSKUNSUNUZ ?..

‘’ Şikayetim var..EY BAYRAK!..34 Yıl önce seni şan ve şerefle diktiğimiz ‘o topraklardan’ gitmeni isteyen çakallardan !.. Uğruna canını feda eden Mehmetçiği istemeyenlerden !..Şikayetim var !..’’

Size sesleniyorum: Neden suskunsunuz?..

Kıbrıs Türkü’nün geleceğine ve son 5 yılına damgasını vuranlar!..Size soruyorum?..AB’ye giden yolda Kıbrıs Milli Davamızı gözden çıkaranlar!..Rum’lardan bir adım önde olmak adına Kıbrıs’ta verelim kurtulalım oyununu oynayanlar!..Kapalı kapılar ardında gizli pazarlıklar yapanlar!..Yes be annemciler!..Karen Fogg çocukları!..Size sesleniyorum..

Annan planın da verdikleri bütün sözleri yalan çıkanlar!..Rum’un yeni seçilen lideri sağır sultanın duyacağı şekilde bas, bas bağırıyor!..Duymuyor musunuz?..Kıbrıs adasının sahibi benim!..Kıbrıs Halkı (!) Birleşik Kıbrıs’ı istemektedir!...Kıbrıs Türk’ünün ada da yaşayan Rum’dan, Maronit’den, Arap asıllıdan, Latin’den bir farkı yoktur!..Kıbrıs Türk’ünün iki ayrı devlet ,iki ayrı halk talebi de olamaz!..Bu küstah sese yanıt verin. Neden susuyorsunuz?.. Amacınıza eriştiniz de onun için mi sesiniz çıkmaz?..Yoksa düşünüp de söyleyemediğiniz cümleleri mi kuruyor? Sizinle birlikte ortak çözümü üreteceğine inandığınız yol arkadaşınız olarak tanımladığınız bu yoldaş Hristofyas !..

Ey Birleşik Kıbrıs’ı yaratmak adına Halkından, Meclisinden ve Basınından gizli olarak İsviçre’de Birleşik Kıbrıs anayasası çalışması yapanlar!..2003 Yılında K.K.T.C’nin yönetimini devr alırken Kıbrıs Milli Davamızın Lideri ve Devletinin Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Denktaş’a söylemediğini bırakmayan yenilikçiler,Annanistler size sesleniyorum: O günlerde bülbül gibi şakırken,bugün dut yemiş bülbül misali neden suskunsunuz?..

Yeni Rum lider Vatan Topraklarınızı istiyor!..Türkiye ile göbek bağınızı kesin diyor!..Kıbrıs Halkı (!) olarak dış güçlerin boynumuza geçirdiği ilmikten kurtulmanın zamanı gelmiştir diyerek meydan okuyor !..Cevap verin, cevap!..Vereceğiniz bu cevabı Türk Milleti duymak istiyor..Kıbrıs Türk’ü merak ediyor!..Bir gün Annan Planı diyorsunuz!..Ertesi gün 8 Temmuz kararları!..Siz ne istediğinizin farkında mısınız?..Siz şu anda temsil ettiğiniz Kıbrıs Türk’ünün Vatan Topraklarının pazarlık kararını kimden alırsınız?..Bu dava Türk Milletinin davasıdır bilmezmisiniz?..

Ve Annan Planı oylaması öncesinde Kıbrıs Türk’ünü yani kendi halkını kandırmak adına Rum’la işbirliği yapanlar!..Köşe başı kalemşörleri, medya maymunları, türlü yalanlarla ortamı toz pembe gösterenler size sesleniyorum: Yine mi görev başındasınız?..Ceplerinizi doldurduğunuz avro’larla sonu bekleyen akbabalar gibisiniz!..Halka umulmadık vaatleri yapıyor ve onların gelecekleri üzerine inanılmaz senaryolar üretiyorsunuz..Ama biliniz ki izleniyorsunuz!..Tarih kendisine yapılan ihanetleri asla affetmemiştir..

Son 4 yıldır Rum’a teslimiyetin kitabını yazarak Kıbrıs Milli Davamıza Verelim-Kurtulalım damgasını vuranlar!..Birleşik Kıbrıs adına bugüne kadar kazanılmış tüm haklarımızı müzakere masasında görüşmeye hazır olanlar!..Size sesleniyorum,size:

Başaramayacaksınız..Bugün, siyaseten size hesap sorulamayacağını bilerek rahatsınız!..
Ama unutmayınız ki bu teslimiyetin hesabını türlü vaatler ile aldattığınız Kıbrıs Türk Halkı çok yakında size soracaktır..Yoksa onlarda mı sizin için bir şey ifade etmiyor?..Sanmayınız ki ‘’O VATAN TOPRAKLARI’’ sahipsizdir.. Biliniz ki bunun hesabını hiç kimse sormasa bile!.. Beşparmak Dağlarına Allah, Allah nidaları ile dikilen AL BAYRAĞA kanı ile canı ile renk veren , can katan ŞEHİTLERİMİZ ve onların silah arkadaşları GAZİLERİMİZ soracaktır..

Tüm bu yaşananlardan, vurdumduymazlıktan, ver-kurtulculuktan ve o topraklardan seni kopartmak isteyenlerden şikayetim var..EY BAYRAK!..

Atilla ÇİLİNGİR.

metetuncay

Dost Üyeler
Web sitesi
www.dildebirlik.org
Güzel bir yazı Atilla Beğ, hislerimizi yazıya döktüğünüz için sağ olun. Bunu görmemek için us dışı bir durumda olamk gerek. Bu duruma nasıl geldik? Bunu sorgulamalı, bize bunu yapanlar ne süre geldikleri gibi gidecekler?

Kuracağımız gençlik bilinçlenmesiyle bunu yapabileceğimize inancım tam.

Mürüde Sevicer

New member
Canla kanla alınan vatan toprağı EURO ile satılmaz.Kazananlara saygı duyarlarsa önce onların fikirlerini alsınlar sonra Papaza teslim ederler.Teşekkürler.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır!
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa, vatandır!

Vatan toprağı alındığı fiyata satılır.Bedeli kandır, bedeli candır...

Paylaşımınız için teşekkürler...

Volkan

-Otağ Hanı-
Güzel bir yazı Atilla Beğ, hislerimizi yazıya döktüğünüz için sağ olun. Bunu görmemek için us dışı bir durumda olamk gerek. Bu duruma nasıl geldik? Bunu sorgulamalı, bize bunu yapanlar ne süre geldikleri gibi gidecekler?

Kuracağımız gençlik bilinçlenmesiyle bunu yapabileceğimize inancım tam.
evet gençligin bilinçlendirilmesi lazım.tarihini ve degerlerini bilmeyen gençlik olamaz.gelecegide olamaz.KIBRIS bize kutsal bir emanettir.kimse çıkarları ugruna satamaz.:mad:saygılarımla.