Prof. Burhan KUZU'ya Yumurta Yağmuru...

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye
Prof. Burhan KUZU'ya Yumurta Yağmuru...
Alper Faik Genç

Onu şemsiyeleri de koruyamadı…

Başına isabet eden yumurtadan sonra iyice sinirlendi…

“120 yumurta atıldı - Yumurtadan sonra saçımız çıktı”…

Ankara Üniversitesi’nde kürsüde 15 dakika içinde kendisine 120 yumurta atıldığını belirten Prof. Dr. Burhan Kuzu, şöyle dedi: “Yumurta saldırısı 10 dakika sonra bitmeliydi. Ben de orada konuşmalıydım. Gerçi yumurtadan sonra saçımız çıktı.

Zaten evde saçıma zeytinyağı ile birlikte yumurtayı bulayıp sürüyordum. Evde menemene de gerek yok. Orada karnımız doydu. Oradaki yüzde 85’lik kesim 30 kişi yüzünden mahrum oldu. . Basında benim oradaki çıkan olayları öncesinden bildiğim yazıldı. Bu tamamen yanlış. Kesinlikle bilinen bir şey vardı. CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum konuşacak. Ben konuşmayacaktım. Ama onu da konuşturmadılar. Sayın Batum’un saçı var diye ona yumurta atmadılar.”

YAKIŞIKSIZ SÖZLER: Dekandan yardım istedi…sonra da kendi babasını da aşağılayarak, “istifa et; bu Dekanlığı babam da yapar” dedi…

Olay sonrası Siyasal Bilgiler Fakültesi dekanını aradığını dile getiren Kuzu, “Dekana ’nerdesin?’ diye sordum. Bana ’4. kattayım’ dedi. Aşağıda kıyamet var. Sayın dekan yukarıda. O biliyordu neler olacağını. Ben sayın dekana, ’Siz burada olsanız, sizi tanırlar. Yapmayın, etmeyin dersiniz öğrencilere’ dedim. O da bana ’Bunlar benim öğrencim değil’ dedi. Yani öğrenci olmayanlar okula girmiş. O zaman istifa et. Bu dekanlığı babam da yapar. Bu üniversitelere yakışmıyor” ifadelerini kulandı.

”Bu tip olaylar beni yıldırmaz. 1968 ve 1978’li yıllarda daha da kötü şartla karşılaştım, bu tip olaylar bana ‘vız’ gelir.

Sn. BURHAN KUZU bilsin ki,
1968’deki Öğrenci gösterilerinde emperyalist Amerikan askerlerinin denize atılması bugün Türk tarihine altın harflerle yazılmıştır..

Bir profesöre - Bir Siyaset adamına yakışmayan sözler:
“Dayak yediler, akıllanmadılar”

“Yumurtaları yeselerdi beyinleri çalışırdı”…

1980 askeri darbesinden sonra polisin üniversitelere giremediğini ve üniversitelerin özerk olduğunu aktaran Kuzu, şöyle dedi: “Sonunda polisin giremediği yere asker girdi. İhtilalden sonra asker bana derste ’hocam ayağa kalkanı dipçikle vurayım mı?’ diyordu. Hani 68 kuşağı ne hale geldi? 78 kuşağı dünyanın dayağını yedi akıllanmadı. Sonuna kadar konuşun. Ama kavga etmeyin. Gençlerin üstünden siyaset yapanlar halen akıllanmıyor. Son olaydan sonra ’Burhan Hoca keşke kafasına naylon geçirip orada dursaydı’ dediler. Bu insanlar normal değil. Orada yumurtaları atanlar için, ’yumurtaları yiyin beyniniz çalışır.’ dedim.

Bir Profesör, bir Siyaset adamı, kendine atılan yumurtalara karşı şemsiye taşımak zorundaysa ve de kendi ülkesinde, diğer AK. Partili siyaset adamları gibi, rahat dolaşamıyorsa;
Öğrencileri dinleyemiyor – dertlerine çare aramıyorsa;
Onlara, ‘Geri zekalı - beyinsiz ‘ diyorsa,
O kimsenin oturduğu yerde kalması Türk Milleti için Züll’dür !