Şu Anda Keşke Görevde Olsaydım Demiyorum

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
"ŞU ANDA KEŞKE GÖREVDE OLSAYDIM DEMİYORUM"

2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat geçen gün Hasan Hastürer’e ilginç açıklamalarda bulundu. Bunlardan en ilginci, Talat’ın şuan görevde olmak istemeyişi. Peki, ne zaman görevde olmak isterdi sorusu aklımıza takılsa da bakın Sayın, Talat bugün ile ilgili olarak ne düşünüyormuş;

“Şu anda ne yapılabileceğini tam olarak ne yapıldığını bilmiyorum bir yana ikincisi Cumhurbaşkanlığında Sayın Eroğlu da Başbakanlıkta olsaydı neler olurdu acaba, onu da bilemiyorum. Türkiye’nin çok kararlılıkla beni desteklediğini, paketime açıkça destek verdiği dönemde de Sayın Eroğlu Başbakandı ve Başbakan olarak iki defa bize paket hazırlattı. İlk hazırladığımız paketi basına sızdırdılar. Böylece ikinci paketi hazırladık ve düşünebilir misiniz Başbakandan gizli hazırladım. İyi ki ben Cumhurbaşkanı o da Başbakan değiliz. O bakımdan çok da öyle keşke görevde olsaydım diyemem. Sonu elinizden geleni yapın bu son şansı değerlendirin çünkü bu gerçekten son şanstır”

Sefa NEDEN Görevinden İstifa Etti ?

Sefa Karahasan, Star Kıbrıs Gazetesi`nde 7 aydır sürdürdüğü Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etti önceki gün. Sefa ile ile Star Kıbrıs yeniden bir ivme yakalamıştı oysa. Sefa ile konuştuk ama istifa nedeni bana söylemek istemedi. Ama bizim öğrendiğimiz doğru ise ayıp etmişler bizim Sefa’ya. Neyse bu meslekte ya istifa edersin ya da kovulursun zaten. Biz alıştık Sefa’da alışır.

TAKSİCİLERİ, "IRKÇILIK" AYIRDI...

Gazimağusa Taksiciler Birliği, Birleşik Taksiciler Birliği’nden ayrıldığını duyurdu dün. Gazimağusa Taksiciler Birliği Başkanı Abdulkadir Kösedağ yazılı açıklamasında, Birleşik Taksiciler Birliği Başkanı’nın, “TC kökenlilerin mesleki sürüş ehliyeti için verdikleri müracaat dosyalarını kasıtlı olarak kaybedip ilgili bakanlığa iletmediğini, aidatlara makbuz kesmeyerek paraların nerede olduğunu belirtmediğini” iddia ederek, bu nedenle yönetim kurulu kararıyla birlikten ayrıldıklarını ifade etti. Kösedağ, “Taksicilerin sorunları için çözüm mücadelesi yerine taksicileri daha büyük çıkmazlara soktukları ve bunları yaparken ırkçı davranışlar sergiledikleri için birlikten ayrıldık” diyerek, birliğe karşı mücadele başlatacaklarını da kaydetti. Birleşik Taksiciler Birliği Başkanı Kemal Gözay’ı başkanlıktan istifaya çağıran Kösedağ, izin kurulunda yapılan tüzük değişikliğinin de adil olmadığını ekledi.

SİGORTA PRİMİNE UÇAK BİLETİ HEDİYE

Sigorta bir ihtiyaçtır”. Zirve Sigorta bu bilinçten hareketle Kıbrıs Türk halkını sigorta yaptırmaya teşvik etmek amacıyla Pegasus Havayolları ile bir işbirliği protokolü imzaladı.Protokol çerçevesinde Zirve Sigorta, belli miktarlarda sigorta primi ödeyen vatandaşlara Pegasus Havayolları’ndan tek yön veya çift yön uçak bileti verecek.Zirve Sigorta Genel Müdürü Raif Çukurovalı ile Pegasus Havayolları Kıbrıs Genel Müdürü Zeki Ziya sigorta bilincini artırmak amacıyla bir işbirliği protokolü imzaladı.Çukurovalı imzadan önce yaptığı konuşmada KKTC’nin sigorta konusunda dünya standartlarının gerisinde olduğunu belirtti.KKTC’de sadece araba sigortasının zorunlu olduğunu hatırlatan Zirve Sigorta Genel Müdürü, doğal afetler için de sigortanın zorunlu olması gerektiğini ifade etti.

Pegasus Havayolları Kıbrıs Genel Müdürü Zeki Ziya ise KKTC’de sigorta bilincinin olmadığını belirterek Zirve Sigorta ile yapılan anlaşma çerçevesinde uçak bileti alan vatandaşlara havayolu şirketinin diğer hizmetlerinde de indirim yapılacağını açıkladı.Anlaşmaya göre 800 TL’lik sigorta primi ödeyen her müşteriye tek yön, 1500 TL ve üzeri prim ödeyen müşteriye de Pegasus’tan çift yön uçak bileti temin edilecek.31 Mart 2012’ye kadar devam edecek olan kampanyadan faydalanmak içinse tek şart yapılan sigortanın yanında bir de ferdi kaza sigorta poliçesine sahip olmak.

GÜNÜN ANLAŞILMAYANI
Kıbrıs Rum Takımı Apoel şampiyonlar liginde bir üst tura çıktı diye çılgınca sevinen Kıbrıslı Türkler var. Çok merak ederim bu sevinen arkadaşlar Apoel taraftarının ne kadar fanatik olduğunu, Kıbrıslı Türklerden ne kadar nefret ettiklerini, Kıbrıs Türk bayrağını yaktıklarını, maçlarda hep bir ağızdan Kıbrıs yunandır diye şarkılar söylediklerinin farkında mılar..
Tolga Ahmet Raşit

GÜNÜN MAĞDURU

Evlerine mazbata gelen, eşleri tutukevinde olan kadınlar bugün Elçilikteydi. Saat 10.00 ' da mağdur eşlerini kabul eden Büyük Elçi Halil İbrahim Akça, bizzat ilgilenerek, herkesi tek tek dinledi. Mağduriyetlerini dile getirirken, diğer yandan eşlerinin bir an evvel serbest bırakılması gerektiğini ve harekete geçilmesini beklediklerini söylediler. Yaklaşık bir saat süren görüşmeden sonra, mağdur eşleri, Sn Akça 'nın kendilerini sonuna kadar dinlediğini, olumlu yaklaştığını dile getirdi.
Fatoş Taş Gürsoy

GÜNÜN GÜLDÜRENİ
Bedelli askerliğin 2. taksitini bankaya havale yaparken parmağını kıran vatandaşa "Gazi" unvanı verildi :)))))))))))))))))
Ufuk SogurDoctr

GÜNÜN SÖZÜ

ŞU ANDA KEŞKE GÖREVDE OLSAYDIM DEMİYORUM’
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali TALAT

İŞTE YENİ MEHMETÇİK TARİFESİ

r4rh.jpg

BİZİM TEMEL

Bizim küçük Temel, Okuldan bir türlü mezun olamıyor. En sonunda öğretmen:
Oğlum seni imtihan edeceğim. Bilirsen seni mezun edeceğim.

Temel sevinir, sözlüye kalkar... Hoca:

Söyle bakayım Temel, İngiltere'yle Fransa kaç kez savaştılar?

Küçük Temel:

Alti defa savaştiler öğretmenum.

Hoca:

Aferin sana Temel, tebrik ederum, der.

Küçük Temel, mezun oldum sevinciyle hocaya bakarken, hoca:

Peki say bakalım, demez mi?

Küçük Temel:

Bir... İki... Üç... Dört... Beş... Alti.

Günün Fotoğrafı
r4rm.jpg