Savaşta bilgi mi üstündür, kılıç mı ?

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Bilgi Kılıçsız,Kılıç Bilgisiz Olmaz.
Atalarımız hem çok bilgili idi
Hem de Kılıç tutan elleri çok hünerli idi.

ATSIZ Der ki;

Kalem,fırça,mermer nedir ki,birer oyuncak.
Şaheserler,süngülerle yazılır ancak

edaglr

New member
Cevap: Savaşta bilgi mi üstündür, kılıç mı ?

Arkadaşlar benim 16.05.2011 tarihinde müzakerem var. Konumuz savaşta kılıç mı yoksa bil mi üstündür.Ben malesef kılıcı savunuyorum.Kendim bile inanmadığım bir şeyi savunmak zor ama yardımcı olursanız sevinirim :) Lütfen en geç 15.05.2011 tarihine kadar bu sayfada konu altında paylaşılırsa sevinirim :) :)

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Edagir kardeş, sen sen ol inanmadığın hiç bir şeyi savunma. Ayrıca başkalarından kopya da bekleme. Kendi mantığını koy ortaya. Çözüm yine sensin. Al eline bir kılıç, bir kılıca bak, bir de kılıcı yapan akıla. Hangisi işine gelirse onu kullan.

edaglr

New member

Çok teşekkür ederim.Zaten zor da olsa gereken tüm araştırmaları yaptım. Münazara sadece kılıç demiycem kılıç ve bilginin üstün olduğunu bilginin kılıçsız bir işe yaramadığını Atatürk'ün nasıl kılıcını ve bilgisini kullandığını söyleyeceğim. Bunun yanı sıra da kılıcın gücü temsil ettiğini gücünde sadece bilek gücü değil cesaret ve yürek gücü olduğuyla söyleyerek ve buna birkaç da kanıt ekleyerek münazarayı kazancağımdan umutluyum.

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Alet işler el övünürmüş.

Aslına bakarsan her türlü aleti yapan insanın akıl gücüdür. Mesela bir mühendisin son derece üstün özelliklere sahip bir otomobili yapması, o otomobili en iyi onun kullanacağı anlamına gelmez. Bir bestecinin en güzel besteyi yapması onu en iyi kendisinin seslendireceği anlamına gelmez.

Kısaca söylemek gerekirse yumurta mı tavuktan çıkar, yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar ? diye konuşmak gerekir.

Doğru olan bir şey varsa;

Kim tavuk yumurtadan çıkar diyorsa, bilsinki yumurta tavuktan çıkar,

Kim yumurta tavuktan çıkar diyorsa, bilsin ki tavuk yumurtadan çıkar.

Bu da böyle bir şeydir işte ;-)

Son düzenleme: