Perlit izole

ALİOSMAN

Dost Üyeler
etiper_torba.jpg
dot.gif
İnşaatlarda çatı ve duvarların ısı yalıtımında gereken önem verilerek yapılırsa sağlanacak enerji tasarrufunun ülke ekonomisine ve aile bütçesine getireceği faydalar çok fazladır.

dot.gif
Tüm dünyada ve Türkiye'mizde inşaatlarda Perlit kullanılmaktadır.
dot.gif
Perlit; yağ, içme suyu ve benzeri gıda sularının filitrasyonunda, sanayide, tarımda inşaatta kullanılmaktadır. Tabiatta radyoaktif içermeyen madenlerdendir.
dot.gif
Perlit, binalarınızla yaşayacak çağdaş ısı yalıtım malzemesidir. Perlit kullanılan binalarda yazlar serin, kışlar sıcak geçer.

dot.gif
Perlit anorganik bir madde olup; yüksek ısıda özelliğini kaybetmez, yangının sıçramasını ve dağılmasını önler.
dot.gif
Bünyesinde açık ve kapalı binlerce hava boşluğu olması nedeniyle hafiftir. Bu gözenekler, Perlit'e olağanüstü ısı yalıtım özelliği kazandırır.

dot.gif
Benzersiz bir ses yutucusudur. Gözenekliğinin ve hafifliğinin bir sonucu olarak Perlit, yüksek frekanslı sesleri etkisiz hale getirir. Darbeli sesleri yalıtır.
dot.gif
Perlit, kararlı kimyasal yapısı nedeniyle kimyasal reaksiyona girmez. Nötr bir malzeme olup, suda erimez, çürümez, bozuşmaz.

dot.gif
Perlit, İnşaatlarınızın konforu, paranızın tasarrufu demektir. İnşaatlarda malzeme tasarrufu sağlar. Hafifliği nedeniyle demir ve çimento kullanımını % 10 azaltır, maliyetleri düşürür.
dot.gif
Konutlarınızı genişletir; yüksek ısı yalıtım özelliği nedeni ile duvar kalınlıkları azalır, böylece bina kullanma alanı artar.

dot.gif
Hafiftir deprem sigortasıdır. Binanızın ölü yükünü azaltır. 150m2 ' lik dairenizi 15 ton kum yerine 0,5 ton ( 500kg ) Perlit ile sıvaya bilirsiniz.

dot.gif
Perlit'e ödediğiniz paranın karşılığını aynı yıl içinde yakıt tasarrufundan geri alırsınız.
dot.gif
Siz hala Perlit kullanmıyorsanız, hesabınızda hata var demektir.

dot.gif
Gerekir mi diye düşünmeyin, Konfor Yalıtımsız Olmaz.

Son düzenleme: