Rodos Adasından Kıbrıs

Kartal Gözü

Dost Üyeler
getattachmentca67itx7.jpg

Bu resim 20 Ekim 2008 tarihinde Rodos adası,Yüzmağazalar Bölgesinde oğlum tarafından çekildi.

Atila Şimşek

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Cevap: Rodos Adasından Kıbrıs

Kusura bakmayın, resim Küçük çıktı.

Bu nedenle, Yazıları ben buraya yazıyorum:

JUSTICE FOR CYPRUS

TURKISH TRO0PS OUT OF THE ISLAND

Türk askerini adadan kovacaklarmış

SALUR

Dost Üyeler

Amaçları adadaki Türk varlığını ortadan kaldırmak ama okadar kolay değil.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Kıbrıs'ta çok önemli bir görevde yıllarca çalışmış biri ve Kıbrıs tarihini çok iyi bilen biri olarak;

1571 yılında biz Kıbrıs'ı feth ettiğimiz zaman adada Rum yoktu.

Rum'un adaya gelme tarihinin 1878 tarihinde adayı İngiltere'ye kiraladıktan sonra olduğunu biliyoruz.

Zürih ve Londra anlaşmaları gereği Garantör Devlet olan Türkiye'nin garantörlük haklarından dolayı adada bulunması da Türkiye'nin en doğal hakkıdır.

BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM... Levhayı incelediğiniz zaman göreceksiniz.

a. Karpat Burnu ve Erenköy KRY bölgesi gibi sarı renkte olup, KRY toprağı gibi gösterilmiştir.

b. Levha Rodos adasının en büyük alışveriş merkezi olan yüz evler bölgesindedir. Adaya gelen Turistlerin ilk uğradığı bir bölgedir. Bu propaganda açısından çok önemlidir.

c. Alt yazıya dikkat ederseniz "KIBRIS İÇİN ADALET" “ TÜRK ORDUSU ADADAN DEFOL" yazmaktadır.

1974 Kıbrıs Barış Harekatından 35 yıl geçmesine rağmen, Yunanistanın her köşesinde buna benzer propaganda malzemeleri ile karşılaşılmaktadır.

Kısaca bu levha Rumların her platformda kendi tezlerini inatla savunmaya devam ettiklerini göstermesi açısından önemlidir.

YA BİZ DERSEM!..
NE DERSİNİZ ACABA?..

Atila Şimşek