Ordudan askeri belgeleri kim çalıyor

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Katılım
9 Haz 2011
Mesajlar
9,160
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
Konum
Zile/Sivas/Türkiye
Dünya Özel İstihbarat Örgütü Stratfor’dan sızan belgeleri tartışırken Türkiye belgeleri de merakla bekleniyor. Bugüne kadar sızanlardan öyle biri var ki çok tartışılacak gibi.
Stratfor’un kıdemli uzmanlarından Jeopolitik Analizler Direktörü Reva Bella’nın Zaman Gazetesi binasında Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici ve Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ile görüşmesini ele alan 11 Mart 2010 tarihli belge iki ismin Bella ile Ergenekon Davası üzerine uzun bir konuşma yaptığını gösteriyor. Bella’nın raporuna göre her iki isim orduyu çok sert ithamlarla Strafor’a şikayet etti. Bella’nın şu satırları deprem yaratacak cinsten: “Bizi en çok şaşırtan ise, ordu bünyesinde kurulu düzenden memnun olmayan ve Gülenci gazeteciler ile istihbarat birimlerine darbe iddialarını destekleyen bilgileri sızdırmaya istekli üst düzey yetkililer arasında dostları olduğunu söylemeleriydi.”
Kamuoyunda kendini “eğitimle ilgilenen bir gönüllü camia” olarak tanıtan cemaat, kapalı kapılar ardında gölge CIA olarak bilinen Strafor’a TSK’dan belgeleri sızdıranların kendi dostları olduğunu söylemesi.
Bir soru da biz soralım: Gülenciler’in sızdırdığı belgeler neden Taraf’ta yayınlanıyor?
Odatv.com


http://www.odatv.com/n.php?n=ordudan-askeri-belgeleri-kim-caliyor--0503121200
 
Üst