Nihayet O İmzalar Atıldı! Sıra Teröristlerde!

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com
NİHAYET O İMZALAR ATILDI !
SIRA TERÖRİSTLERDE !

Nihayet ceğiz! Cağız! noktasından imza atma noktasına gelindi ve imzalar atıldı. TÜRKİYE’nin Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz aramak için sondaj yapmasına olanak sağlayacak Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile New York’ta imzalandı. Başbakan Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun New York’taki Türk Evi’nde imzaladığı anlaşma ile iki ülkenin kıta sahanlığı, 27 coğrafi koordinatın birleştirilmesiyle elde edilen bir çizgiyle belirlendi. Vatana millete hayırlı olsun. Bundan sonra ne olabilir, ne olacak bekleyip göreceğiz. Bu kararlılığımız devam edecek mi? yoksa imza aşamasında son mu bulacak bunu da bize zaman gösterecek.

Benim asıl konum bu gün Türkiye de giderek tırmanan ve artık dağdan şehre inen terörle ilgili.

Allah topunun belasını versin! Bizim de Mısır’dan Libya’dan Suriye’den bir farkımız kalmadı. Şehirlerimizde can ve mal güvenliği kalmadı, her gün kan akıyor. Dağlarımızda korku kol geziyor. Alçaklar içimiz de yaşıyorlar, belki de onlarla bütün gün kahvelerde tavla oynayıp, çay içiyoruz. Belki de hep beraber terörü lanetliyoruz! Akşam ise her kes evine çekilirken onlar da kuzu postunu çıkarıp kurt postuna bürünüp ölüm oluyorlar, Azrail oluyorlar. Sivil asker, polis ayrımı yapmadan saldırıyorlar, öldürüyorlar ve tekrar aramıza karışıyorlar.

Ne yazık ki bu alçaklar burnumuzun dibine dek gelip, polisimizi askerimizi, masum sivil halkımızı şehit ettikten sonra da, sırra kadem basıyorlar. Bulunmuyorlar. Ele geçmiyorlar. Sanırım bunun nedeni de bu şehir eşkiyalarının, katillerinin içimizden birileri olmaları. Yoksa o kadar yakınımıza gelip katliam yaptıktan sonra nasıl bir anda ortadan yok oluyorlar. Tekrar diyorum! Allah topunun belasını versin!

Tüm bunlar olurken Sayın Erdoğan’da ABD Başkanı Obama ile yaptığı görüşme sonrasında terörle ortak mücadele konusunda, “bir değişiklik yok. Teröristlere mücadele Ortaklığımız devam ediyor. Eskiden olduğu gibi yine bu konuda ABD her zamanki yardımlarını yapmaya devam edecek” dedi. Dedi de benim anlamadığım zaten bu ABD değil mi terörü destekleyen, teröristleri eğitip besleyip semirtip başımıza salan. Şimdi de kalkmış Türkiye’ye bu konu da destek mi olacakmış. Bu konuda Terörle mücadelede eş başkan mı olmuş Sayın Erdoğan.

Size uzun uzun bu konu da yazmayacağım yalnız İran’ın PJAK’la yaptığı mücadeleyi anımsatacağım. Adamlar Pjak’ı ülkenin Kuzeybatısından sürdüler. Bunu da PJAK kamplarına diktikleri İran bayrağı ile ispat ettiler. Bunu yaparken ne ABD’den, ne de Türkiye’den bir destek almadılar! Beklemediler! Kendi işlerini kendileri gördüler. Elin elinden aş gelmeyeceğini, gelirse de vaktinde gelmeyeceğini biliyorlardı çünkü.

Türkiye ne yapıyor bu konuda Teröristleri, yaratıcılarına, şimdi de Ortadoğu da bir numaralı terörist olan ABD’ye şikayet ediyor ve ondan medet umuyor, ortak mücadele edeceklerinden bahsediyor. Onlar orada kendi ortaklıklarını pekiştirirken, Ankara’da, Van’da, Bitlis’de ve dağlarımız da kan akmaya devam ediyor. Gencecik insanlarımız bu terörün kurbanı oluyor. Failleri yakalanamayan bu cinayetler de o teröristlerin yanına kar kalıyor.

Bu terör saldırılarını kınayansa BDP Eş Başkanları, Selahattin Demirtaş ve Gülten Kışanak olmuştur. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu derler adama. Daha dün halkını Türk askerine, Türk polisine saldırmaları için kışkırtan Demirtaş, bu günse terörü kınamaktadır. Tıpkı Sayın Erdoğan’ın Terörü, Ortadoğu’da Teröristlik yapan ABD’ye şikayet edip ondan yardım beklemesi gibi.

Olmuyor Sayın Başbakanım, olmuyor! Bu konularda köpek köpeği ısırmaz. Bu gün ne ABD, ne AB, ne de İsrail’den yardım umulmaz. Yardım umanları görüyoruz işte ülkelerinde kan gövdeyi götürüyor. Onlarda oluk oluk kan akarken, bizde şimdilik ılgıt ılgıt akıyor ama nereye kadar sürer bu. Anaların, babaların, kardeşlerin bir milletin yüreği yanıyor. Buna ne kadar dayanır bu millet!

Ayla Berkin
22.09.2011

yusuf3161

Dost Üyeler
Cevap: Nihayet O İmzalar Atıldı! Sıra Teröristlerde!

İçte ve dışta çok daha aktif başbakan bekliyorum.Akdenizde gündemi rum belirliyor,içeridede teröristler.Başbakan hala rumlar vazgeçerse bizde vazgeçeriz modunda.Mehter yürüyüşünde, iki ileri bir geri.
Dünya rum'a birşey demiyorsa sana hiçbirşey diyemez.Herkes kendi derdinde zaten.Fırsatı ganimete çevirmekte o kadar korkak davranıyoruz ki,olacak iş değil.