Savaş Nasıl Kazanılır?

Fevzi Moray

New member
Katılım
28 Eki 2010
Mesajlar
57
Tepkime puanı
0
Puanları
0


SAVAŞ NASIL KAZANILIR?"SAVAŞ NASIL KAZANILIR? " Fevzi MORAY

Sevgili dost ve silah arkadaşlarım, az kaldı.. Kısa zaman sonra daha teferruatlı yazılarımı sizlerle paylaşacağım..Şimdi ancak önemli ve biraz da tehlikeli gördüğüm bazı görüşlere şu sıralar kısa ama öz eleştirilerle katılmaktayım..Sayın Devlet Bahçeli'nin " Her şeyi göze aldık" başlıklı düşüncelerine yaptığım yorum aşağıdadır..

Serzenişte bulunanların sesini biz duymuşuz ne yazar.. Değişen bir şey oluyor mu? MHP'in durumu ortada.."Böyle başa böyle tarak.."Şikayeti dile getirenler olarak bu güne kadar ülkedeki konumunuzda bir değişiklik var mıdır? ..Kimi kime şikayet ediyorsunuz?..
Sayın Başbakan değilmiydi her daim ülkenin iç siyasetini dış ülkelere gittiğinde açıklayan. Bunun mükafatı olarak da iki dönemdir iş başında .. Böyle devam ederse 2011 de de iş başında olacağa benzer..
Önemli olan Sayın Bahçeli'nin ne yapmakta olduğudur. Zira SayınKemal Kılıçdaroğlu , bu hareket
tarzıyla MHP nin de oylarını çalacağa benzer."Dış güçleri hoş etmeden bu savaşı en az hasar ve zayiatla
atlatmak mümkün müdür?" Belki de ondandır bu telaş kim bilir!..

Çok iyi bilinmelidir ki; "Savaşı kuralına göre oynayanlar kazanır.." Dış güçlerce kaosa sürüklenmiş bir ülkenin sorunları içine kapanarak çözülemez Sayın Devlet Bahçeli. O nedenle savaşı kuralına göre oynayanları tenkit edeceğinize bir an evvel " Küresel Gücün (AB-D)" duyacağı sesi getirmeye odaklanmak gerekir..

Bilmem anlatabildim mi?
Saygılarımla.
Fevzi MORAY
E.P.KD.ALBAY 
Üst