Tarihten Gelen Çığlık İsimli Kitabımın İmza ve Tanıtım Günleri Hakkında Davet Metni

Sayın Başkan ve Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,

Kıbrıs Milli Davamızın 36 yıldan beri yılmaz bir savunucusu olan ve ata yadigârı o gazi topraklarda; 20.Temmuz.-16 Ağustos1974 Tarihinde Kıbrıs Savaşlarında sizlerle birlikte çarpışan, vatan ve vazife uğruna seve, seve ölüme giden Mücahit ve Mehmetçiklerimizin vatan sevdalarına tanıklık eden bir komutanınız ve K.K.T.C vatandaşı olmaktan gurur duyan bir Kıbrıs sevdalısı olarak, bu güne kadar davaya yapmış olduğum hizmetleri en iyi bilenlerdensiniz…

Bu hizmetimin ve davamıza olan sadakatimin en önemli göstergesi, yıllardan beri Kıbrıs konusu ile ilgili pek çok platformlarda almış olduğum görevler, yazmış/yazmakta olduğum güncel makalelerim, kitaplarım ve vermiş olduğum konferanslarımdır. Bildiğiniz üzere şu anda da Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesinin Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim.

Yine bu faaliyetlerim çerçevesinde olmak üzere, Kıbrıs Türk Halkının 1955–1974 yılları arasında yaşadıkları o acılı yılları anlatan ve ismi ‘’ Tarihten Gelen Çığlık ‘’ olan ve hazırlığı iki yıldan beri süren bu yeni kitabım, 21. Aralık. 2010 tarihinde ait olduğu topraklarda yani K.K.T.C Devletinde yapılacak imza günlerim ile kamuoyuna tanıtılacaktır…

Sayın Başkan ve Değerli Yönetim Kurulu üyeleri,

Hazırlamış olduğum bu yeni kitabım, KKTC Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Ertan Ersan’ın ve yönetiminin vermiş olduğu destek ve kitap içerisinde yer alan röportajları yapan değerli kardeşim Sn. Naci Kaya'nın büyük katkıları ile hazırlanmış olup, iyi bir ekip çalışmasının eseridir…

Kitaptan şahsıma düşecek olan telif hakkı bedeli KKTC Şehit Aileleri ve Malul Gazileri Derneğine bağışlanmıştır.

Aşağıda bilginize sunmuş olduğum bu yeni kitabımın imza ve tanıtım günlerine, sizleri ve tüm üyelerinizi davet ediyor ve vereceğiniz bu desteğin, yaşadığınız vatan toprakları için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize sadakat borcumuz olduğuna inanıyorum.

En Derin Sevgi ve Saygılarımla

Atilla ÇİLİNGİR
(E) Yb.- Kıbrıs Gazisi
Araştırmacı-Yazar
Kıbrıs Türk Kültür Derneği
İstanbul Şube Başkan Yrdc.

Kitabımın tanıtımı ve imza günleri
20.Aralık.2010 Şehit Aileleri Dernek Binası / Lefkoşa… Saat: 10.00-12.00
21.Aralık.2010 Dışişleri Bakanlığınca Düzenlenecek olan Şehitler Haftası Anma Töreni Kapsamında, Açık Öğretim Fakültesi Salonu / Lefkoşa...Saat: 10.15
21.Aralık.2010 Mücahitler Derneği Binası / Lefkoşa…….Saat: 15.00 – 17.00
22.Aralık.2010 Deniz Plaza Binası / Lefkoşa…………. Saat: 17.00- 19.00

6169GetAttachment.jpeg

Son düzenleme:

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler
Cevap: Tarihten Gelen Çığlık İsimli Kitabımın İmza ve Tanıtım Günleri Hakkında Davet

Değerli Gazi Komutanım Atilla ÇİLİNGİR,

Yazılarınızla tanıştığım kısa süre içinde kalbinizin sevgi ve merhametle dolu olduğunu, Türk Milleti ve Türk Yurtlarına ne kadar çok sevdalı olduğunuzu, koruma ve kollama duygusuyla da büyük çaba sarf ettiğinizi ve emek verdiğinizi öğrenmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.

Diğer taraftan yaşadıklarımıza şöyle bir baktığımda ise Aziz Milletimin neden bu kadar duyarsız olduğunun ve içine vatandaşlarımızın da dahil edildiği filmin sonunun ne olabileceğinin farkına bile varamadığının, kısaca Türk Milletinin tabanı delik bir gemiye bindirilip derin sulara gönderilmeye çalışıldığının farkına varamayışlarının derin üzüntüsünü yaşıyorum.

Malum işbirlikçi bazı kişiler çıkıp “Sen milletine aptal mı diyorsun ?” diyerek anlatmak istediğimi çarpıtmaya, demogoji yapmaya çalışabilir. Anlatmaya çalıştığım, yüzyıllardır savaş meydanlarında yenemedikleri milletimizi, halkımızın hoşgörüsüne ve merhametine sığınarak masa başında kurdukları oyunlarla alt etmeye çalıştıklarının hala farkında olmayışlarıdır.

Yüzyıllarca beraber yaşadığımız Kürt kökenli kardeşlerimizin ise, kendisine yardıma koşacak ilk kişinin bir Türk kardeşi olacağını bile bile mehmetçiğime kurşun sıkacak kadar kandırılmalarıdır. Kürt kökenli kardeşlerimiz asla gerçekleşmeyecek rüyalarının bir an için gerçekleştiğini düşünsünler. O zaman çok mu özgür olacaklar ? Çok mu zenginleşecekler. Türk kardeşlerinin kanı üzerinde huzur bulacaklarına nasıl inanıyorlar. Bu gün kardeşine, mehmetciğine hainlik eden, yarın kendisi bir hainlikle karşılaştığında yanında artık kimleri bulacağını sanıyorlar.

Kandırılmış Müslüman kardeşime de sormak isterim. Nedir bu kinleri. Müslümana yakışıyor mu bu kin ? Hiç mi Kuran-ı Kerimin Türkçe mealini okumazlar ? Bu kadar zor mu Kuran-ı Kerimin Türkçesini okumak, anlamak. Allaha inanma, kitaplara inanma, peygamberlere inanma, ahrete inanma, namaz kılma, oruç tutma, hacca gitme, kelime-i şehadet getirme, meleklere inanma diyen mi var ? Kendilerine savaş açan mı var ? O ayetlerin hangi olay için indirildiğini öğrenmemekte neden ısrar ediyorlar ? Neden kendilerine düşmanlık aşılayan, Atatürk'e ve silah arkadaşlarına minnet duyan herkese düşmanlık besleyen gazetelerin, televizyonların kölesi olurlar ? Taktıkları başörtüsünün hangi olay üzerine indirildiğini dahi bilmeden neden Müslümanlığı başörtüsüne indirgiyorlar. Baş örtüsü bir gereklilikse başörtüsü kullanmayan kafir mi ? Bu hakkı kendilerinde nasıl görebiliyorlar. Müslüman kardeşime önce Kuran-ı Kerimin Türkçe mealini okumasından, sonra da her ayetin neden indirildiğini öğrenmesinden başka verecek tavsiyem yoktur.

Sevgili Gazi Komutanım. Bu gün bir yanım baharı yaşarken diğer yanıma kar yağıyor. Sizlerin yazılarınızla umutlarım yeşeriyor. Yazılarınız kışı yaşayan tarafımızı güneş gibi ısıtıyor.

Size en derin saygılarımı ve en içten sevgilerimi gönderiyor, ellerinizden öpüyorum.

Son düzenleme:
Cevap: Tarihten Gelen Çığlık İsimli Kitabımın İmza ve Tanıtım Günleri Hakkında Davet

Değerli Kardeşim Türkiye Sevdalısı,

Otağımıza üye olduğunuzdan bu güne değin, yapmış olduğunuz değerli görüş ve yorumlarınızın tümünü dikkatle okuyorum... Kaynağını; engin bilgi birikiminizden, vatan sevdanızdan, millet sevginizden ve inaç dünyanızın bilimsel zenginliğinden alan bu değerli fikirlerinizden biliniz ki ben de çok faydalanıyorum...
O nedenle, otağımıza yazıları ile yön veren güç katan başta, Kıbrıs Milli Davamızın Lideri Sayın Denktaş olmak üzere benim ve diğer yazar arkadaşlarımın yazılarına da yapmış olduğunuz değerli yorumlarınıza teşekkür ediyor, sizi sevgi ile selamlıyorum...

Sağolunuz.
Atilla ÇİLİNGİR

Son düzenleme:

ŞAHSENEM ZEKİ

New member

Sayın ATTİLLA ÇİLİNGİR ,
inşallah GAZİMAGOSADA 'da imza gününüz olur ve sizlerle tanışma fırsatı buluruz.
imzalı Kitabınızın kütüphanemde bulunmasından onur duyacağım.
saygılarımla.

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Çok değerli Komutanım,
İmza günlerinizde ada da olamayacağım için çok üzgünüm. Yeni kitabınızı sizin elinizden almak isterdim. KKTC'de sizlerin verdiği şevk ve umutla ayakta duruyoruz. Gerek kitaplarınız, gerek yazılarınız hem umut kaynağımız oluyor. Hem de mücadelemize yön veriyor. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Sizin başarınız bizim de yolumuzu aydınlatacaktır.
Selam ve saygılarımla.
Ayla BERKİN

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Gelişimini adım adım bildiğim kitabınızın nihayet tamamlanarak tanıtımının yapılıyor olmasına çok sevindim. Ankara'ya gelmeyi planlıyorsunuzdur dilerim. Ayrıca kitabınızın yurt dışına gönderilebilmesi için Dışişleri Bakanlığı ile de görüşülmesi gerektiğine inanıyorum. Özellikle İngilterede yaşayan 400.000 Türk için iyi bir kaynak olacaktır.

Alper Faik GENÇ

Onursal Üye

Değerli Gazi Komutanımız Atilla Çilingir kardeşime,
"Tarihten gelen Çığlık" kitabınızın tanıtım davetinize yürekten teşekkür ederim.
Rahatsızlığım nedeniyle maalesef tedavimin devam ettiği Londra'dan şimdilerde ayrılamıyorum; Ve de bunun için üzgünüm...
İnşallah Kıbrıs'a geldiğimde ilk fırsatta kitabınızı alacağım.
Başarılarınızın devamı dileğiyle sizi kutlar, gözlerinizi öperim.
Mücahit kardeşiniz
Alper Faik Genç

Değerli Mücahit Büyüğüm,
Alper Faik GENÇ Hocam,

Öncelikle rahatsızlığınız nedeniyle size acıl şifalar diliyorum. Geçmiş olsun... Ata yadigarı Vatan Toprağımız Kıbrıs adasında 1955-1974 yılları arasında; sizin de yaşadığınız o acılı yılları, bizzat yaşayanların anlattıkları olayların gerçekleri ile kaleme alımış olduğum bu yeni kitabım için ifade etmiş olduğunuz duygu ve düşüncelerinize teşekkür ediyorum...
Ve inancım o dur ki, o acılı yıllarda yaşanan tüm yokluklara, izalasyonlara ve katliamlara kahramanca direnerek karşı koyan ve Rum'a diz çökmeyen Kıbrıs Türk Halkı,
ne bugün ne de yarın diz çökmeyecek; diz çöktürülemeyecektir...

Sevgiyle selamlıyorum...
Atilla ÇİLİNGİR

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye

Saygıdeğer Yarbayım
Hayırlı uğurlu olsun. Başarılı ve başarıların devamını dilerim.

Sevgi ve saygılarımla
H.LAPTALI

kocayürek

New member

Çok değerli Gazi Komutanım, Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Kitabınızdan dolayı tebrik ve teşekkürlerimi kabul edin lütfen. Oğlum, Yakın Doğu Üniversitesinde okumakta olup, kitabınızı almak üzere görevlendirdim. Kitabın biri bana, bir diğeri de sizin gibi Gazi Tank Albay Zeki (Zikri) Zibel için olacaktır. Sağlıklar diler, saygılar sunarım.

'' Kocayürek'' Nicli Değerli Üyemiz,
Kitabım ile ilgili görüş ve yorumunuz için çok teşekkür ederim...Ayrıca, başta siz olmak üzere; Kıymetli ''Kıbrıs Gazisi'', Albay Zeki Zibel'e de Sevgi ve Saygılarımı iletiyorum...

Sevgilerimle
Atilla ÇİLİNGİR

TurkVolki

Özel Üye
Web sitesi
www.kibrisabakis.com

1974 harekatı ve öncesi uğradığımız haksızlıklar yakın tarihimizde olmasına rağmen unutulmaya/unutturulmaya çalışılırken, o günleri görmüş yaşamış insanların katkıları ile yazılmış bir kitap olmuş. İlerde o günleri yaşamış insanları bulamasakta, onların kitapta yer alan anlatımlarıyla, olayların unutturulamayacağı bir kaynak.... Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Teşekkürler.

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

Kahraman KOMUTANIM

GAZİ Atilla ÇİLİNGİR

Büyük bir özveriyle hazırlayıp, daha önceden de müjdesini verdiğiniz kitabınızın, YAKIN TÜRK TARİHİNE ışıklı bir sayfa olarak eklendiğini görmek,bizler için hem gurur hem de güç kaynağıdır.Kitabınızın yazarı olarak başta sizi ve emeği geçen herkesi tebrik ederim.Bu kıymetli eseri bir an önce okuyacağım.

Saygılar sunar ellerinizden öperim KOMUTANIM