Öz Eleştiri

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye
ÖZ ELEŞTİRİ...
Alper Faik Genç

Biz Kıbrıs Türkleri, yüzde doksanın üstünde eğitimli bir Toplum olarak son olaylarla ilgili hiç mi hatamız yok?

1571’denberi Türklüğümüz ve Anavatan Türkiyemiz için verdiğimiz can ve kanlar bizim kimliğimizi kanıtlamaya yaterlidir...Ancak kurduğumuz Devletin yasları içinde eksikler yok mudur? Sınırsız Demokrasiler her Ülkeye anarşi ve kaos getirir...

Bunun örneğini KKTC’de de görmüş bulunuyoruz. Özellikle Sendikalar arasına katılmış bir kısım düşüncesiz, hatta kötü niyetli Rum yanlısı kişiler masumane yapılan protestoları çığırından çıkarmış ortaya Türkiye karşıtı bir tablo koymuştur...

Kıbrıs Türklerinin çoğunluğunun AK.Partiyi sevmediği bir gerçektir...Ancak AK. Partinin bile tümüne karşı çıkmak gerçekçi değildir...Böyle birşey de yoktur...

Kıbrıs’ın kurtuluşu uğruna can vermiş, kan dökmüş Türkiyeli Irkdaşlarımız arasında her Partiden Türk vardır..Türkiye’de Şehit ve Gazi aileleri arasında binlerce Irkdaşımız vardır... Biz Türkiyemizi eleştirmeyi ASLA düşünmeyiz.

Kıbrıs Türklerinin hedefi hiçbir zaman Türkiye olmamıştır ve olmaz da…

Gencecik çocuklarımızı greve kadar zorlayan Sendika çürükleri böyle zamanlarda ortamı uygun bulup durumu bulandırmakta ustadır..

Bunlar Rum bayrağı da taşır ve taşıtır...Rumlarla toplantı yapıp Türkiyeyi de eleştirir utanmadan.. Her Toplumun içinde böyle çürükler çıkar; Çığırtkanlıklarına bakmayın, bunlar her zaman azınlıktır ve zamanla Toplum içinde eriyip giderler...

KKTC’de Polis gücü Güvenlik Kuvvetlerine bağlı olduğu için bu azınlıktaki zümreyi yola getirmek onlara düşer..

Uygun Yasalar yoksa, Kamu düzenini bozmaktan her zaman yakalarına yapışılabilir MEDYANIN İŞGÜZARLIĞI: Haftalardır bu konuyu durmadan karıştıran yerel medya da suçludur...Gerçeği aksettirecek yerde, SendikaSorumlularına mikrofon sunmak onları şımartmak demek değil midir?

Sevsinler meslek aşklarını KKTC’deki medyanın!...

Bir de fırsat yaratmak hatası vardır...Geçmişte çok sevdiğim, yakın arkadaşım Tahsin Ertuğruloğlu eski partisindenkoptu diye, son zamanlarda gereksiz beyanlarla bize ‘BESLEME’ diyen TC. Başbakanını övmeye kadar işi karıştımış..
’Az bile söyledi’ diyerek pişmiş aşa su katmıştır..

Halbuki hem Sn.Erdoğanın, hem de Cemil Çiçeğin Kıbrıs Türklerini rencide edici sözleri Kıbrıs Türklerinin çoğunluğu tarafından yersiz, lüzumsuz ve aşağılayıcı bulunmuştur...
ÖNÜMÜZDEKİ MİTİNGLER: İkiMart’ta KKTC’de yeni mitingler yapılacağı öğrenilmiştir....Aslında Kıbrıslı Türklerin kendilerini inciten hususları geçmişteki toplantılarda fazlasıyla duyurduğuna inanıyorum.. Özellikle Ankara’yı ziyaret eden Devlet ileri gelenlerinin orada herşeyi samimiyetle anlattığını sanıyorum..

Geçmişte, AK.P’nin ileri gelen Kadrosu tarafından desteklenip şımartılan Kuzey Kıbrıstaki Muhalefet Partisine mensup bir kısım yaygaracının yeniden sokaklara dökülüp işi çığırından çıkarmasına izin verilmemelidir.

O çirkin Pankartların benzerinin bile mitinglerde ellerde dolaşması ortamı daha da gerginleştirecektir.

Bizim hiçbir zaman Ankara ile kavgamız olmamıştır...Olmamalıdır... Olmaz da!...

Ankara’da iktidardaki bir kısım İleri gelen zümre Kıbrıs Türkleri’nin tümünü düşman görmemelidir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında Türklüğünü bu denli koruyan ve Atatürk Türkiyesine bu denli sevdalı başka Türk Toplumu yoktur...

TÜM TÜRKLERE SESLENİYORUZ: KIBRIS TÜRK’Ü ile TÜRKİYE TÜRK’Ü arasında HİÇBİR FARK YOKTUR! Fark yaratmak isteyenlere DUR! demesini hep birlikte bilmeliyiz...

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler
Cevap: Öz Eleştiri

Saygıdeğer Mücahit Büyüğüm Alper Faik Genç,

Anlamlı ve isabetli yazılarınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır. AKP ye AK parti demek ağrıma gidiyor. Bu partinin neresi ak demekten kendimi alamıyorum. Bu millete, ayrımcılığı körüklemekten başka ne yaptı. İnanın televizyonda o psikolojimi bozan ses tonunu duydukça televizyonu anında ya kapatıyorum ya da başka kanala geçiyorum. Adeta reklamlarda olduğu gibi. Reklamlarda aniden yükselen ses tonu kulaklarımı nasıl tırmalyorsa ses tonu da kulaklarımı aynı şekilde tırmalıyor. Bu sesten hoşnut olanlara da şaşırıyorum.

Saygılarımla

Son düzenleme: