Tarihten Gelen Çığlık İsimli Kitabımın Tanıtımı ve Ardında Kalanlar

"TARİHTEN GELEN ÇIĞLIK"
İSİMLİ KİTABIMIN TANITIMI VE ARDINDA KALANLAR...

"Hayata korkusuzca bakanlar, özgürce yaşamın simgesi olurlar..."

16.Aralık.2010 Tarihinde yurttaşı olmaktan gurur duyduğum, K.K.T.C’nin Ercan havalimanına indiğimde; her zaman yaptığım şeyin yaptım ve önce onları selamladım gözlerimle! Ay ve Yıldızın o göz kamaştıran görüntülerine baktım. Ne de yakışmışlardı biri birlerine… Bir tarafta, ay ile yıldızı barındıran o bembeyaz, tertemiz rengi ile şehidime kefen olan al bayrağı ile K.K.T.C… Diğer yanında şehidimin kanı ile renklenen, üzerindeki ay ve yıldızı ile sonsuza kadar yaşayacak ve Yüce Türk Ulusunun onur timsali olan bayrağı ile T.C…

İşte bu onur ve gurur timsali tablodur, beni 36 yıldır ‘’O Gazi Topraklarda’’ karşılayan ve gönlümdeki vatan sevdasının hazzını yaşatan…

Evet, yeni yayınlanan kitabım, ‘’Tarihten Gelen Çığlık ‘’ isimli kitabımın tanıtımı ve imza günleri için bir kez daha gelmiştim adaya ama bundan önceki gelişlerimden çok farklı idi bu gelişim!

Çünkü bu gelişim neredeyse yarım asırdan beri var olan ama bir türlü seslerini duyuramayanların o acılı seslerine ve geride kalan sevdiklerinin yaşam karelerine ses olan, tanıklık eden kitabımın tanıtımı ve yaşanan gerçekleri anlatmaktı herkese! Görmeyen/görmek istemeyen gözlere, duymayan/duymak istemeyen kulaklara! Ve özellikle de o acılı yılları yaratan, yaşatan, yürekleri nasır tutmuş olanlara, insanlık suçlarını işleyen ve bu ayıpla yaşayan Rumlara, o pişkinlere, o yüreksizlere, geride bıraktıkları karanlık tarih sayfaları ile yüzleşmekten korkan yüzsüzlere ve onların günümüzde ki işbirlikçilerine!

Kitabımda şöyle seslenmiştim onlara:

‘’ Bu kitap sizlere, hayata korkusuzca bakan ve özgürlüğe koşarken yok edilen; diri, diri, toprağa gömülenlerin, ‘’ Tarihten Gelen Çığlıklarını’’ anlatacak!

Bu kitap sizlere, Kıbrıs’ta yaşanan insanlık ayıplarının duyulmayan seslerini duyuracak! Görülmeyen yüzlerini göstererek; yıllardır yazılmayanları, canlı tanıklarının kendi ağzından anlatacak!

Ve son olarak bu kitap; Kıbrıs adasında, yok edilmek istenen bir halka, Kıbrıs Türk Halkına yaptıkları mezalimler ile ada tarihi boyunca bu insanlık ayıbına imza atan Rumların neler yaptığına tanıklık edecek.

Ben bu kitabımda, yıllardır çığlıklarını duymadığımız gerçekleri anlatacağım. Üzülmemek adına anımsamak istemediğimiz, aklımıza geldikleri zaman zihnimizde daha güzel şeyler canlandırmaya çalıştığımız! O acı dolu yaşanmışlıkları, bizzat tanıklarının ağzından ve acı dolu yüreklerinden gelen seslerle yansıtacağım.

Onların acıları sessizdir! Onların gözyaşlarını göremezsiniz. Onların beyinlerinde yaşadıkları fırtınalar, kalplerinden kopup gelen isyanlar duyulmaz! Bir an kendinizi onların yerine koymaya kalksanız ne yapacağınızı bilememenin şaşkınlığını yaşarsınız, nefesiniz daralır, hayatınız kararır! Ama onlar bu acıları, yaşamlarının en değerli varlıkları olarak yıllardan beri yaşamaktadırlar ve yaşayacaklardır!

Kıbrıs adasında tam 439 yıldır var oluşun mücadelesini veren Kıbrıs Türk Halkı, geçen bu süre zarfında pek çok katliamlara maruz kalmış, baskılara direnmiş, ekonomik ve siyasi izolasyonları göğüslemiş ama tarihin hiçbir döneminde; tüm bunları yapan Rum’a ve ardındaki en büyük güç olan Yunan’a asla boyun eğmemiş ve diz çökmemiştir.

Kıbrıs Türk’ünün adada ki varoluş mücadelesinde; tarih boyunca uğradığı toplu katliamlar, evlerinin yakılıp yıkılması, toplu göçler, Rum’un insaf tanımayan ve insan vasfına ve vicdanına yakışmayan nitelikleri ile yaratmış olduğu bu insanlık ayıbının fotoğrafları, belgeleri ve tanıkları yaşayan tarihimizin en önemli kanıtlarıdır. Bu insanlık ayıbını anlatan kitaplar da yazılmıştır ve yazılacaktır.

Ne acıdır ki! Bu katliamları yapanlar, bu cinayetleri işleyenler, bu insanlık ayıbını yaratan Rumlar; yapmış oldukları bu insanlık dışı olaylardan dolayı, bu güne kadar ne Kıbrıs Türk’ünden özür dilemişlerdir! Ne uluslar arası camia tarafından ayıplanmışlar, ne kendi mahkemelerinde, ne de insan hakları mahkemelerinde yargılanmışlardır!’’

16–23. Aralık.2010 Tarihleri arasında bulunduğum K.K.T.C’de, 21.Aralık.2010 tarihinde başlayan Şehitler haftasının 47’nci anma töreni etkinlikleri ile tanıtılan kitabımın tanıtımını üstlenen ve destek veren başta, K.K.T.C Dış İşleri Bakanımız Sn. Hüseyin Özgürgün ve ilgili daire başkanları olmak üzere dış işleri bakanlığının tüm yetkililerine teşekkür ediyorum…

Kitap sunumum için beni kabul eden ve destekleyen, başta Kıbrıs Milli Davamızın Lideri ve liderim; K.K.T.C Kurucu Cumhurbaşkanımız Sn. Rauf R. Denktaş’a, K.K.T.C Meclis Başkanımız Sn. Hasan Bozer’e, K.K.T.C Maliye Bakanımız Sn. Ersin Tatar’a, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Nazım Çavuşoğluna ve ilgili bakanlıkların tüm yetkililerine bir kez daha şükranlarımı iletiyorum…

Ada da kaldığım bu süre içerisinde, bana her zaman verdikleri destekle öne çıkan, T.M.T ve Mücahitler Derneklerinin çok değerli başkanları, yönetimi ve tüm üyelerine; ayrıca kitabımın manevi destekçisi olan K.K.T.C Şehit Aileleri ve Malul Gazileri derneğinin, yiğit başkanı, Sn. Ertan Ersan’a ve yönetimine de teşekkürlerimi sunuyorum…

Ama en büyük şükran borcum; kitabımın tanıtımında ve imza günlerimde, yüreklerindeki vatan sevdası ile beni daima destekleyen, Kıbrıs Türk Halkının her kesiminden gelerek beni imza günümde yalnız bırakmayan kardeşlerime, K.K.T.C’nin yazılı ve görsel basınınadır. Özellikle de Kanal T ailesine teşekkürler. En büyük teşekkür ve şükran borcumda, adaya gelişimden, dönüşüme kadar, beni yalnız bırakmayan dava arkadaşım, Sn. Hüseyin Alasya’yadır… Sağ olasın aslan yürekli mücahit…

Şimdi bu kitap aracılığı ile bir kez daha soruyorum:

Ey Güney Kıbrıs’ta yaşayanlar!

Ey bu insanlık suçunu yok sayanlar!

Bu insanlık ayıbı nedeniyle, Kıbrıs Türk Halkından özür dahi dilemeyen siz Rum yöneticiler!

Birleşik Kıbrıs çığlıkları atarak, Kıbrıs Türk Halkının bu yaşadıkları acıları, tarihin derinliklerinde kalmıştır, yeniden gündeme getirmenin bir anlamı yoktur! Diye niteleyen Rum işbirlikçileri, halkımızın arasında yaşayan ayrık otları!

Size sesleniyorum, size!

Bu yaratılmış olan insanlık dışı olayları, sadece size hatırlatmak değildir amacım…

Kıbrıs Türk Halk’ı, Rum’un yapmış olduğu bu katliamlar ile karşı karşıya kalırken; adeta bir soykırımın en acımasızını yaşarken, tüm bu acı dolu olaylara gözlerini kapayan, katledilen insanlarımızın ‘çığlıklarına’ kulaklarını tıkayan vahşi batının nasır tutmuş vicdanlarına da sesleniyorum!

Duyun artık bu ‘tarihten gelen çığlıkları’ görün artık Kıbrıs Türk Halk’ına uygulanan soykırımı, bu insanlık ayıbını!

Bu insanlık suçunun mutlaka hesabı uluslar arası mahkemelerde sorulmalı ve bu acılı çığlıkların sesi duyulmalıdır…

Biliniz ki! Kıbrıs Türk’ünün yaşadığı o katliamları yapanlara bu insanlık suçunun yasalar karşısındaki hesabı sorulmadıkça!

Bu ayıp ile yaşamaya devam eden Rumların vicdanı sızlamasa bile Tarihin vicdanı hep sızlayacak ve bu insanlık ayıbı, bu vahşeti yaratanların alnında kara bir leke olarak kalacaktır…

"Yiğitlerin Kalbi Sırların Mezarıdır..."

Atilla ÇİLİNGİR
25.Aralık.2010

Son düzenleme:

BAHAR

Dost Üyeler
Cevap: Tarihten Gelen Çığlık İsimli Kitabımın Tanıtımı ve Ardında Kalanlar

Komutanım İstanbul dada bir tanıtım istiyoruz bizde yanınızda olmak istiyoruz kırmayın lütfen bizleri...

Değerli Bahar Nickli üyemiz,
Bu isteğinizi ancak yeni yılda yerine getirebileceğiz...Çünkü kitabım henüz T.C de tanıtılmaya başlanmadı...Duygu ve teveccühünüz için teşekkürler

Sevgiyle selamlıyorum...
Atilla ÇİLİNGİR

Türkiye Sevdalısı

Dost Üyeler

Sevgili Gazi Komutanım,

Yaşadığınız yılların çığlıklarını öre öre, yılmadan, yorulmadan, tükenmeyen enerjinizle bizlere bir eser halinde sunmanızdan dolayı size çok teşekkür ederiz. Bu çığlığın zalimlerin, insanlıktan nasibini almamışlarının kalplerini elbet bir gün, bir şekilde sağır edercesine yırtacaktır. Soykırımdan medet umanlar, soykırımla bir yere varamayacaklarını bu gün farkına varamayanlar, kendi geleceklerinin eline bir kor parçasını miras olarak bıraktıklarının da farkına varamayacaklardır.

Bu soykırımla ilgili Kıbrıs' da bir anıt var mı bilmiyorum. Her Türk soykırımı için, başta Türkiye olmak üzere bütün Türk yurtlarında bir soykırım anıtın olmasını ve lanetlenmesini, her gazimizin Sevgili KARA BUDUN kardeşimizin önerisi olarak övünç madalyasıyla onurlandırılmasını diliyorum.

En içten sevgilerim ve en derin saygılarımla ellerinizden öpüyorum.

Son düzenleme:

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Başarılarınızın devamını diliyorum. Ankarada da bir tanıtım olursa yanınızda olmak isteriz.

Sayın Kartal Gözü,

Yeni yayımlanan kitabımın, Türkiye'de ki tanıtımı ve imza günleri yeni yılla birlikte yapılacaktır. Bu nedenle o etkinliklerin yeri ve günlerinin belli olmasıyla birlikte tabii ki sizleri de yanımda görmek, desteğinizi almak beni son derece mutlu edecektir. İlgi ve alakanıza teşekkür ederim...
Bu vesile ile yeni yılda;
Sağlık, mutluluk ve başarı dolu yarınlar temenni ediyorum...

Sevgiyle Selamlıyorum.
Atilla ÇİLİNGİR