Susma...! Sustukça Batıyorsun !

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Susma...! Sustukça Batıyorsun!

Vakıflar Bankasından iş azlığı ve usulsüz alım gerekçesi ile 24 kişi kapının önüne konulmak isteniyor. Ve dün Kanal T haberde sevgili Hakan Yıldırım 2007-2009 dönemin Vakıflar Bankası yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin ile çok önemli bir röportaja imza attı. Keskin 2007’de Bankaya nasıl personel alındığını Kanal T’ye anlattı.

“20 kişi CTP’den 8 kişi ÖRP’den gazeteye münhal açmadan partilerin belirlediği kişileri işe aldık” dedi. Kısaca özetle, “partizanlık yaptık, biz daha az yaptık CTP daha çok yaptı” dedi.

Dün bir Allah’ın kulu çıkıp bununla ilgili tek kelime etmedi. Bugün meclis var, bugün bu konuda mecliste gündeme gelir mi? Hiç sanmıyorum.

CTP yaparsa HELAL, UBP yaparsa HARAM anlayışı yarım yüzyıla yakındır devam edip gidiyor zaten.

Geçen gün Sevgili Cenk Mutluyakalı Yenidüzen’de CTP-DP ve UBP dönemlerinde yaşanan sıradanlıkları sıralamıştı. Unutmuş olacak ki her CTP iktidara geldiğinde UBP’lileri sindirmek, sürmek ve işten atmak için CTP’nin nasıl bir uğraş verdiğini yazmadı. Muhtemelen yaşının artık ilerliyor olması ve hafızasının yeteri kadar takviye yapmamasından kaynaklandı bu paylaşım eksikliği.

Çünkü Sevgili Cenk’te bilir ki “Her CTP Döneminde iş yerlerinde UBP’li çalışanlara mobbing uygulanır ve bir önceki UBP döneminde işe alınanlar işten atılır.

Mesela Cenk Bey samimi olsa alır Ahmet Beyin dünkü açıklamasını ve bir yazı düzer. Düzebilir mi sayi? Sanmam, çünkü bu artık sevgili Cenk’in de tespiti gibi sıradan olağan şeyler statüsünde.
Ne demiş... Ne demiş!

Genç TV’de Mustafa Alkan dostumun programına konuk olarak çıkan CTP Genel Sekreteri Kutlay ERK “ kamudaki geçicilerin durdurulma kararını ben vermedim, MYK'mız vermiştir”

Demek ki neymiş! Yüce divanda karar alınır, kararı Veziri azam Erk Paşa, Padişahımıza iletir, Padişahımızda tez kellelerin alınması emrini verir Yeniçerilere.

Dün gece izlediğim Muhteşem Yüzyıl ile bu yaşadıklarımızın arasında hiçbir fark yoktur. Aradan yüzyıl geçse bile demek ki Türk’ün yönetme şekli bu!

Sütten Bile Ucuz Gazete

Kıbrıs Postası’nın önceki günkü manşet haberinde Süt’ün Bira’dan daha pahalı satıldığı ortaya çıkmıştı ya. Aklıma birkaç parlak fikir geldi. Şöyle ki;

BİRİNCİSİ: Kıbrıs Postası’nın sloganını değiştiriyoruz: Kıbrıs Postası, sütten bile ucuz Gazete…

İKİNCİSİ: Hemen promosyon atağına başlıyoruz, 3 kupon getirene 1 litre süt.

ÜÇÜNCÜSÜ: 15 gün kupon kestirip getirene hellim, 30 gün kupon biriktirene kaşar.

DÖRDÜNCÜSÜ: Bir yıl boyunca Kıbrıs Postası aboneliği alan herkese bir koyun hediye.

BEŞİNCİSİ: Beş yıl kesintisiz Kıbrıs Postası abonesi olana İnek hediye.

Dr. Faiz SUCUOĞLU: Demek neymiş! Evli evine köylü köyüne, tak sepeti koluna herkes kendi yoluna. Yerel seçimlerde iş birliği böylelikle suya düşmüş oldu.

Ahmet BENLİ: Gönyeli Belediye Başkanlığı için artık veda zamanı gelmiş diyorlar. Partiniz sizi bir daha aday göstermemekte kararlı.

Mete ÖZMERTER: Haydi gözünüz aydın olsun, Can kardeşimize allah uzun ömürler nasip etsin. Erkek babası olmak bu devirde zor iş. Allah yardımcınız olsun.

Hasan HASGÜLER: Önceki gece TRT’ye bağlanacağınızı zannederken birden karşınıza Arapça konuşan spiker çıkınca epey afallamışsınız. Allahtan araya tercümanlar girmişte yayını gerçekleştirebilmişsiniz.

Av Savaş ATAKAN: Hem Galatasaray hem Kaymaklı şampiyon olacak dediniz ve iddiaya girdiniz. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın emi. Lig sonu görüşmek üzere.

Ahmet ÇALUDA: Dün günler sonra Lefkoşa’da bazı mekanlarda kendinizi gösterdiniz. Zaten biraz daha dışarı çıkmasaydınız kayıp ilanı verecektik sizin için.

Erhan BAŞAY: Şu Pantolon tatlısının tarifini kimseye vermiyormuşsunuz. Gelen konuklara da “benim özel tatlım olan pantolon tatlısından verin” diyormuşsunuz. Hayır, birisi çıkıp yanlış anlayacak diye endişelerim var.

Çağatay ÖZBİRİM: Girne Boğaz’da iş merkezinin üzerine dev KKTC ve TC bayrağı çok yakışmış. Bu arada Boğaz sayenizde epey gelişti son yıllarda.

Polat ALPER: Eğer bir çözüm gerçekleşirse Güneyde kalan mallar sahiplerine iade edilecekmiş ve sizde mülk zengini olacakmışsınız. Aman Gökhan duymasın bunu. Kimlik kartını alıp hemen size gelecek.

Kemal ALTUNCUOĞLU: Çok yakında Ankara’ya çıkartma yapacakmışsınız ve Türkiye’nin üst yönetimi ile bir dizi toplantılar yapacakmışsınız. Bizden de selam götürmeyi unutmayın.

Levent ÖZADAM: Bu yıl bahçeye sebze ekememekten şikayet ediyormuşsunuz. Nazmi ve Burhan’ın bahçelerine dalarız bizde.Zira onlar fazla fazla etkiler bahçelerini.

Yeşim KUBİLAY: Sağlık Bakanlığı, Bakanlık Müdürlüğünüz hayırlı ve uğurlu olsun. Uzun zamandır bu mevki için adınız konuşuluyordu zaten.

Durmuş ERÇAKICA: Dışişleri Bakanlığı, Bakanlık Müdürlüğünüz sizin de hayırlı ve uğurlu olsun. Eğitim Bakanlığından sonra her halde son durak Dışişleri olur.

Erhan ARIKLI: Genel sekreterlik adaylığından vaz geçtiğinizi açıkladınız ama bu kez de size oy vermeyi düşünenler Gazimağusa’ya yöneldi iddiaları var.

Mehmet DURSUN: Dün Cumhurbaşkanı Eroğlu ile görüşüp hasret gidermişsiniz. Kaplıca’ya da davet ettiniz mi kendisini.

Tözün TUNALI: Anlaşılan Sabahattin İsmail’i fena kızdırdınız, zira öfkesi öyle kolay kolay geçecek gibi durmuyor.

GÜNÜN SÖZÜ
“ Sizden anlayış bekliyorum… Sen değil miydin, birçok yazısında DP ile UG’nin amalgamesinin bir an evvel sağlanmasını isteyen?
Sen değil miydin, Parti içerisinde UG’den gelen arkadaşlara görev verilmesi için bana baskı yapan?
Biz, son Kurultayla DP ile UG’nin birleşmesini ve kaynaşmasını tamamladık. Partinin ikinci adamlığını bu konseptten gelen arkadaşlardan birine vererek Kurultayla bitirdiğimiz amalgame olayına mühür vurmuş olacağız...

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş

BİZİM TEMEL
Temeli kaçırmışlar. Zorro da onu kurtarmaya gelmiş ve kaçıran adamı bir kaç hareketle etkisiz hale geldikten sonra elbiselerine Z harfi çizmiş.
Temel hayranlık içinde Zorro'ya baktıktan sonra bağırmış:
- Teşekürler Züpermen.

GÜNÜN FOTOGRAFI
Ahmet Borucuogulları ve küçük Prenses
emobv2.jpg