Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı

Gök Yeleli Bozkurt

New member
bando0.jpg

02 Ekim 2006 tarihinde Bando Meslek Yüksek Okulu 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni icra edilmiştir.

04 Eylül 2006 tarihinde Bando Astsubay Hazırlama Okulu 2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni icra edilmiştir29 Ağustos 2006 tarihinde Slh. Kuv. Bnd. Okll. K.lığı' nda Rütbe Terfi Töreni icra edilmiştir.

29 Ağustos 2006 tarihinde Slh. Kuv. Bnd. Okll. K.lığı Mezuniyet Töreni icra edilmiştir.

21 Temmuz 2006 tarihinde Zh.Brl.Okl.ve Eğt.Tüm.K.lığında Yıl Sonu Askeri Eğitimi (İntibak) icra eden MYO 1 nci sınıf öğrencilerinin And İçme Töreni icra edilmiştir.

07 Temmuz 2006 tarihinde K.K.EDOK K. yardımcısı Korgeneral Necdet ÖZEL, Zh.Brl.Okl.ve Eğt.Tüm.K.lığında devam eden Yıl Sonu Askeri Eğitim faaliyetlerini denetlemiştir.

03 Temmuz 2006 tarihinde Slh.Kuv.Bnd.Okll.K.lığı Yıl Sonu Askeri Eğitimi, Zh.Brl.Okl.ve Eğt.Tüm.K.lığında başlamıştır.

21 Haziran 2006 tarihinde Bando Okullar Komutanlığı Komuta Devir Teslim Töreni icra edilmiştir.

21 Haziran 2006 tarihinde Hazırlama Okulu Mezuniyet Töreni icra edilmiştir.

18 Mart 2006 tarihinde Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenleri tüm personel ve öğrencilerin katılımı ile icra edilmiştir.

15 Mart 2006 tarihinde Turgut ÖZAKMAN tarafından tüm öğrenciler, personel ve ailelerine “Atatürk ve Kurtuluş Savaşımız” konulu konferans verilmiştir.

Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Akademik Orkestrasınca 10 Mart 2006 tarihinde K.K.EDOK K.lığı Karargâhı ve Ankara Garnizonunda bulunan EDOK bağlısı birlik personeli ve ailelerine konser verilmiştir.

Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Akademik Orkestrasınca 04 Mart 2006 tarihinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı personel ve ailelerine konser verilmiştir.

05 Ocak 2006 tarihinde K.K.EDOK Komutanı okulda denetlemelerde bulunmuştur.

Görevi

Çağdaş eğitim ve öğretim bilimi kapsamında; öğrenciyi merkeze alan eğitim felsefesine uygun; Silahlı Kuvvetlerin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte, Üst eğitim-öğretim kurumlarındaki eğitim ve öğretimi izleyebilecek bilimsel alt yapı ile donanmış, Temel askeri bilgi ve davranışları kazanmış, üstün bedeni yeteneğe sahip, İletişim becerisi gelişmiş, İnsanlığa hürmet, vatan, millet sevgisi, şeref ve bağımsızlık kavramlarını kendisine ilke edinmesinin yanı sıra Atatürkçü Düşünce Sistemini özümsemiş ve bunu bir yaşam tarzı olarak benimseyerek kendine rehber edinmiş askeri öğrenciler yetiştirmektedir.

Amacı

Değişen ülke ve dünya gerçeğini görebilecek, algılayabilecek, Çağdaş yönde gelişmeyi sağlayan değişimi gerçeklestirebilecek liderlik özelliklerinde, Bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen ve bilgiyi inisiyatifle kullanabilen, sorumluluk duygusu gelişmiş ve öz denetim yapabilen, 21 nci yüzyilin teknolojik değişimini takip edebilecek bilgi, beceri ile sağlam bir beden ve ruh yapısına sahip, Atatürkçü Düşünce Sistemini benimseyerek, kalbine yerleştirmiş ve davranışlarına yansıtmış, üstün nitelikli askeri öğrenciler yetiştirecek eğitim-öğretim sistemleri ile buna hayat veren, çağdaş teknolojik donanimli eğitim ve sağlıklı yaşam ortamını oluşturmaktır.