Peygamberimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
"TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI,HARBETMEDİĞİ SÜRECE,SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!"(en-Nesei,Sünen en-Nesei,4,s:44)

"SİZLER;TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR"(el-Buhari,4,s:34,35,156,Sahih-i Müslim,17,s:37,3
cool.gif

"Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)

anter

New member
Cevap: Peygamberimizin Türkler Hakkındaki Hadisleri

yok daha neler

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Beğenemediyseniz ilgilenmezsiniz, olur biter. "lekim diyniküm ve-liyediyn" senin dinin sana, benimki bana.

Bu cevabınıza ve buna teşekkür edip katılanlara sözüm yok. Ne de olsa İmam-ı Azam der ki "gerçeği tartışan imamın ardında namaz bile kılınmaz"

Gerçek tartışılmaz. Esen kalın

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Bu arada tam olarak Türklerin adının kullanıldığından değil de daha çok "kızıl ordu" tanımlamasından söz edilebilir. Türklerin ten rengi de şekli de hiçbir milletinkine benzemez. Böylesine güçlü bir millete de hiç kimse zorla bir inancı benimsetemez. Hele de kendi gölgesinden korkan araplar, asla. Kendi kendine yorum yaparken bir süre sonra yanlış yorumlarını inancı haline getiren fikirler umuyorum kendilerine dönerler. Türk milleti her zaman aklıyla üstün bilinmiştir.

Bu yazıyı da üzerine alınacaklar bellidir, keyifleri bilir.

Volkan

-Otağ Hanı-

teşekkürler bige kardeşim .

rotafatih

Dost Üyeler

Paylaşim için teşekkürler...

DoGaN DuRMuS

Dost Üyeler
Web sitesi
www.yakindoguforum.com

Peygamber Efendimizin Türkler Hakkında Hadisleri Daha Türkler Müslüman Olmadan söylenen hadisler olduğu için türkler müjdelenmiş bir toplumdur.Hadis nedir:Hz. Peygamber (sav)'in sözleri, fiilleri, takrirleri ile ahlâkî ve beşerî vasıflarından oluşan sünnetinin söz veya yazı ile ifade edilmiş şekli.

Son düzenleme: