"O Üniforma Övünç Kaynağıdır"

Gök Yeleli Bozkurt

New member
gaziemir_mezun_1_280.jpg

Org. Babaoğlu, dereceye girenlere ödül verdi.

Hava Teknik Okullar Komutanı Tümg. Fuat Özakdağ, mezunların ailelerine böyle seslendi.

2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitimlerini tamamlayan Astsubaydan Subay, Sözleşmeli Subay/Astsubay ve Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreninde 1147 asker yemin ederek görevlerine başladı.

İzmir Gaziemir'deki Hava Teknik Okullar Komutanlığı'nda düzenlenen törene Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Ege Ordusu Komutanlığını devralan Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Erdal Bucak katıldı.

Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Fuat Özakdağ, yaptığı konuşmada, astsubaylıktan subaylığa geçen 17, hava kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu sınıflar için seçilmiş 26 sözleşmeli subay, değişik sınıflar için seçilmiş 120 astsubayın yanı sıra iki yıllık hava astsubay meslek yüksek okulunu tamamlayan 984 astsubayın mezuniyet törenin yapıldığını ifade etti.

Yeni mezunların Türkiye'ye hizmet etme yarışı içine girdiğini kaydeden Tümgeneral Özakdağ, genç mezunların hava kuvvetlerine ve silahlı kuvvetlere daha sıkı bağlandıklarını, bu sıkı bağlılıkları hizmetleriyle arttıracaklarını söyledi.

Genç mezunların ailelerine de seslenen Tümgeneral Özakdağ, yeni subay ve astsubayların, şerefli üniformalarıyla onlar için övünç kaynağı olmaya devam edeceğini ifade etti.

Törende daha sonra dereceye giren öğrencilere ödülleri ve diplomaları Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu tarafından verildi. Diğer mezunlara da diplomalarının verilmesinin ardından, tören geçişiyle program sona erdi.

Ates40

New member
Cevap: "O Üniforma Övünç Kaynağıdır"

Bende o mavi üniformayı 26 sene gururla taşıdım ve emekli oldum. Babaoğlu komutanım ile ilk görev yerim Mürted'te görev yaptım. TSK üniformalarının gurur kaynağı olduğuna tamamen katılıyorum. Her şey vatan için...