Samtay Vakfı Başkanı Suna Atun'dan Bir "Vefa" Kitabı...

YÖNETİM

-Otağ Hanı-
Katılım
29 Eki 2010
Mesajlar
59
Tepkime puanı
0
Puanları
0
SAMTAY VAKFI BAŞKANI SUNA ATUN’DAN
BİR ‘‘VEFA’’ KİTABI...
‘‘EŞREF ÇETİNEL’İN ANILARINDA
"MAĞUSA’DA İZ BIRAKANLAR..."
e7bLrl.jpg

SAMTAY VAKFI Başkanı Araştırmacı Yazar Suna Atun’un 2012 yılında araştırma ve yayın çalışmalarına başladığı ancak aramızdan ayrılışı nedeniyle yarım kalan ‘‘Eşref Çetinel’in Kaleminden Mağusa’da İz Bırakanlar’’ kitabı, Vakıf, Program ve Yayın Koordinatörü Bülent Fevzioğlu tarafından tamamlanarak yayına hazırlandı.

Kıbrıs Türk basınının en eski köşe yazarlarından Eşref Çetinel’in anılarında kalan (göçüp giden) Mağusalılar üzerine yazdığı ve yıllar içerisinde çeşitli gazetelerde yayınlamış olduğu köşe yazıları, Suna Atun tarafından bir ‘Mağusa Kitabı’ olarak projelendirilmiş ancak kendisinin de aramızdan ayrılması nedeniyle yarım kalmıştı.

SAMTAY Vakfı Program ve Yayın Koordinatörü Bülent Fevzioğlu, Suna Atun’un yalnızca Eşref Çetinel’in yazılarından oluşturmayı düşlediği kitabı; bu kez, kitap içerisine aramızdan ayrıldıktan sonra kendisi için yazılan köşe yazılarını da alarak iki bölüm halinde düzenledi.

Fevzioğlu; 12 yıl boyunca birlikte ortak çalışmalar ürettiği çalışma arkadaşının bu kitap üzerindeki yoğun emeğine ve isteğine ‘‘bir gönül borcu’’ olarak, kitap üzerinde, ‘‘Yayına Hazırlayan: Suna ATUN’’ imzasını kullandı.

‘‘Eşref Çetinel’in Kaleminden Mağusa’da İz Bırakanlar’’ kitabı, yarın, Eşref Çetinel’in de katılımıyla birlikte, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde, saat 17.00’de düzenlenecek etkinlikle tanıtılacaktır.

Kitap, Suna Atun’un kurucusu ve Başkanı olduğu SAMTAY Vakfı yayını olarak basıldı.
 
Üst