PAZARLIK: DAÜ’de CTP’den Karşı Darbe…

İsmet Kotak

Onursal Üye
PAZARLIK: DAÜ’de CTP’den Karşı Darbe…

“Yıllarca DAÜ’yü çöplüğü gibi kullanan CTP, şimdilerde “Aile kavgasından” medet umarak, Atatürk’ün geleceği emanet ettiği başarılı Türk kadınına örnek oluşturan,içte ve dışta DAÜ’ye saygınlığı geri getiren Rektör Prof. UFUK TANERİ’yi devirmek için düğmeye bastığını öğrendik.GaziMağusa bir avuç.Bizim öğrenemeyeceğimiz bir şey yok...Hele hele DAÜ olunca.

Bundan önceki Vakıf Yönetim Kurulu, Yasalara aykırı olarak CTP’nin en aktif elemanlarından oluşturulmuştu. DAÜ,CTP’nin arka bahçesi olmuştu. Grevin biri bitti öteki başladı. Her yerde olduğu gibi CTP’liler DAÜ’ye dolduruldu.Bazı Öğretim Üyeleri bile sınıflarda “Kıbrıslılık” borazanlığı yaparak patronlarına hızmet ettiler.

Şimdi bilgisi,görgüsü,yabancı dil bilgisi ile DAÜ’ye kişilik kazandıran,dışta ve içte kişiliği ile tescil eden Prof.Ufuk Taneri’ye sarun yararak istifa etmesini sağlayacak girişimler başlatıldı. Hatta Prof.Taneri yurt dışına gitti; Ufuk Taneri adına ona buna e-mail atarak AIDS Konferansına katıldığını bildirerek “Hava alanından Otele giderken çantamı,kartlarımı ve paramı kaybettim.Otel parasını ödeyemiyorum.....Şu kadar dolar gönderirseniz Otelimi ödeyip zor durumdan kurtulacağım” dediler.

Terbiyesizlik,rezillik ve alçaklık bu kadar olur. Amaç Rektör Prof.Ufuk Taneri’ye çamur atmaktır. Bunu görmeyen gözler kör demektir. Buna paralel olarak uzun zaman önce Prof.Oneri’den ayrılıp sekreteri ile evlenen DAÜ Öğretim üyelerinden Öztoprak’ın CTP tarafından Rektörlüğe getirilmesi çalışmaları başlatıldığı haber verildi...Anlaşılan amaç aile kavgasından politika üretmek...Sayın Öztoprak’ın bu oyuna gelmemesini dileriz...

Gerçekten şu politika çok çirkin.Ama buna DAÜ’yü kurban etmeyiniz. Hele Rektöre çalışma fırsatı vermeden devirmeye kalkmak ve leke sürmek ayıptır baylar, bayanlar...DAÜ ‘ye dokunmayınız.Siz orada da başarısız çıktınız...Yapacaklarınızla sizleri başbaşa bırakacağımzı sanmayınız.İki elimiz yakanızda olur... “

ENVER SERTEL-GaziMağusa

&&&

ERENKÖY OYUNU : ÖDÜN VERLİRKEN ALKIŞ ALMAK...

“Aylardan beri Yeşilırmak kapısının açılışı konuşuldu.Talat-Hristofyas “Yok anlaştık-yok anlaşmadık” oyununu oynadılar.Talat,ilkin koyduğu her koşuldan vazgeçti.Herkes de bilir ki Yeşilırmak kapısının açılması, sadece Pirgo Rumunun Lefkoşa’ya direk gitmesini sağlayacaktır. Yeşilırmak’ın kazanacağı birşey yok. Erenköye her türlü yakıt ve askeri malzeme sevkini Hristofyas kabul etmedi.Rum tilki gibi önerisini kabul ettirdi. Elektrik vermeyi önerdi ki, şalter elinde olsun...Bunun neresi başarı?

İşte basına yansıtılan haber şekli: “Kıbrıs Türk ve Rum liderleri, adada yeni bir sınır geçiş noktası açma konusunda anlaştı. Sınır kapısı adanın kuzey batısındaki Yeşilırmak kasabasında açılacak. Anlaşmaya göre Rum tarafı Erenköy’deki Türkler’e elektrik akışını da sağlayacak...

45 yıllık kuşatma bitti.Kıbrıs’ta 1964’ten bu yana Rum kuşatması altında bulunan ve sadece denizden ulaşılabilen Türk toprağı Erenköy kara yoluyla KKTC’ye bağlanıyor...”

Annan Plânının referanduma sunulmasında yapılan savunma benzerdi.Ödünler veriliyor ama övgülü habeler sunuluyordu. Şimdi yeni plân hazırlanmaktadır. Emin olunuz ki o da Yeşilırmak kapısının açılış haberi gibi sunulacaktır...Türk yenilmez,Türk ödün vermez;yeter ki söylenmesin!...”

ŞAKİR BENLİ-Lefkoşa

&&&

BRAVO KEMAL DÜRÜST

“Milli Eğitim ve Spor Bakanı Kemal Dürüst,TAK muhabiri Fezile Atüf Öksüz’ün sorularını yanıtladı ve adım atmaması için tehdit eden çevrelere meydan okudu.Yolunu çizdiği gibi devam edeceğini vurguladı.Yani anlayacağınız eğitimimiz yeniden “Milli” oluyor.Kolejler açılıyor,kitaplar değişiyor.Sınavı bahane edip bu girişimleri engellemek isteyenlerin “Güneye gönderdikleri kendi çocuklarının bile sınava girdiklerini” sakladıklarını herkes biliyor. KKTC’de Öğretmen olacaksınız ama çocukalarınızı Rum okullarına gönderecek,dönüp KKTC’de okullarında yıl boyunca grev ilân edeceksiniz.... Sonra ,yok sınav,yok şu, yok bu..Palavra.Her taş yerli yerine oturacak.Bakanlığın görevi Atatürkçü Milli Eğitimin taşlarını yeniden yerli yerine oturtmaktır. Devam Sayın Bakan...”,

ALİ UYGAR-Lefkoşa

&&&

TALAT-HRİSTOFYAS’LA TEKE TEK!

“Tek egemnelik,tek kimlik,tek temsiliyet konulaırnda uzlaştık” demişler AB bekçisi Barosso’ya...Geriye kalan Türk Ordusunun adadan çıkışı imiş!

Merak etmeyiniz;bunu da zafer olarak yutturacaklar Kıbrıs Türküne ve Türk Ulusuna...Bekleyip görünüz...Talat’ın arkasında kimler var???”

MÜCAHİT ALİ HÜSNÜ-GaziMağusa