Programların İnternete Erişimini Engelleme

Volkan

-Otağ Hanı-
Merhaba,
Zaman zaman w*arezlerlerden indirdiğimiz programları kurduktan sonra içinden çıkan seriali giriyoruz.
İlk girdiğimizde problem olmayabilir ama adobehttp://www.adobe.com gibi yapımcılar internet bağlantısı varsa direk seriali iptal ediyor.

Ve programa 2. girişi yapamıyorsunuz.
Ben de bu sıkıntıyı yaşadım ve kendimce bir çözüm ürettim.Sizlerle de paylaşmak isterim.
Az önce dediğim gibi program internete bağlanıyor ve kullandığımız seriali gönderiyor.Bizim bunu engellememiz gerek.

Piyasada bir sürü program var ama ne varsa Windows’ta var
Hiç aramanıza gerek yok. Muhtemelen Windows kullanıcısıdırsınız. Bunu bilgisayarınızın orijinal programlarından olan Windows Güvenlik Duvarı ile halledebilirsiniz.
Peki bunu nasıl yapacağız? ( Windows Güvenlik Duvarı İle Programın İnternet Bağlantısını Engellemek )

Öncelikle : Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarı ‘na giriyoruz.

96760162.jpg

burada gelişmiş ayarları seçiyoruz .

34457771.jpg

Daha sonra gelen pencerenin sol üst kısmından giden kurallarına giriyoruz.

26900767.jpg

Şimdi de pencerenin sağ üst kısmından yeni kural diyoruz.

20747558.jpg

89933299.jpg

Ve kuralımızı oluşturuyoruz.
1. Aşama >
Hangi türde kural oluşturmak istersiniz? ekranında PROGRAM’ı seçip ileri diyoruz.
2. Aşama >
Karşımıza 2 seçenek çıkacak.
-Tüm Programlar
-Bu Programın Yolu ( Bunu Seçiyoruz )
Seçimi yaptıktan sonra programın exesini bulup seçiyoruz.
3. Aşama >
Gelen kısımda engellemenin asıl noktasını yapacağız.
Bağlantıyı Engelle seçeneğine tıklayıp ileri diyoruz.
4. Aşama >
Bu kurallar ne zaman uygulanacak ?” yazısı geldiğinde Tümünü Seçip yine ileri diyoruz.
5. Aşama>
Son olarak kurala bir isim veriyoruz.Ve istersek kendimize göre bir açıklama giriyoruz.
İşlem bu kadar. Artık seçtiğimiz program internete bağlanamaz.Tabii dolayısıyla serialin de w*arez olduğunu anlayamaz Güncelleme almadığımız sürece programımıza hiçbir şey olmaz
Kolay gelsin…

Volkan

-Otağ Hanı-
Cevap: Programların İnternete Erişimini Engelleme

Kullanmakta olduğumuz bir çok program serialle full olur . Lakin proğram internete bağlantı kurduğunda serialin sahte ve geçersiz olduğunu çözer ve bir daha giriş yaptırmaz . O yüzden internetle olan bağlantısını kesmek gerekir. deneyin ben olumlu sonuçlar aldım ;)