Titrerim Suçlu Gibi Baktıkça Geleceğime...

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye
TİTRERİM SUÇLU GİBİ BAKTIKÇA GELECEĞİME...

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’sinin okul andı:
“Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, hiç durmadan yürüyeceğime and içerim. Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!

ABD okul andı:
"Amerika Birleşik Devletleri'nin bayrağına, o bayrağın simgelediği Cumhuriyet'e, Tanrı'nın yönetiminde bir ulusa, bölünmezliğe, herkes için adalet ve özgürlüğe sadakatini" Tanrı’nın gözetiminde, bölünmez tek vatana inanıyorum.”

Japonlar;
''Güneş gibi doğacağım halkımın üstüne, şimşek gibi çakacağım düşmanımın üstüne,'' sözleri ile hala dumanları tüten Hiroşima, Nagazagi atom saldırılarına karşı çıkabilmişlerdir.

Şimdilerde nereden nereye geldik!

Aşağıdaki beyanatlarla Suriye’ye saldırıp savaş kazanıp, bu halimizle Esed’i devirip (eskiden Esat derdi.), Ortadoğu’yu titreteceğiz. (!)

Başbakan Erdoğan "Andımız'da rahatsız edici beyanlar var" dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin: "Andımız zaten zorla okutuluyordu."

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: “Andımız; bir hafta, 10 gün içinde okullarda son bulur.”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: “İnsan ’yemin ederim ki ben Türk’üm demek zorunda mı? Demezse Türklüğüne zarar mı gelir? (Evvvvvet zarar gelir.) Küçücük çocuklara, üstelik her gün, Türk’üm diye başlayarak, andımızı okutmak eziyettir. Her sabah aynanın karşısında hanginiz ’vallahi, billahi ben Müslüman’ım, doğruyum, üstelik çalışkanım’ diyor?”

AKP eski milletvekili Ahmet Aydoğmuş internet sitesinde: “Bu güne kadar Türklüğümün hiç bir faydasını görmedim, andımızı evden çıkmadan okuyabilirsin sıkıntı yok. Gerçi ben hayır dua etmeni temenni ederim” diyip kestirip attı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu andın kaldırılması konusunda hiçbir şey söylemedi ancak “Bu paket, bizim hazırladığımız paketin kötü bir kopyasıdır“ deyip, bu sözleri burun kıvırarak kabullendi.

Muhalefet her köşe başında parça parça… “Ne Mutlu Türk’üm diyene” deyip duruyor ama kurtarmıyor, yetmiyor. Türk istikbal ve Cumhuriyetini kurtarmak gerek…

Gel de;
“Tanrı Türk’ü korusun,” diye ağlama…
Kafayı üşüteceğim. Şimdi Müzeyyen Senar’ı dinliyorum artık, gözlerim yaşlı…

“Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime
Titrerim mecnun gibi baktıkça istikbâlime
Perde-i zûlmet çekilmiş, korkarım ikbâlime
Titrerim mecnun gibi baktıkça istikbâlime…”

Kısaca;
“Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime
Titrerim suçlu gibi baktıkça geleceğime
Karanlık perdesi çekilmiş, korkarım baht açıklığıma
Titrerim suçlu gibi baktıkça geleceğime…”

Acaba;
“Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacak mıdır?

Rum, nefesini tutmuş, Türk’ün çöküşünü bekliyor. Ada benimdir diyor…

Titrerim suçlu gibi baktıkça istikbalime...

Yine de "Hoşça kalınız."
07 Ekim 2013
Hüseyin LAPTALI