O Vatan Kimin?..

O VATAN KİMİN ?..
‘’Gururun Devletin..Onurun Bayrak.
Yeminin ise o Vatanı korumak olsun…’’

Kıbrıs Türk’ü kardeşlerim size sesleniyorum!..Artık son virajdasın!..Senin ve çocuklarının geleceğini kader çizginle birleştirmek adına ve belki de son kez yine senin adına yaşam hakkına şekil veriyorlar!..2008 yılı Kıbrıs’ta çözüm yılı olacakmış!..Çözümün adına ister Federasyon, ister Konfederasyon, istersen Birleşik Kıbrıs de !..Ne fark eder ?.. Önemli olan senin ne söyleyeceğin değil!.. Rum’un neye evet diyeceği!..Önemli olan bu hakkın tercihini senin değil, bu tercihi hiçbir bedel ödememiş olanların yapacak olması!..Kısa bir süre içerisinde önce egemenliğinin ve sonra da özgürlüğünün ortadan kalkması!..
Buna razı mısın?..Ama sen suskunsun!..Sesin çıkmaz!..Çıksa da yeteri kadar duyulmaz!..Neden?..Neden be Mücahidim neden?..Dinle bak !..Şehitlerin isyanı yükseliyor ödedikleri bedelden!..Bayrağının sesi duyuluyor çekildiği gönderden!
O topraklar için sen can vermedin mi?..O devlete şekil verenler senin canından değil miydi?..
Bezgin, yılgın, kırgın ve kızgın olabilirsin!..Sana verilen sözler yalan da çıkmış olabilir!..Ama umutsuz olamazsın..Ardında bıraktığın direniş yılları senin gücün..Nerelerden nerelere geldin..Ardında kalan yoklukları bırakıp varlıklarına bir bak!..Uğruna Şehitler verdiğin devletinle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinle övünmelisin..
Egemenliğin ve özgürlüğünün mükafatı Bayrağın ve Ezanındır. Ettiğin hudut yemini ve tekrarladığın marş İstiklalinin sesidir.
Türk’lüğün onur ve gurur timsali olarak asırlardır Kıbrıs Adasında yaşayan ve mücadele tarihi kahramanlıklarla dolu Kıbrıs Türk’üne soruyorum?..
Dön bak ardına, geçen mücadele yıllarına..Atan, baban, anan neleri feda etmiş?..Sana nasıl bir gelecek vermiş?..Kendi ömrünü seninkine katarak bu devleti sana armağan etmiş. Ne mutlu sana..
Direniş yıllarını anlatan tarihin sayfalarının karıştır bir bak!..Yıl 1878 Bayrak gönderden inmiş ama pes etmemişler. Bu topraklar atamdan emanet demişler yılmamışlar..Yememişler, içmemişler gerektiği zaman ve gereken yerde seve, seve ölüme gitmişler ama asla topraklarından ve Türk’lük onurundan vazgeçmemişler..Yine Bayrağımızı Göndere çekmişler..
Bu günleri yaşarken o günler hiç aklına gelir mi?..1974’de varlığın için Türbedarlığını yaptığın o topraklar için birlikte savaştığımız, kanı kanıma karışan Mücahit Kardeşim..
Neler oluyor son dönemde?.. İyice bir bak dört yanına!..Sana oynanmak istenen oyunları ve oyuncuları iyice tanı!..Hatırla son 5 yıldır yapılanları..Yine umut söylemleri, umut sözcüleri kapladı dört bir yanı!..

Sınırlar delinir, kapılar açılır, karşılıklı barış mesajları atılır!..Ya sonra!..
Kimileri dondurma yer çocukluklarını anar!.. Kimileri ceplerine dolacak paraya bakar!.. Kimileri Şehitlerine saygı duymaz, bayrağını asmaz, istiklal marşını bile söylemez parti kongrelerinde!..Kimileri sanki söz hakları varmış gibi dayatır.. Amerika ve Avrupa hep bir ağızdan seslenirler: ‘’Çözüm yakın bu son dönem de yakalanan en iyi fırsat aman kaçırmayın!..’’ Ama hiç kimse senin geleceğini konuşmaz!..Onlara göre Rum’a yamanman yakın!.. Sadece kendi siyasi ihtiraslarının ve elde edecekleri menfaatlerin peşindedirler!..
Canını uğruna feda ettiğin..Feda etmeye yemin ettiğin O Vatan Senin..
Atalarımızın asırlardan beri Şehitlerimizin Türbedarlığını yaptığı ve Türk’ün diyarı diye bellediği o ada senin.
Sen tarihin hiçbir döneminde Rum’a boyun eğmedin. Biliyorum ki yine eğmeyeceksin.
Atan Oğuz.Genlerinde Türkün kanı var..’’Biz Kıbrıslıyız diyenler!..Sadece Rum’un ağzıyla sayıklar!..
Sen Anavatan Türkiye’nin yurt dışında ışıldayan yavrusu..Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN emaneti.. Türk Ulusunun Gururusun..
Kim ne derse desin!.Siyasiler hangi oyunu oynarsa oynasın!..Sana kurdukları Birleşik Kıbrıs tuzağına düşmeden doğru yolu bulacak; Rum’a ve işbirlikçilerine hak ettikleri cevabı vereceksin..
Sen Kıbrıs Türk Genci, uyanık ol!..Vatan Topraklarına sahip çık. Ecdadının göndere çektiği O Bayrak; Şehitlerin kefenidir..Üzerinde ki Ay ile Yıldız onların helal ettikleri can ve kan bedellerinin rengidir.. O Sancak Türk Milletinin Onur Timsalidir. Senin şerefin , gururun ve namusundur. Onu koru ve sahip çık..Her kim ki ona el uzatacak, dil uzatacak olursa!..O elleri, o dilleri kopartmak sana Atandan vasiyettir.. Unutma..
Şimdi de O toprakların Gerçek Sahipleri Şehitlerimiz konuşsunlar.Bizler dinleyelim!..
Şehitlerimizin sesleri yankılanıyor!..
Beşparmaklar’dan, Meserya’dan, Gazimagosa’dan
Lefkoşa’dan, Güzelyurttan..
Neden?..
EY halkım neden?..
Kefenimi Bayrak yapmadım mı kanımla?..
O topraklara can katmadım mı canımla?..
Koş dediler.Koştuk Anadolu’dan Hak için..
Öl dediler. Öldük Vatan için..
Ya bugün!..Tüm bu teslimiyet ne için?..
Tarihim, şerefim,namusum ve onurum hakkım için..
Soruyorum EY HALKIM!..
O VATAN KİMİN?..
Cevabı tek ses ve tek yürekte saklıdır bilirim.. BU VATAN BİZİM HEPİMİZİN..

Atilla ÇİLİNGİR..

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
O VATAN KİMİN ?..

Sen Kıbrıs Türk Genci, uyanık ol!..Vatan Topraklarına sahip çık. Ecdadının göndere çektiği O Bayrak; Şehitlerin kefenidir..Üzerinde ki Ay ile Yıldız onların helal ettikleri can ve kan bedellerinin rengidir.. O Sancak Türk Milletinin Onur Timsalidir. Senin şerefin , gururun ve namusundur. Onu koru ve sahip çık..Her kim ki ona el uzatacak, dil uzatacak olursa!..O elleri, o dilleri kopartmak sana Atandan vasiyettir.. Unutma..
Şimdi de O toprakların Gerçek Sahipleri Şehitlerimiz konuşsunlar.Bizler dinleyelim!..
Neden?..
EY halkım neden?..
Soruyorum EY HALKIM!..
O VATAN KİMİN?..

Atilla ÇİLİNGİR..

Çok güzel seslendiniz...Yüreğinize sağlık.

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Geçenlerde bir dizi izledim. Adı "Elveda Rumeli". Son bölümünde bir bulgar, Türk vatandaşının koyunlarını çalıyor ve zoraki elindeki dükkanını elinden alıyor. Tabiki parayla alıyor. Bir nevi 100 sene sonrası yaniğ bugün kandırıldığımız gibi kandırılıyor. Yüce ırkımın evlatlarının ümit bağladığı liderler ise bu işte baş aktördür. Devletin ve milletin iradesi ve geleceği için bir umut bağladığı liderlerimizin tarihimizi bilmemesi veya öğrenmeye gerek görmemesi ile milli şuursuz oluşundan dolayı bu tür yazıları yazmak ve okumanın sonu yoktur. Daha dün gibi aklımda... Çuval olayı, Kaddafinin Erbakana fırça atması,AB yetkililerinin aptalca söyledikleri laflar... Daha büssürü örnek vermek mümkün. Peki hangisine cevap vermek mümkün oldu? Hiçbirisine!!! Bizim Türklük bilinci olmayan liderlerimizin yüzünden milletimizde müşkil duruma düştü. Bizim tarihimiz kan ile dolu zafer ile dolu kahramanlık ile dolu. Neden bu olayları aklımıza getirmiyoruz ve silkelenip kendimize gelmiyoruz? Gelemiyoruz çünkü başımız öyle istiyor... AB, ABD, İsrail uğruna ne hale düşüyoruz. Türkiyemin düşmanı olan israil projesi BOP'a eşbaşkan seçiliyor ve kimsenin umrunda olmuyor. Kimse ses çıkartmıyor. Uyutmayın bizi artık yeter. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyetini artık milletimiz bırakması lazım. Senelerdir yabancı devletler düşman olmuştur. Bizi bölmeye çalışmışlardır. İçimize fitne sokup arapları kürtleri ermenileri bize kırdırmışlardır. Zamanında bakan yaptığımız paramızı teslim ettiğimiz ırkın mensupları bizi arkamızdan bıçaklamışlardır. Anlayın artık yüce milletim. Türkün Türkten başka dostu yoktur. Kendinle gurur duy, vatanına sahip çık, sırası geldiğinde hayır de başını öne eğme!!! Sen dağları eriten bir ırkın, Yüce Türk Atatürkün evladısın. Yokluk zamanında yedi düvele meydan okumuşsun ve o bayrağı indirtmemişsin. Başka vatan yok başka Kıbrıs yok. Şehidlerimize layık olalım. Sen değil ben değil!!! Hepimiz...

Yazınızı 2 kere okudum ve çok beğendim. Saygılarımı sunarım.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.
Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.
Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır.
Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur.
Ya istiklal, ya ölüm.

Başbuğ ATATÜRK

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
O VATAN KİMİN ?..

Kıbrıs Türk’ü kardeşlerim size sesleniyorum!..Artık son virajdasın!..Senin ve çocuklarının geleceğini kader çizginle birleştirmek adına ve belki de son kez yine senin adına yaşam hakkına şekil veriyorlar!..2008 yılı Kıbrıs’ta çözüm yılı olacakmış!..Çözümün adına ister Federasyon, ister Konfederasyon, istersen Birleşik Kıbrıs de !..Ne fark eder ?.. Önemli olan senin ne söyleyeceğin değil!.. Rum’un neye evet diyeceği!..Önemli olan bu hakkın tercihini senin değil, bu tercihi hiçbir bedel ödememiş olanların yapacak olması!..Kısa bir süre içerisinde önce egemenliğinin ve sonra da özgürlüğünün ortadan kalkması!..
Buna razı mısın?..Ama sen suskunsun!..Sesin çıkmaz!..Çıksa da yeteri kadar duyulmaz!..Neden?..Neden be Mücahidim neden?..Dinle bak !..Şehitlerin isyanı yükseliyor ödedikleri bedelden!..Bayrağının sesi duyuluyor çekildiği gönderden!
O topraklar için sen can vermedin mi?..O devlete şekil verenler senin canından değil miydi?..
Bezgin, yılgın, kırgın ve kızgın olabilirsin!..Sana verilen sözler yalan da çıkmış olabilir!..Ama umutsuz olamazsın..Ardında bıraktığın direniş yılları senin gücün..Nerelerden nerelere geldin..Ardında kalan yoklukları bırakıp varlıklarına bir bak!..Uğruna Şehitler verdiğin devletinle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinle övünmelisin..
Egemenliğin ve özgürlüğünün mükafatı Bayrağın ve Ezanındır. Ettiğin hudut yemini ve tekrarladığın marş İstiklalinin sesidir.
Türk’lüğün onur ve gurur timsali olarak asırlardır Kıbrıs Adasında yaşayan ve mücadele tarihi kahramanlıklarla dolu Kıbrıs Türk’üne soruyorum?..
Dön bak ardına, geçen mücadele yıllarına..Atan, baban, anan neleri feda etmiş?..Sana nasıl bir gelecek vermiş?..Kendi ömrünü seninkine katarak bu devleti sana armağan etmiş. Ne mutlu sana..
Direniş yıllarını anlatan tarihin sayfalarının karıştır bir bak!..Yıl 1878 Bayrak gönderden inmiş ama pes etmemişler. Bu topraklar atamdan emanet demişler yılmamışlar..Yememişler, içmemişler gerektiği zaman ve gereken yerde seve, seve ölüme gitmişler ama asla topraklarından ve Türk’lük onurundan vazgeçmemişler..Yine Bayrağımızı Göndere çekmişler..
Bu günleri yaşarken o günler hiç aklına gelir mi?..1974’de varlığın için Türbedarlığını yaptığın o topraklar için birlikte savaştığımız, kanı kanıma karışan Mücahit Kardeşim..
Neler oluyor son dönemde?.. İyice bir bak dört yanına!..Sana oynanmak istenen oyunları ve oyuncuları iyice tanı!..Hatırla son 5 yıldır yapılanları..Yine umut söylemleri, umut sözcüleri kapladı dört bir yanı!..

Sınırlar delinir, kapılar açılır, karşılıklı barış mesajları atılır!..Ya sonra!..
Kimileri dondurma yer çocukluklarını anar!.. Kimileri ceplerine dolacak paraya bakar!.. Kimileri Şehitlerine saygı duymaz, bayrağını asmaz, istiklal marşını bile söylemez parti kongrelerinde!..Kimileri sanki söz hakları varmış gibi dayatır.. Amerika ve Avrupa hep bir ağızdan seslenirler: ‘’Çözüm yakın bu son dönem de yakalanan en iyi fırsat aman kaçırmayın!..’’ Ama hiç kimse senin geleceğini konuşmaz!..Onlara göre Rum’a yamanman yakın!.. Sadece kendi siyasi ihtiraslarının ve elde edecekleri menfaatlerin peşindedirler!..
Canını uğruna feda ettiğin..Feda etmeye yemin ettiğin O Vatan Senin..
Atalarımızın asırlardan beri Şehitlerimizin Türbedarlığını yaptığı ve Türk’ün diyarı diye bellediği o ada senin.
Sen tarihin hiçbir döneminde Rum’a boyun eğmedin. Biliyorum ki yine eğmeyeceksin.
Atan Oğuz.Genlerinde Türkün kanı var..’’Biz Kıbrıslıyız diyenler!..Sadece Rum’un ağzıyla sayıklar!..
Sen Anavatan Türkiye’nin yurt dışında ışıldayan yavrusu..Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN emaneti.. Türk Ulusunun Gururusun..
Kim ne derse desin!.Siyasiler hangi oyunu oynarsa oynasın!..Sana kurdukları Birleşik Kıbrıs tuzağına düşmeden doğru yolu bulacak; Rum’a ve işbirlikçilerine hak ettikleri cevabı vereceksin..
Neden?..
EY halkım neden?..
Soruyorum EY HALKIM!..
O VATAN KİMİN?..

Atilla ÇİLİNGİR..

Sayın Atilla Çilingir'in bu yazısının çoğaltılarak, bildiri şeklinde Kıbrıs TÜRK'üne dağıtılması gerekir.Bunu yapabilecek bir kurum var mıdır acaba?Gazetelerde bastırılmak suretiyle de, daha büyük kesimlere ulaştırmak mümkündür.Kıbrıs'lı vatanseverleri göreve davet ediyorum.Saygılarımla...

ESMA

New member
Sayın BURLAHATUN ,ben de sizin fikrinize katılıyorum.Böylesine güzel bir yazıyı herkesin,özellikle de Kıbrıs'ta yaşayan kardeşlerimizin okuması gerekir.

O vatan kimin başlikli yazimla ilgili yorumlar..

Mücadele azmimi yüreği sizler gibi VATAN AŞKI ile çarpan cesur yüreklerden aldığım sevgili KARDEŞLERİM..
Öncelikle yazmış olduğum yazılarıma göstermiş olduğunuz ilgiye ve yorumlarınızla katmış olduğunuz değerler için hepinize teşekkürlerimi iletiyorum..
34 Yıl önce o ATA yadigarı YAVRU VATAN topraklarında savaşmış bir büyüğünüz, bir Kıbrıs Gazisi olarak şunu belirtmek isterimki!..Yazmış olduğum yazılarımın bir tek amacı vardır.. Vatan bellediğimiz o topraklar uğruna kanlarını akıtan, canlarını seve seve verenlerin;kan ve can bedellerinin hesabını son nefesime kadar sormak..
Yazdığım her satır, yüreğimizde kopan vatan sevdası fırtınalarını sizinde aynı duyguları hissettiğiniz bilinci ile anlatmaktadır.. Bu yazımı da bu duygu fırtınası içerisinde yazmıştım..
Şundan emin olabilirsiniz ki..Bu yazımın toplumun büyük bir bölümüne ulaşabilmesi için ben de elimden geleni yapacağım..İnanıyorum ki sitemizin çok değerli vatansever yöneticileri de bu konuda yardımcı olacaklardır..
Hiç birşey yapılamasa bile size söz veriyorum K.K.T.C'nin 25'inci kuruluş yıldönümünde aranıza gelerek katılacağım kutlama törenleri çerçevesinde ART'de çıkacağım ilk televizyon programında yazımın tamamını canlı yayında okuyacağım..
Vatan sevdasında gururunuz, gururum.. K.K.T.C'nin semalarını süsleyen AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ onurumuz..Devletimizin yaşatılması namus borcumuzdur..Hepinizi sevgi ile selamlıyorum
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

ATİLLA ÇİLİNGİR..

Volkan

-Otağ Hanı-
ATİLLA agabey Allah sizden ve diger yazarlarımızdan razı olsun .bizleri aydınlatıyorsunuz.Kıbrıs bizim kutsal emanetimizdir.ve onu savunmak için gerekirse kanımızın son damlasına kadar harcarız.saygılarımla.ttk ....tmt....

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Cevap: O Vatan Kimin?..

Sayın Komutanım,

Gururum Devletim...
Onurum Ay Yıldızlı Kutsal Bayrağım...
Yeminim ise Vatanı korumaktır.

Hedefim ise, bütün Türkler için,
TEK DEVLET,
TEK BAYRAK,
TEK VATAN'dır.

Bu Vatan Türk'ündür, Hepimizindir.

Ekli dosyalar

• 122461360369234ye9.jpg
    122461360369234ye9.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 27
  • bayrakby4.jpg
    bayrakby4.jpg
    53.1 KB · Görüntüleme: 23

Mürüde Sevicer

New member

K.K.T.C. sonsuza kadar yaşayacaktır. Aksini söyleyen Türk geçinen dostlarımız her türlü yolu denediler yok edemediler. Emperyalizme teslim etmek için yol çizdiler, yolu gidemediler.(Yolun sonunda Papaz ve EOKA bekler asla gidemezler). Tek gidecekleri yol masa başında yalvarmak kaldı onun sonucu da görünüyor. Atilla Bey siz ve Büyüklerim üzülmeyin K.K.T.C. sonsuza kadar bizim olacak. Senaristler ve AB dostlarımız amaçlarına ulaşamayacak. Gerekirse K.K.T.C. için canımızı seve seve vermeye hazırız. Almak isteyenler buyursun alsınlar. Bizim Emperyalizme verecek bir karış toprağımız yoktur, çünkü her karışında Türk kanı vardır.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler

Bu güzel yazıyı bu kadar geç gördüğüm için inanın çok üzüldüm.
Ama okudukça coştum, okudukça mutlu oldum, okudukça ağladım..
Belki geç oldu ama, bu sayede tekrar tekrar okudum...Geç okumamın bana bir borç olduğunu düşünerek..
Allah senden razı olsun...
Vatan ve Bayrak hakkında son yıllarda okuduğum en güzel yazı...

TTK ve Y