Neyzen Tevfik'i Anmak Rauf R.DENKTAŞ

Rauf DENKTAŞ

Admin
Admin
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
108
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
K.K.T.C
Web sitesi
www.kibris1974.com
NEYZEN TEVFİK'İ ANMAK
Rauf R.DENKTAŞ

Hristofyas’tan icazet alan ve Türkiye’ye dil uzatarak Rum’dan alkış, mukavemetçi Kıbrıs Türkünden lanetler devşiren malum takımın yaptıklarını, yazdıklarını gördükçe Neyzen Tevfik’in “Be Hey Dürzü” diye başlayan şiiri aklıma gelir.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk’e dil uzatma şerefsiz,
Sen anandan yine çıkardın ama,
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz!


Dörtlüklerdeki “Atatürk” kelimesinin yerine “Türkiye’ye” veya “Türk askerine” kelimelerini koyarak okunduğunda şiir cuk oturuyor. Mesele, bizdeki “dürzülerin” bundan bir ders alıp almayacaklarındadır.

Biz yine bildiğimizi okuyalım.

Bildiğimiz nedir?


Bildiğimiz, 1825’lerden bu güne Rum tarafının Kilsesi ve okulları ile, Komunist partisi Akel dahil siyasi tüm partileri ile Kıbrıs’ı Helenlerin adası yapmak siyasetini güttüğüdür. Bundan vazgeçmedikleridir. Gayri meşru “Kıbrıs Hükümeti” sahtekarlığı ile elde ettikleri AB üyeliğini Enosis’in tahakkuku olarak gördükleridir; Hristofyas’ın “Makarios’un izindeyim” beyanatıdır; Makarios’un “Kıbrıs’ta Girit Modelini uygulamaktayım” dediğidir; ve yine Hristofyas’ın “BM kararları altında, AB normlarının uygulanacağı bir ortamda, 1960 anayasasını tadil ederek; sözde iki kesimli (uygulanabilirliği olmayan) bir federasyonu “Türk askerinden ve garantilerden kurtulmak için” kabul ettiğidir.

Bizdeki “barışçı ağalar” gözleri kapalı Rum’un bu siyasetini desteklemektedirler. Hristofyas, bunlardan aldığı cesaretle, dünyaya “siyasetim, Türkiye’yi adadan çıkarmak ve Kıbrıs Türkleri ile Türkiye arasındaki bağları koparmaktır” diyor. Bu ağalar da, sanki hepimiz adına, Türkiye’ye, Türk askerine hiç utanmadan saldırıp Rum karşıtlarından alkış ve takdir toplamaktadırlar. Halkımızın reaksiyonuna ve öfkesine bakmaksızın, Rumlara mesaj veriyorlar: Mücadeleye devam edeceğiz.

Rum basını memnun. Rum liderliği bu kendini bilmezlerin söylediklerini her tarafa “Kıbrıslı Türkler işgalden kurtulmak istiyor” diye yaymakta.

İşte bu nedenle Neyzen Tevfik’i anıyor ve meşhur dörtlüğünü günümüze uygun şekle getirip bir kez daha yayınlıyoruz:

Atlılar’ı, Muratağa’yı, Sandallar’ı, Taşkent’i unutma, Anavatanıma dil uzatma şerefsiz
Sen anandan yine çıkardın ama
Toplu mezarda Baban kimdir bilmeden, ey şerefsiz.
 

ORHAN AFACAN

New member
Katılım
27 Eki 2010
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Neyzen Tevfik'i Anmak Rauf R.DENKTAŞ

değerli bir şahsiyetten değerlı bir yazı.selamlar
 

yusuf3161

Dost Üyeler
Katılım
10 Haz 2008
Mesajlar
47
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Neyzen Tevfik'i Anmak Rauf R.DENKTAŞ

Sayın Denktaş'a derin saygılarımla.

Kaya gibi laf derler ya buda kaya gibi şiir.Kafası kaya kadar sert olan köstebeklere.Adamlar özgür olduklarına pişmanlar.İşin en kötüsü sağ partilerinde mitingleri gördükçe zaman zaman milli düşünceden feragat etmeleri.
Fazla şey yazmak haddime değil ama ülke karanlığa yürüyor.
 

Nejdet Halil

Dost Üyeler
Katılım
26 Nis 2009
Mesajlar
69
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Neyzen Tevfik'i Anmak Rauf R.DENKTAŞ

Vatan hainlerine KKTC sinirlarinda yer yok; bunlar sinir disarisi edilmeli.

Dusman, dusmandir - ne kim olursa. Vatani dusmana karsi mudafaa etmeliyiz. Turk Milletine kim ihanet ederse dislanmalidir. Bunlar bizi icerden yikmak amacinda, bunlarin hareketleri demokrasiynen hic de ilgisi ve baglantsi yok. Bunlar dusman asanjlari - hepsi mahkemelenmeli, yargilanmali.
Turkiyede yalanlikla nece Ataturkculeri "ergenokon" diyerek iceri aldilar.
Bizim KKTC de asil kabahat edenleri, asil Milletimize ihanet edenleri neden de yargilayamazmisiz, iceriye alamazmisiz? Neler oluyor bizlere? Dusmanin "bolun ve kontrol'a dus" tuzagina bu kadar kolay mi dustuk? Ben bir Turk olarak bunu kabul etmiyorum. KKTC hukumetinden KKTC Vatanimizin korunmasi icin acil reaksiyon beklerim; KKTC ni bu gibi durumlarda korumazlarsa - yaziklar olsun derim!
 

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye
Katılım
13 Ağu 2008
Mesajlar
465
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Neyzen Tevfik'i Anmak Rauf R.DENKTAŞ

Başka söze gerek yok Sayın Cumhurbaşkanım;

İşgaldeki hali sakın unutma,
Türkiye'ye dil uzatma şerefsiz,
Sen anandan yine çıkardın ama,
Baban kimdir bilemezdin şerefsiz!

Sonsuz saygılar.
H.LAPTALI
 
Üst