Önemli Duyuru

DELİKURT

Dost Üyeler
Değerli üyelerimiz,

16 Şubat 2009(Pazartesi)
18 Şubat 2009(Çarşamba)
20 Şubat 2009(Cuma)
23 Şubat 2009(Pazartesi)
24 Şubat 2009(Salı)
25 Şubat 2009(Çarşamba)

tarihlerinde sitemize erişim sorunları yaşanmıştır.Bu bizden değil server hizmetleri veren "Trioweb" şirketinden kaynaklanmıştır.

Umuyoruz ki bu mesajımıza cavaben "Trioweb"şirket yetkililerinin de yaşadığımız erişim sorunları için bizlere geçerli bir açıklaması olacaktır.

Bu sorunların artık yaşanmaması ve siz değerli üyelerimizin daha rahat bir paylaşım yapabilmeniz için en kısa zamanda sunucu hizmetlerinin daha sağlıklı olduğu yeni bir şirkete geçmek için site yönetimi tarafından karar verilmiştir.

Bu kararımız gereği en kısa zamanda sunucu değişikliğine çalışacağız.Bunun arayışı içerisindeyiz.Bunla ilgili siz değerli üyelerimizin de tekliflerine ve önerilerine açığız.

Bizden kaynaklanmayan bu sorunlar için bütün üyelerimizden özür dileriz.
Saygı ile.

KIBRIS 1974
YÖNETİMİ

Cevap: Önemli Duyuru

öyle bir VATAN ki TURAN ne ucu bellidir nede bucagı,öyle güzel insanlar yaşar ki TURANDA,TÜRK İLE MUTLU,UMUTLU, YARINLARI GÜVENDE.ırkmı,dinmi,mezhepmi hiç önemli degil HUNLAR,ÇİNDE,GAZNELİLER,BABÜRLER AFGANİSTAN,PAKİSTAN,HİNDİSTANDA,BATI HUNLAR AVRUPADA,SELÇUKLU,OSMANLI,TİMUR HANLIGI,ASYA,AFRİKA,AVRUPADA adaletini,insaniyetini ve BÜYÜK TÜRK MEDENİYETİNİ PAÇA PARÇA ispatladılar,Onlarda ALLAHU TEALA RAZI OLSUN.şimdi sıra bizde yani TURAN ÜLKÜSÜNE gönül verenlerin kuracagı kutlu devlet.Herkezin mutlu olacagı güçlü bir devlet.1.5 milyar müslüman ve ezilen tüm milletler.

cenkp

New member

Ben bu işlerle uğraşıyorum, isterseniz size yardımcı olurum.

LİMASOLLU

LİMASOLLU

Bu duyurumuza toplu maile cevaben gelen teklifler için teşekkür ederim, önümüzde ki hafta web-masterimiz tatilden döndüğünde değerlendirme yaparak karar vereceğiz.

Mustafa KÖSE

Dost Üyeler

T.C.ANAYASASI: 2. Görev ve sorumlulukları, disiplin kovuşturulmasında güvence

MADDE 129. – Memurlar ve diğer kamu görevlileri Anayasa ve kanunlara sadık kalarak faaliyette bulunmakla yükümlüdürler.
Memurlar ve diğer kamu görevlileri ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları mensuplarına savunma hakkı tanınmadıkça disiplin cezası verilemez.
Uyarma ve kınama cezalarıyla ilgili olanlar hariç, disiplin kararları yargı denetimi dışında bırakılamaz.
Silahlı Kuvvetler mensupları ile hâkimler ve savcılar hakkındaki hükümler saklıdır.
Memurlar ve diğer kamu görevlilerinin yetkilerini kullanırken işledikleri kusurlardan doğan tazminat davaları, kendilerine rücu edilmek kaydıyla ve kanunun gösterdiği şekil ve şartlara uygun olarak, ancak idare aleyhine açılabilir.
Memurlar ve diğer kamu görevlileri hakkında işledikleri iddia edilen suçlardan ötürü ceza kovuşturması açılması, kanunla belirlenen istisnalar dışında, kanunun gösterdiği idarî merciin iznine bağlıdır.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONU: İHBARDIR .. YOLSUZLUKLARI ÖRTMEK İÇİN MEMURU İŞTEN ATMAK, ASILSIZ, SAVUNMASIZ RAPORLAR DÜZENLEMEK, SAVUNMA İÇİN GEREKLİ BELGELERİ VERMEMEK, HAK ARANMASINI ENGELLEMEYE SEBEP OLABİLECEK USULSÜZ BELGE YOLLAMAK .. .. 24.03.2009/SAMSUN ..

İLGİLİ MAKAMLARA

BU NASIL CEVAP .. KİMDEN GELDİĞİ BELLİ DEĞİL .. CEVABI VE BELGELERİ TEFTİŞ KURULU VERECEK .. MAHKEMEDE GEÇERSİZ BELGE DİYECEKLER .. YILLARDIR BENZER OLAYLARLA MÜCADELEDEN YORULDUM .. ÇAY-KUR TEFTİŞ KURULU, İŞTEN ATTIĞI MEMURUN SAVUNMA HAKKINI ENGELLİYOR .. BAŞINDAN BERİ SUÇ İŞLİYOR .. ASILSIZ, TAHRİF EDİLMİŞ EVRAKLARLA, BÖLGE İDARE MAHKEMESİN'DE YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ENGELENECEK, GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARINACAYA YILLAR GEÇECEK .. TEFTİŞ KURULU DEVAMSIZLIKLA İLGİLİ KARARLARININ ÇOĞU HAKKINDA ŞAHSIMDAN SAVUNMA BİLE ALMADI .. ŞİMDİDE USULSÜZ, GEÇERLİLİĞİ OLMAYABİLECEK CEVAP YOLLUYOR, HAKKIMDAKİ HAYATİ BELGELERİ YOLLAMAYARAK SUÇ İŞLİYOR. KANUNLARI DEFATEN ÇİĞNİYORLAR .. SUÇ İŞLİYORLAR .. SEBEBİ BELLİ .. ÇAY-KUR'DAKİ ÇIKAR AMAÇLI ÇETEYİ AKLAMAK ?? İÇİN İHBARCI MEMURU SUSTURUP, MAHKUM ETMEK ..

GEREĞİNİ;
ARZ EDERİM .. 24.03.2009

MUSTAFA KÖSE

RE: ÇAY-KUR TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI'NA ..

Kimden

"Bilgi Edinme Birimi" 'den Mustafa Köse'ye

Tarih : 23/03/2009 15:58

Mahkemeye esas olmak üzere şahsa belge verme gibi bir usulümüz bulunmamaktadır. Mahkemece istenmesi halinde ilgili mahkemeye gerekli belgeler verilecektir.

[FONT=Times
New
Roman]SAMSUN19.03.2009/[FONT=Times New
Roman]
[FONT=Times New
Roman]
[FONT=Times New
Roman]ÇAY-KUR TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI'NA
[FONT=Times New
Roman]RİZE

[FONT=Times
New
Roman]Çok istisnai bir durum olan memuriyetten çıkarılmam üzerine, Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açmakta, konuyla ile ilgili kurum belgelerini talep ederek beklememde isabet olduğu anlaşılmaktadır. Taleplerim üzerine, 16.03 2009 tarihinde elime geçen, 06.02.2009 tarihli 1829 nolu, Genel Müdür V. Süleyman PINARBAŞ imzalı yazıdaki tespitler gerçekleri yansıtmamaktadır. 18.03.2009, dün, Personel Dairesi Başkanlığı'na e-postayla gönderdiğim yazı ve ekiyle, bu gerçekleri saptıranlar, Tirebolu Çay Fabrikası İdarecileri hakkında acil soruşturma talep ettim.

[FONT=Times New
Roman]Teftiş Kurulu Başkanlığını'zın 30.01.2009 tarih ve 1 sayılı Tahkikat Raporu ile Makamın 05.02.2009 tarihli olurlarına ve ilgili gerekli diğer belgelere dava açmamda gerçekleri ortaya koyabilmem için acilen ihtiyacım vardır.

[FONT=Times New
Roman]Arz ederim. 19.03.2009
[FONT=Times
New
Roman]MUSTAFA KÖSE

[FONT=Times
New
Roman]

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ..
TCK: MADDE 220. - (1) Kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kuranlar veya yönetenler, örgütün yapısı, sahip bulunduğu üye sayısı ile araç ve gereç bakımından amaç suçları işlemeye elverişli olması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ancak, örgütün varlığı için üye sayısının en az üç kişi olması gerekir.
(2) Suç işlemek amacıyla kurulmuş olan örgüte üye olanlar, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Örgütün silahlı olması halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza dörtte birinden yarısına kadar artırılır.
(4) Örgütün faaliyeti çerçevesinde suç işlenmesi halinde, ayrıca bu suçlardan dolayı da cezaya hükmolunur.
(5) Örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır.
(6) Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişi, ayrıca örgüte üye olmak suçundan dolayı cezalandırılır.
(7) Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılır.
(8) Örgütün veya amacının propagandasını yapan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

SORUŞTURMA TALEBİ - ÖNEMLİDİR .. İLETİLMESİ ..

K

Tarih

:

18/03/2009 16:42

18.03.2009 / SAMSUN ..

ÇAY İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI
RİZE

KONU: YANLIŞ BİLGİ VE ACİL SORUŞTURMA TALEBİ ..

İlgi: 06.02.2009 - 1829 sayılı yazınız;

Tebellüğ: 16.03.2009 -ptt .

Memuriyetten atılma sürecimde bilhassa Çay-Kur Tirebolu Çay Fabrikası idaresi, bilhassada Müdür Reşit KEÇECİ, Müd.Yard. M.Nedim KOCUK ve Personel Kısım Müdürü Emin SARI tarafından yanlış ve eksik bilgilendirme yapıldığı açıktır. 06.02.2009 tarih ve 1829 sayılı Personel Dairesi Başlıklı, Süleyman PINARBAŞ imzalı yazıda görülmüştür ki, il sağlık kurulu onaylı raporlarımı Tirebolu Çay Fabrikası'nın Giresun İl Sağlık Kuruluna sevkettiği, orda onaylandığı, bu kullanılan raporlar bitimi defaten işbaşı yaptığım, maaşımı aldığım, ancak idarenin bu raporlardan birini maksatlı olarak il sağlık kuruluna sevketmediği, kabul gören ve işbaşı yaptığımdan dolayı, rahatsızlıklarım dolayısıyla almaya devam ettiğim, bitiminde işbaşı yaptığım, 2009 yılbaşı itibariylede aldığım normal sağlık raporlarınında birbirinin devamı, olduğu tahrifat, resmi evrakta değiştirme, saklama yapılmamışsa, devam durumundan, diğer belgelerden de bellidir. Bu konularda belge yollayarak, idareye savunmada verdim.

Samsun'da, acil servis 2 muayene önerime rağmen 02, 03 - 12. 2009, daha evvelde vizite aldığım, hastalık ve diğer durumlarda da bilgilendirdiğim, İlkadım Kaymakamlığından araştırmalarıma göre hukuksuz uygulamayla vizite kağıdı alamamam üzerine, 04.02.2009'da İdare'mden 10 günlük yıllık iznimden izin talebime rağmen; iznin verilip, verilmediğinin, benden ve memur sendikacılarımızdan saklı tutularak suç işlenmiştir. Üstelik yılbaşı devamında usulüne uygun olarak, alamadığım vizite kağıdına kadar, hiç bir boşluk yoktur. Benim uzun yıllardaki memuriyet sürecimde de hiçbir şekilde, 5-10 gün izinsiz, raporsuz devamsızlığım hiç söz konusu olmamıştır. Bu süreçte de hiç olmamıştır. Eğer böyle beyan ettilerse iftira atıyorlar, belgeleri kaybediyor ya da tahrifat yapıyorlar.

Daha evvel Tirebolu'ya atanırken de, dilekçemde de beyan ettiğim yüksek lisans tahsilim, kafadan izin vererek, sık nöbet tutarak nöbet istirahaterimi de kullandığım yüksek lisans tahsil iznimi, en çok da izne ihtiyacım olduğu bitirme döneminde kullandırtmadılar. Bunun doğacak olabilecek olumsuz sonuçları da gerçekleşirse davacı olacağım, açıkçası .. Ancak dilekçelerimde beyanla bu sebeple başvurularım ve ısrarımla dilekçelerimden de anlaşılacağı gibi yıllık izin ve mazeret izini verdiler. Yazılı beyanlarının aksine, demekki bu sebeple izin alınıyormuş. Sizin müdahelenizle düzeltildiği gibi, kınama cazasının maddesini bile yanlış yazıyorlar ama, Müdür ve Müdür Yardımcısılar. Bölge Müdürü'nün kapısına bile gidemiyordum, boksör gibi yumruklar havada üzerime yürüyordu.

Tarafıma, Genel Müdür Ekrem YÜCE, bize sana kısım müdürü vekaletini verme, tahsil izni verme, diye bizzat telefonla arıyor, talimat veriyor, dediler. Bende Müdüriyet Makamına bir dilekçe ile bu konuyu, doğruluğunu yazılı sordum, cevap vermediler.

Müdür bey, konuşma imkanıda vermediğinden, sayı numarası vererek, kayıda alarak, işbaşı yaptığımdan beri makama verdiğim pek çok dilekçe vardır. Bu dilekçeler incelendiğinde en azından benim iddialarımla ilgili hususlar daha yi anlaşılacaktır. Bu dilekçeler kayıt, sayı numaralarından tespitle, zaman kaybetmeden incelenmelidir.

Açıkçası, Tirebolu personelde işler sağlıklı yürümemekte ve maddi hatalar, önemli evrakların devlet birimlerine ve genel müdürlüğe intikali gecikmekte ve yanlışlar çıkmaktadır. Maaş hesapları zamanında bankalara doğru olarak gitmemekte, bilhasa işçiler geç maaş alabilmekte, daha sonrada eksik, yanlış maaş ödemeleri söz konusudur. Tehlikeli işler yönetmeliği yanlış ve eksik uygulanmış, arşivler bozuktur. Bana hiç bir zaman arşiv sorumluluğu verilmedi, yalan beyanlar varsa haberimde olmuyor. Yazıktır. .. Personel Daire Başkanlığı bu konulardaki, hassa işlemleri yanlış, maddi hatalı yapmalarını, bilgisizliklerini, en azından kendilerine gelen bilgi akışındaki hatalardan daha iyi bilmektedir. Gereken yapılmalıdır.

Bunca açık hukuki hatayla iddialarımızın doğruluğu, göreve dönmemi, terfi hakkımla va daha aktif ve üstte bir göreve atanmamı gerektirir.

Uzunca bir süredir bilinen sebeplerle, Genel Müdürlükle hukuken aramın açık olmasını kullanan bazı kişiler, benim yüksek kültürüm, dürüst kişiliğimi hatta fiziğimi de kıskanarak, bir takım kişilik bozukluklarıyla (Daha ciddi problemler yaşamış ve yaşayanlar gizli kalabilmektedir, daha evvelki çalıştığım yerlerden bilirim, bakarsın bir gün kendi gerçek sağlık dosyalarıda bulunup, çıkarılabilir, dünyada ne olacağı hiç bilinmez .. )
iddialarda bulunmuşlardır. Yerel tarihle ilgili tarih çalışmam dolayısıyla, çevreminde genişliğini görenler, dışarıya dönük, posta memuru gibi işler vermişler, mesala bu haliyle sık sık Samsun'a giden, nöbet izni kullanan ya da tarih mülakatına giden bir memurun evrak kayıda bakması yanlış değilmidir ? Daha sonra kendi sağladıkları imkanları, çalışmıyor .. diye utanmadan yorumlayabilmişlerdir .. Bu örnekler çoğaltılabilir.

İşten çıkarılma kararına esas teşkil eden tespitlerin, kısaca belirttiğim gibi, büyük ve işleme sebep olan kısımları yanlıştır yada açıkça anlattığım gibi benim kusurumdan kaynaklanmamıştır. Hatta, belge saklama, tahrifat, yalan beyan vardır. Ben yılbaşından sonra aldığım raporlarıda, viziteleride gönderdim ve gelip gelmediğini soruyordum.

Gereğinin zaman geçirilmeden yapılmasını;

Arz ederim. 18.03.2009

MUSTAFA KÖSE

Adres: Zafer Mah. Bahariye Cad. Sülün Apt. No: 38 SAMSUN ..

Cep tlf.: 0 535 569 73 97 ..

EKİ DEVAMINDA ..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------MAKAMA VE BİRİMLERE ULAŞMIŞTIR..
( ÇAY-KUR'A -18.03.2009 ) 05.01.2008/ SAMSUN

BAŞBAKANLIK MAKAMINA
SAYIN BAŞBAKAN TAYYİP ERDOĞAN
ANKARA

Daha evvelde yüksek makamlarınıza “ihbar” ettiğimiz yetkili makamlara ulaştırdığımız belge ve bilgilerle Çay-kur’daki Genel Müdür Ekrem Yüce ve oluşturduğu çıkar amaçlı organize ÇETE açık hukuk ihlalleriyle, canıma da kastederek “yolsuzluklarının üstünü örtme gayretlerini arttırmıştır. Gelişen olay ve şartlar diğer ihbar ve şikayetlerin yanında devletimin memuru olarak nerdeyse hepside görevlerimle ilgili olarak bu hususları bir görevli memur noktasına gelerek devam ve takibimi zorunlu kılmıştır. Ne yazık ki bu süreçte tarafıma atmaya çalıştığı iftira, yıldırma, defaten maksadını çok aşan ağır disiplin cezaları, kanuni kazanımlarımı yasaları çiğneyerek engelleme, atamamda olur izni verdiği yüksek lisans tahsilimi engellemeye çalışma, hukuk gereği olan tayin imkanımı engelleyerek ailenin birliği ilkesini ihlal etmek gibi elimde pek çok belgesi olan uygulamalar gerçekleştirmiş, bu işler için bürokrat ve memurlarını yönlendirmiştir. Haklarındaki savcılıklar ve devletin birimlerindeki soruşturmalar artınca şahsıma yönelik uygulamalar artmıştır. Bunlar arasında tarafıma “suikast” girişimi, amir ve pesonelin “karşılık verdirerek hemen işten atılmama yol açabilecek” fiili, yumruklu saldırı girişimleri sayılabilir. Bu konuların ve her ne hikmetse tarih tezi çalışmamı engelleme ?? !! girişimlerinin pek çoğu idareye verdiğim dilekçelerde mevcuttur.

Ancak ne yazık ki, halen mevcut yasalar gereği emrinde bulunan Çay-Kur Teftiş Kurulu’nun görev verilen üyeleri, kendilerine intikal eden hususlarda belgelerle sunduğum gibi taraf olarak görünmekte ve kanaatimce açık haklı olduğum konularda bile şahsıma “ kademe ilerlemesi, aylıktan kesme” gibi cezalar yağdırmaktadırlar. *En son 26.12.2008 günü, vizite isteme ve müdür talimatı gereği, Personel Kısım Müdürü’nün “parafı” olması istenen vizite kağıdı, defaten ricama rağmen Pers. Kıs. Müdürü Emin SARI tarafından, tarafıma hakaretler edilerek ve defaten fiziki olarak, masalara vurarak üzerime yürüyerek engellenmiş, telofonla Genel Müdürlüğe yetkili kişilerede bildirmeme rağmen, paraf edilmeyerek, vizite kağıdı verilmemiştir.
Niye böyle yapıyorlar çünkü tarafımın aleyhine işlem, hareket yapanın mükafatlandırılacağını düşünüyorlar. Öylede oluyor. Bir mazlumla bu kadar uğraşma, neden dersiniz… Diabet hastası olmam nedeniyle, ellerim buz gibi olmuş gözüm bulanık görüyordu. Acil servise giderek tedavimi yaptırdım.*

Bugünde tarafıma aps postayala ulaşan, Tirebolu Çay Fabrikası Müdürü’nce yollanan, 26.12.2008 tarih 1951 sayılı yazıda, telefon talimatları gereğince “çay-kur Teftiş Kurulu Başkanlığı’na” ifade vermek üzere gitmem istenmektedir. Ben Müdüre de, makamlara da, yasalar gereği “ yazılı ve görev kağıtlı” çağrı istedim. Bu iş daha evvelde tarafıma böyle yapılıyordu. Yazılı talimat yollamıyorlar. Yollayamazlar tabi .. Çünkü ilgili mensupları ihbar konusu, çetenin suçlarını örtmekle tarafımdan suçlanıyorlar. Bu hususlar savcılıklar başta diğer birimlerde işlemde. Üstelik daha evvelki Rize’ye çağırıp aldıkları ifademde “işkence benzeri” yöntemler uyguladıkları hakkındaki başvurularımız ilgili makamlarda. Suçlular suçlarının hesabını vermeli…

Anladığım kadarıyla inanarak göreve getirdiğiniz Ekrem Yüce, onca maddi yardımınızdan da güç alarak, bir süre sonra reklamlar, bayiler, pek şeker derken, har vurup savurmaya başlamış, yolsuzluklar kapsamına giren pek çok hususta ipin ucunu kaçırmıştır. Yüksek makamlarınızdan gereğini;

Arz ederim. 05.01.2008
Mustafa KÖSE
Çay-Kur Tirebolu Çay
Fab.Pers. Şefi .

[FONT=Times
New
Roman]---------------------

TARAFIMIN ÜZÜNTÜSÜ ..
MÜDÜRİYET MAKAMI ELİYLE, GENEL MÜDÜRLÜK İLGİLİ MAKAMLARINA DA GÖNDERDİĞİM, BAŞBAKANLIK İNSAN HAKLARI DAİRESİ BAŞKANLIĞINA'DA TELEFONLA ARAYARAK, ELLE YAZILI OLDUĞUNDAN DA VE KENDİLERİNDEN FAKS NUMARASI ALINARAK ACİLİYETİNE BİYANEN, KURUMDA TARAFIMA UYGULANMAKTA OLAN AĞIR İNSAN HAKLARI İHLALLERİYLE İLGİLİ, 22.12.2008 TARİH 1466 SAYILI, 23.12. 2008 TARİH VE 1469 SAYILI DİLEKÇELERİM, FAKSLA NORMAL OLARAK YOLLANDIĞI HALDE, TELEFONLA SORDUĞUMDA "ULAŞMADIĞININ" SÖYLENMESİ TARAFIMI ÜZMÜŞTÜR ..
POSTAYLA DA YOLLUYORUM .. M.KÖSE -
[FONT=Times
New
Roman]---------------------------------------------------------------------------------------------------

DAĞITIM: İLGİLİ DİĞER MAKAMLARA ..