Sayın Erdoğan'a Atfen

Ayşe Kocatürk

Onursal Üye
Sayın Erdoğan,

Siz hiç var olan Devletinizin bayrağı, toprağı, milleti ve dinine aşık olmak nedir bilirmisiniz? Bence bilmiyorsunuz. Neden mi? Çünkü AB’ne gireceksiniz diye, Kıbrıs’ta kendi öz Devletimizin ortadan kaldırılması için mücadele veren Haçlı Dünyasının taleplerine “evet” der pozisyonundasınız.

Hal böyleyken, size bir sual sormak istiyorum. Acaba Siz gönderden bayrağınızın aşağı çekilerek yerine yeni bir bayrak çıkartılmak istenmesi ihtimalini düşünmenin bile insana ne kadar acı verdiğini bilirmisiniz? Bilemezsiniz, çünkü siz, KKTC Devleti’nin bayrağının gönderden indirilerek yerine AB ve Rum bayrağı dalgalandırılmasını destekler konumdasınız.

Neden mi?

Hatırlarsanız, 17 Temmuz gecesinde ülkenizde yurt dışında görevli Büyükelçiler onuruna verdiğiniz bir yemek vardı. Hani orada Kıbrıs konusuna da değinerek şu açıklamada bulunmuştunuz; “Yapıcı ve barıştan yana tutumumuzu bundan böyle de korumaya devam edeceğiz ve bu konuda kararlıyız. İnşallah bu hafta sonu da çok büyük bir ekiple Kuzey Kıbrıs’ta olacağız ve orada gerek açılışlar gerekse kutlamalarla Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan soydaşlarımıza çok daha farklı bir motivasyonu, çok daha farklı bir heyecanı vereceğiz” dediniz. Sağolun, eksik olmayın, ama benim ülkemin adı “Kuzey Kıbrıs” olmadığını daha bilmiyorsanız, bunun acısını Kıbrıs Türküne çektirmeye hakkınız olmadığını söylemek istiyorum!

Sayın Erdoğan,

Kuzey Kıbrıs söylemini kimler kullanmaktadır bilirmisiniz? Sanırım bilmiyorsunuz. O halde ben size belirteyim; “Kuzey Kıbrıs” söylemi, Haçlıların ve GKRY’nin kontrol edemediği bölge için kullanılıyor. Yani tanımadıkları KKTC Devleti için söylenilmektedir. O halde, hadi onlar bizi yok etmek, Devletimizi ortadan kaldırmak için uğraşırlarken, siz de kalkıp Anavatanımızın bir Başbakanı olarak bizi “Kuzey Kıbrıs” olarak tanımlamanızdan ötürü ne kadar içerlediğimi bilmenizi isterim.

Sayın Erdoğan, KKTC gerçek bir olgudur. Yani Bizim Devletimiz var, hem de öyle bir devletimiz var ki tarihe şanlı bir destan yazarak bu günlere geldi. İsterseniz size biraz eski tarihi günleri yad edeyim; Biliyorsunuz ki geçmişte, 1960 Ortaklık Cumhuriyeti kurulduğunda, Rumlar bizimle egemenlik paylaşımıda bulunmayı asla düşünmemişlerdi. Bunun içindi ki Akritas planı çerçevesinde 1963 yılından 1974 yılına kadar, ada genelinde milletimiz yok etmek istediler. Toplu katliamlar yaptılar. Daha 16 günlük Selden Ali Faik bebeğimizi bile acımadan Muratağa’da toplu mezarlara gömdüler. Ufacık çocuklarımızın başlarına nacaklarla saldırıp vahşet uyguladılar. Kadınlarımıza tecavüz ettiler. Yaşlılarımızı yattıkları yatak yorganlarına sararak diri diri yaktılar...Bizleri aç ve susuz bıraktılar. Tam 11 yıl gettolarda açık hapishanede yaşamak ve direnmek zorunda kaldık. Çok şükür Anavatanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Kızılay yardımını eksiltmedi. Sivil gönderdiği TMT komutanları sayesinde direnişimize güç verdi. Silah gönderdi. Her an yanımızda oldu. Bu vesile ile 1974 dönemi ve öncesinde, Kıbrıs için mücadele veren tüm isimsiz kahramanlarımızı da anmak istiyorum. Rahmetli olanların tümünün ruhu şad olsun...

Sayın Erdoğan,

Bilmem bilirmisiniz ama, 1964 yılında, Rumların Erenköy’e yaptıkları saldırıda, direnen kahraman Kıbrıs Türküne destek yine Anavatan’dan gelmişti. Hatta İngiltere ve Türkiye’de öğrenim gören birçok gencimiz okullarını bırakarak vatanları için çarpışmaya gelmişlerdi. İşte bu ortamda Anavatanımız da artan şiddetli saldırıları neticesinde Rumlara ikaz için jet uçaklarını gönderip uyarıda bulunmuştu. İşte bu uçaklardan birini kullanan Cengiz Topel’in uçağı Rumlar tarafından düşürülmüştü. Topel sağ olarak düşen uçaktan kurtulabilmişti ama, Rumlar tarafından rehin alınmıştı. Sonrası da ortada...Diri diri işkence edilerek şehit edildi. Bunu size niye anlattım? Sadece merak ettim, Yzb. Cengiz Topel’e karşı yapılan bu vahşetin ölüm raporunu hiç okudunuz mu? Böylesine vahşet uygulayan bir millet ile bizi birleşik Kıbrıs diye yeniden birleştirme gayesi taşımanız ve bu yönde mücadele veren dış unsurlara destek olmanızdan ötürü sizi kınıyorum. Ben sıradan bir vatandaşım. Ama atalarım Ergenekon çıkışlıdır. Kökenim Orta Asya’dır. Biz, Kıbrıs’ta Türk Mukavemet Teşkilatının mücahit ve mücahidelerinin verdiği gece gündüz direnişi ve Anavatanımın 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirdiği Mutlu Barış Harekatı sayesinde vatanımda huzurlu ve rahatım. Yemeğime etimi koyabilecek, pikniğimi yapabilecek, özgürce bir yerden bir yere gidebilecek durumdayım. Çok şükür Allahıma. Koskoca Anavatanımız’ın şanlı ve kahraman Türk ordusu vatan topraklarımızda bizi bekliyor. Bu huzuru birleşik Kıbrıs siyaseti adına bozmaya çalışmak neden bu kadar sizi mutlu ediyor?

Sayın Erdoğan,

Tabi ben, yıllarca vatanımda KKTC tanıtılması yönünde siyaset uygulamayan büyüklerime de kızgınım. Sözde söylemler bu ülkemizin yaşatılması için yetmez. Geçmişin hatalıları da çok. Ama şimdi siz daha büyük hatalısınız. Neden mi? Önce başımıza Annan planına evet deyin baskısını getirdiniz. Evet dedik de ne oldu? Uzlaşır taraf mı olduk? İzolasyonlar mı kalktı? Bilakis hayır, bu evet yine Rumlara yaradı. Şimdi batı dünyası “Kıbrıs Türkünün kendi Devletinden vazgeçtiğini” Annan planı referandumunda kabul ettiğini diyor. “Bu eveti koruyun” diyor. Bize bunun için mi evet baskısı yaptınız?

Bize başka ne naptınız biliyor musunuz? 2003’teki AİHM’in açıkladığı Loizudu kararını kabul ederek ona 1 milyon euro ödemeyi kabul ettiniz. Bu kararı kabul ederek mülkiyet konusunu AİHM’e taşıdınız ve konuyu politik zeminden hukuki zemine soktunuz. Siz Loizudu kararının içeriğini biliyormuydunuz? Orada bugün benim can ve mal güvenliğimi, namusumu koruyan Türk askerim, adadaki haklı konumu gözardı edilerek “işgalci” olarak tanımlanması konusunda yazılan metini kabul ederken hiç mi içiniz sızlamadı? Bilmem ki acaba raporu okumuş muydunuz? ...

Sayın Erdoğan,

Türk askeri neden adada bulunuyor biliyor musunuz? Bilmiyorsanız Rum ve Yunan’ın 15 Temmuz darbesini ve adadaki katliamlara bakınız. Peşinizde koşan adamlarınız size bunları bilgi halinde sunsunlar. Şayet sunmazlarsa ben size göndereyim. Hadi onlar geçmişte kaldı diye bir laf ederseniz kendi kendinize, ona da verilecek cevabım var, merak etmeyin. Sadece 1974 sonrasından bugüne kadar olan tüm Rum siyasilerinin demeçlerine bakmanız yeter... Hadi onu da bir kenara koyun. Malum çok yoğunsunuz. Şunu hatırlayın; Adaya S-300 füzelerini sokmak için kriz yaratan, 1996’da Derinya olayları ile sınırlarımızı delme girşiminde bulunan, 2003’te kapıların açılması ile ilk olarak Türk köpeğini sırf Türkün diye sınırda canlı canlı yakan, ardından da belirli aralıklarda güney’de Türklere saldırılar gerçekleştiren ve “En iyi Türk ölü Türktür diye Rum milli eğitim sisteminde ve kiliselerinde yemin içtirilen Rum toplumunun var olan zihniyeti ile bizim nasıl iç içe veya Rumlarla ortak idarede anlaşabileceğimizi düşünürsünüz? Sizin barış anlayışınız bumudur?

Sayın Erdoğan,

KKTC Devletinin varlığı, adadaki hem Türk egemenliğinin hemde İslam dinimizin varlığının yegane simgesidir. Göndere çekilen bayrağımızda bizler bugün çaylarımıza şekerlerimiz koyabilirken, geçmişte ben bu günleri yaşayım diye bırakın bir sıcak çayı bir şekeri bile bulamayan atalarımın bana emanetidir KKTC!

Benim bu topraklarımda Peygamber Efendimizin Halası yatmaktadır. Benim bu topraklarımda Hayrettin Barbaros’un neferleri yatmaktadır. Benim bu topraklarımda kahraman TMT’nin verdiği nice şehitler yatmaktadır. Ve benim bu topraklarımda Anavatanımdan koparak eşini, çoluğunu, çocuğunu, ailesini, vatan için geride bırakıp gelen nice şehitlerimin kanları ile doludur. Şimdi size soruyorum; ille de birleşik Kıbrıs diyerek bizi Rumun kucağına atmakla Kıbrıs davasını çözeceğinizi mi sanıyorsunuz?
Kıbrıs Türkünün Türk hükümetinden beklentisi birleşik Kıbrıs siyasetine destek vermesi değildir. Bilakis artık tüm dünyaya var olan elçilikleri kanadıyla TANINMA çağrısında bulunması gerçeğidir. Annan planına evet dedirtilen Kıbrıs Türkü verilen o kadar söze karşın bugün halen tecrit altında ezilmeye devam ederken, siz halen hangi yapıcı ve kalıcı barıştan söz ediyorsunuz?

Sayın Erdoğan,

Adamıza Barış; 20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekatı ile geldi. Adamıza barış, KKTC Devletinin 15 Kasım 1983’te kurulması ile geldi. Bizler Kuran, Bayrak üzerine yemin verdik. Kendi iffetimizi korurcasına bu Devletimizi koruyacak ve yaşatacağız. KKTC’ye gelip de KKTC için sözde mesajlar vermeye gerek yok. Bizim beklentimiz Tanınmadır! Tanınma, çünkü KKTC, Doğu Akdeniz’deki barış ve istikrarın yegane varlığıdır. Bilmem bu özel mektubum sizin vicdanınızda birşeyler uyandırdı mı?...Ne de olsa diğer dünyada her kişi yaptıklarından ötürü yüce Allah karşısında hesap verecektir. Sakın bu topraklarda yatan şehitlerimizin daha çok ahını almayın...Yoksa sizi çevrenizdeki adamlarınız da kurtaramayacak. Çünkü makamlar gelip geçer, büyük olan tek şey; Yüce Allah’tır. Son olarak size tek sözüm; Bizi Devletimizden yoksun etmek için uğraşmayın, yoksa ahımız yerde kalmayacaktır...”

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Sevgili AYŞE KOCATÜRK...Bütün gerçekleri o kadar güzel dile getirdin ki söyleyecek söz bırakmadın bana...Çok teşekkürler sevgili kardeşim.Yüreğine sağlık...Seninle gurur duyuyorum cesur ve güzel asena.:)

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Güzel bir yazı emeğinize sağlık.
Tek katılmadığım nokta, "Sayın" ifadelerini bahsi geçen şahsın hiç bir şekilde hak etmediği ve edemeyeceği.

metetuncay

Dost Üyeler
Web sitesi
www.dildebirlik.org
O yıllardır bu ülkeyi satmak için yetiştirildi, vicdanında nasıl bir rahatsızlık doğsun ki, adam kanının gerekliliğini yerine getiriyor, Türk soylu olmayan birisinden bunu bekleyemeyiz. Çok güzel konulara değinmişsiniz Ayşe saydaşım. Kıbrıs için ettiğiniz savaşım(mücadele) tarihimizin yapraklarında yerini alacaktır. Sizi yazdığı gibi satkınlıkları da yazacaktır. Davamız yalnız tarihe yazılmakla kalmayıp, Ergenekon'dan bu güne kendisine Kurtuluş yolu bulan Türk budunu, silkinip üzerindeki karalıkları dağıtacak, Turan'a egemen olacaktır.

Muttalip AÇIKGÖZ

Onursal Üye
Ayşe KOCATÜRK hanım efendiye çok teşekkür ediyor konuya katkı amcıyla aşağıdaki dörtlükle katılmak istedim

Selam ve saygılarımla.

BAKDA GÖRGÖRSENE

Yüce Türk milleti kulak ver ardık
Bu gidiş iyi değil bak ta görsene
Yangın yeri yurdun bak ta gör artık

Kıratlar ayakta nalı unuttu
İtler yediği ekmeği yalı unuttu
Soyu bozuk tutuğu dalı unuttu

Sen oy verdin bunlar başa geldiler
Avrupa’ya gidip köle oldular
İmam la çıkıp papa ile kaldılar

Nerden çıktı bunalar nasıl türedi
Kanser gibi her tarafta üredi
Türk’e değil hep gâvur’a yaradı

İlk fırsatta Kıbrıs yüktür dediler
Bağımsızlık falan yoktur dediler
Bizim hayalimiz AB tekdir dediler

Millet için taşımazlar tasayı
İşgal edip koltukları masayı
Bir gecede çıkarırlar yasayı

A,B için her taklayı atarlar
Çekinmeden toprakları satarlar
Dindarız diyerek hava atarlar

Musul kan ağlıyor Kerkük yanıyor
İki it var kendin adam sanıyor
Başımdakiler onları kale alıyor

Kim büyüttü yavşak olan bitleri
Anakaraya büro açan itleri
Şahlanmıyor artık Arap atları

Sabır sabır ama cana yettiler
Seksen yıllık emeği birden sattılar
Söz verdiler, hep üstüne yattılar

Müslüman’ız derler din başka türlü
Kıblem Kâbe derler yön başka türlü
Başörtüsü derler don başka türlü

Bize hesap soran paşalar nerde
Hani denge kuran maşalar nerde
Onlara alkışlı şaşalar nerde

Bozokbeyim son sözünü ekliyor
Ülkücüler artık görev bekliyor
İktidarı milletinden bekliyor

Muttalip AÇIKGÖZ (BOZOKBEYİ)

Ayşe Kocatürk

Onursal Üye
çok teşekkürler

Çok teşekkür ederim. Kaleminize sağlık. Her zaman şiirlerinizi beklerim.

Muttalip AÇIKGÖZ

Onursal Üye
Çok teşekkür ederim. Kaleminize sağlık. Her zaman şiirlerinizi beklerim.

Değeri ayşe kocatürk hanım efendi çok kıymeli soydaşım asıl biz teşekkür ederiz
Yavru vatanda sizler gibi çok değerli genç beyinler ve kafalarını vatanı ve milleti için yoranlardansınız.

Ben bu siteye tesadüfen denk geldim ve bu sitede gerek sizler kurucular ve diğer emeği geçenlere minnettarız sağolsun var olsunlar
Bu sayede yavru vatan kıbrısımızın gündemini ve diğer bilgilerini takip edip elimizden geldiği kalemimizin döndüğü kadar bir şeyler katma gayreti içindeyiz.

He nekadar sürçü lisan ederisek affola eksiklik bizim eksikliğimizdir maruz görmeniz dileği ile

Selam ve saygılarımı sunarım.

Muttalip AÇIKGÖZ, SAKARYA SAPANCA.

Son düzenleme:
Değerli Kocatürk Kardeşim,
Sizi uzun zamandan beri yazılarınızdan takip ediyorum..K.K.T.C devletine her yıl pekçok kereler gelmeme rağmen sizinle tanışmak bir türlü kısmet olmadı..
1974 Kıbrıs Savaşlarının her kademesine katılan bir komutanınız olarak sizin gibi yiğit bir Mücahide Kızımın, uğruna kan ve can verdiğimiz vatan topraklarını savunması bana çok özel bir gurur kaynağı olmaktadır..
Sevgili kardeşim,tarihi gerçekleri görmezden gelerek Kıbrıs Milli Davamızı bir sorun olarak görenlerden, Rum'lardan bir adım önde olabilmek adına Kıbrıs Milli Politikalarını verelim kurtulalım stratejisiyle yürütenlerden;Kahraman Kıbrıs Türk Halkının Türk Oğlu Türk kalabilmek adına vermiş olduğu mücadelenin ne olduğunu anlamaları beklenemez!..
Kıbrıs Türk Halkının Milli Mücadele tarihini, ada da ki var oluşu için gerçekleştirdiği şanlı direnişini tarih sayfalarından yok edenler de, bu gerçekleri görmek istemeyenlere herhangi birşey anlatamaz!..Anlatmaz..
Gerçek şudur ki TARİH ulu bir yargıç gibi her önderi, her lideri, her kahramanı inceden inceye sorguya çeker..Ve gerçektende Milletinin ulvi değerlerine,onuruna ve milli değerlerine sahip çıkarak Yüce Türk Milletine önderlik edenler; tarihin altın sayfalarında bir daha silinmemecesine yerlerini alırlar.
Kendisini Globalleşen dünya görüşü içerisinde görerek, geleceğini AB kapısından girebilmek adına yönlendiren, milli değerleri değil kendisine dayatılan türlü emperyalist değerleri amaçlayarak dünya devleri arasında yer alacağını sanan kimi siyasiler ise milletimizin gönlünde değil ,kendilerine layık olan tarihin çöplüğünde anılırlar!..
Yüce TÜRK ULUSUNUN İnsanlık tarihi ile yaşıt olan o engin tarih sayfaları bunun örnekleri ile dopdoludur!..
Müsterih olunuz ki yakın bir zaman sonra tarih bunun yeni bir sayfasını daha yazacaktır!..
Bir Kıbrıs gazisi olarak; yazmış olduğunuz yürekli, anlamlı ve güzel yazılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyor, sizin gibi vatansever gençlerimiz olduğu sürece.. Göndere çekilen Milli ve Devlet Bayraklarımızın sonsuza kadar K.K.T.C devleti semalarında dalgalanacağına olan inancımı bir kez daha tekrarlıyorum..
Sevgilerimle..

Atilla ÇİLİNGİR.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ederim.
Konuya sadece kısa ve öz bir şekilde katkıda bulunmak istiyorum..
Siz bu güzel yazıyı son derece iyi niyetle yazdınız..
Sizce sayın Erdoğan bütün bu adımları sizce bilerek mi atmıştır, yoksa bilmeyerek mi acaba?
Bilmeyerek attıysa adı GAFLET olur, ancaakkk bilerek attıysa adı İHANET olur...

YORUM VE TAKDİR YÜCE TÜRK MİLLETİNİNDİR......

Depresif Hayalet

New member
20 Temmuz 1974 tarihinde ilkokula giden küçük bir çocuktum.Çok alçaktan uçan jetlerin sesini duyduğumda onları görebilmek için sokağa fırlamıştım.(Yaz tatili için G.Antep'deydik o sıra)Gece olduğunda pencerelere koyu renkli örtüler asılmıştı,karartma varmış.Yıllar geçti,Kuzey Kıbrıs'tan KKTC'ye gelindi.Mecliste bağımsızlığın ilan edildiği günü de iyi hatırlıyorum,karar ayakta alkışlanmıştı,televizyondan izlemiş ve çok mutlu olmuştum.Şu anda yine benzer bir durum var,Erdoğan bana karartmayı hatırlatıyor ve yazınız uçaklar kadar güçlü.Ayakta alkışlıyorum.:)

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Sayın Erdoğan'a Atfen

Karartlamalardan karanlığa, karanlıktan aydınlığa..
Kimse unutmamalıdır ki, her karanlık gecenin ardından aydınlık bir güneş doğar...
Anlayana ve anlamak isteyenlere...
TTK ve Y

cCcYALNIZKURTcCc

New member
Cevap: Sayın Erdoğan'a Atfen

çok güzel güzelin ötesinde mükemmel bir yazı yüreğinize sağlık. bunlarda vatan kavramı diye bişi yok. VATANA omzunda taşıdığı yahudi üstün cesaret ve hizmet ödülü kadar değer vermediğini görüyoruz . adam vatanı duble yol inşaatı zannediyor. davos fatihi diyorlar FATİH'e kurban ol emi davos fatihimi yoksa osmanlıda paşa olmuş devşirme vardı rum kanimi?