Tebrikler Rauf R. DENKTAŞ

Rauf DENKTAŞ

Admin
Admin
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
108
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Konum
K.K.T.C
Web sitesi
www.kibris1974.com
TEBRİKLER
Rauf R. DENKTAŞ

Simerini Gazetesi 7 Nisan’da Meclis önünde yapılan mitingi “3-4 bin tam kan Kıbrıslılar” yaptı. İşgal bölgesindeki “tam kan Kıbrıslılar” ellerinde Kıbrıs Bayrakları ve Türkiye aleyhine pankartlarla, birleşme ve Sosyal hürriyet ve adalet için toplandılar diye verdi.

Bu 3-4 bin kişiden kaç kişi “ateşkes anlaşması ile devam eden milli bir ölüm-kalım davası devam ederken, biz, Rum tarafına, yaptıklarımızı bu şekilde kullanacağı fırsatı vermemeliydik, diyecektir? “Göreceğiz” diyemeyeceğim çünkü, Rum ne demiş, ne yapmış, bizim hatalarımızdan ne kadar yararlanmış diye düşünüp üzülenlerin ne kadar az olduğunu biliyorum.


Simerini’ye göre, Sosyal adalet ve uzlaşma için, bütünleşme için mücadele eden “tam kan” Kıbrıslıların “birbirlerini yemekle uğraşan” Kıbrıs Helenlerine örnek olması gerekiyor.


Rum tarafında seçimler yaklaştıkça Hristofyas’a karşı muhalefet kızışmaktadır. Federasyona evet dediği için kilise ve aşırı sağ aleyhinedir. Görüşmelerde yumuşak davrandığı, taviz verdiği için Hristofyas’ın ayağına çelme takma isteyenler çoğalmaktadır. Ekonomiye bakmadığı için eleştirenler vardır.


Kısacası, “birleşmeyi”, Kıbrıs’ın tam kan Helenlerine (yani Kıbrıs halkına) yamalanmamız olarak gören Rumlara göre, görüşmeler yolu ile dengeli, Garanti Antlaşmasını içeren yeni bir ortaklık gündemde yoktur. Birleşme, bütünleşme vardır. Hem de kurumları da birleştirerek ve Kıbrıslı Türklerle Türkiye’nin arasındaki bağları kopararak!


“Tam kan Kıbrıs Türkleri”, ellerinde Kıbrıs bayrakları ve Türkiye’ye (Anavatan’a) karşı pankartlarla, Rumlara cesaret vermekte, onları ümitlendirmektedirler. Tebrik mi edelim.
 
Üst