Türk Askeri Kıbrıs'ta İşgalci Değildir Diyemeyen Başbakan!

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com
TÜRK ASKERİ KIBRIS’TA İŞGALCİ DEĞİLDİR DİYEMEYEN BAŞBAKAN!

''Benim hayal ettiğim Kıbrıs'ta, Kıbrıs Türkleri ve Rumların, Müslüman ve Hristiyanların bir arada barış içinde yaşamasıdır. Ama Türk ordusunun Kıbrıs'taki işgalci statüsü, ne AB ne de BM tarafından kabul edilemeyecektir''

Erzurum’da Kış Olimpiyatlarının açılışında Papandreu böyle söyledi. Peki, bizim Başbakanımız ne dedi buna cevaben. Hiçbir şey söylemedi. Her zaman ki gibi hatip ağızıyla büyük büyük laflar etti, bir bakıma da güzel laflardı kendince. Çünkü bu çorbada kendi tuzu da olduğunu itiraf eden laflardı bunlar. Savaştan bahsetti barıştan bahsetti Annan planı öncesi verilen sözlerden, referandumdan sonra tutulmayan bu sözlerden bahsetti de bir türlü, Türk askerinin Kıbrıs’ta işgalci olmadığını garantörlük haklarına dayanılarak o adaya çıktığını ve yine bu haklar doğrultusunda adada kalıcı barış sağlanana dek kalacağını söyleyemedi. Söylediklerinin hepsi Türkiye’nin AB serüveninde yolunun kesilmesiyle ilgiliydi. Hatta Referandum öncesi Davos ve Burgenstock'ta, yapılan çalışmalar için bakın ne diyor.

''kazan kazan'' (win-win) esasına göre Kıbrıs sorununun çözülmesi önerisi getirdiklerini hatırlatıyor ve devamında ''Burgenstock'ta bizzat işin başındaydım ve orada kapandık, çalışmalara başladık. Ne yapacaktık? Kıbrıs sorununu çözecektik. İmzalar atıldı ve atılan imzalara rağmen 26 Nisan 2004'te AB bu işi çözme noktasında kararlı olduğunun sinyallerini verdi. Oybirliği ile o gün karar verildi. Kuzey Kıbrıs'a uygulanan izolasyon son bulacaktı. Sorun son buldu mu? Bulmadı.” Diyor.

İşte Kıbrıs’la ilgili son sözleri de şu oluyor özetle

"Bir karar alıyorsunuz ama karşınızdakiler bunu uygulamıyor. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs hep versin. Kusura bakma. Sorunu çözmek istiyorsan masaya geleceksin"

Evet, çok güzel posta koyuyor dostuna ama bir türlü yapılan İşgalci suçlamasına cevap veremiyor. Buda duyarlı insanların midesini bulandırmaya yetiyor.

Karşılıklı danışıklı döğüş sonunda da basın toplantısı yapan bu iki dost el ele poz vererek bu danışıklı döğüşü bitiriyor.

Erdoğan’ı dinleyen birisi, gündemi de takip etmiyorsa o konuşmadan büyük bir gurur duyar Türkiye adına. “Vay be bak nasıl da posta koydu Başbakanımız dostum dediği halde Yunanistan Başbakanına” diyerek bir kat daha sever onu.

Ya gündemi takip eden, o günleri bire bir yaşayanlar ise bu konuşmayı büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntüyle dinler.

Çünkü Türk askerinin işgalci olduğu yerde, üzerinde yaşadığı cumhuriyetinin de geçersiz olduğunu düşünür. Egemenlik uğruna dökülen kanların heba edildiğini düşünür, Avrupa Birliğine üye olmanın KKTC’ye sahip olmaktan daha mühim olduğunu düşünür.

Osmanlının gerilme devrinden bu yana hep kanla kazandığımızı masa başında vermek bizde alışkanlık olduğu için Kıbrıs’ta da son çırpınışlarımızı yaptığımız endişesini taşıyorum.

Yine de Kıbrıs Türklerinde öylesine bir Ruh var ki, Öylesine bir Türklük ve Türk kalma sevdası var ki yüz yıldır bu savaşa direnmesini bilmiştir. Yapılan tüm uluslararası ve Rum manevralarını göğüsleyebilmiş canı kanı pahasına Ada üzerinde varlıklarını sürdürebilmişlerdir. Bu günde Erdoğan’a rağmen bu mücadelenin devam edeceğini ve ada üzerinde işgalci olarak adlandırılan Türk silahlı kuvvetlerince omuz omuza bu direnişi devam ettireceğini tüm dünyanın bilmesi gerekmektedir.

İktidarlar geçicidir ama vatan kalıcı olmalıdır ve de olacaktır. Aksi takdirde geçicide olsa bir iktidara sahip olunamaz.

09.01.2011
Ayla BERKİN

volkanax

Dost Üyeler
Cevap: Türk Askeri Kıbrıs'ta İşgalci Değildir Diyemeyen Başbakan!

Öncelikle yazınız için teşekkür ederim.

Son paragrafınızda Kıbrıs Türklerinin Türk silahlı kuvvetleriyle omuz omuza bu direnişi devam ettireceğini yazmışsınız.
Neyazıkki ben bizzat birkaç Kıbrıslı Türk ailesinden, Türkiye düşsün artık yakamızdan ve Askerini çeksin, işgalciniz siz sözlerini defalarca duydum.

Hatta 32. gün programında da bu konu işlenmiş Pek çok Kıbrıslı genç Türkiyeyi işgalci gibi gösteren sözler etmişlerdi.
32. gün programının ardından Gazetecilere ,Kıbrıslı gençlerden gelen birkaç mail;

*[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]İşgalcisiniz!
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] * Onlar diyemedi ama ben diyorum; Evet! Türkiye Ada'da işgalci konumundadır... Türkiye bizi mi kurtardı, yokta stratejik değere sahip o toprağı mı? Düşünün; neden Ada'dan göç had safhada, neden Kıbrıslı Türkler Rum pasaportu almak için sıraya girmiş durumda... (Muzaffer Altan)

*
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ne ilhakı?
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] * Türkiye, Kıbrıslı Türkler'e sormadan nasıl olur da "Ben orayı ilhak ederim" (ki çoktan ilhak etmiştir) diyebilir... Türkiye'nin unuttuğu veya unutturmak istediği çok önemli şeyler var: Sadece Türk değil, Kıbrıslı Türk... Türkiye Türkler'indir, Kıbrıs Kıbrıslılar'ın... (Buğra Sevengül)

*
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]İstemiyoruz
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] * Evet; Kıbrıslılar Türkler'i ve Türkiye'yi istemiyor burada... Sebepleri çok.. En başta kültür farklılığı.. Kıbrıslı Türkler'in hedefi Avrupa'dır, Ortadoğu'daki karanlık ülkelerin yanı değil... (Ümit Aroes)

*

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Çıkar var!
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] * Unutmayın ki; Türkiye Cumhuriyeti bizi kara kaşımız, kara gözümüz için elinde tutmuyor.. Siyasi çıkarlar uğruna bu kadar tepki ve ambargoya karşı koymaktadır.. Türkiye'nin siyasi çıkarları uğruna benim kendi halkımın soyu tükenmektedir... Şu anda İngiltere'de yaşayan Kıbrıslı Türk'ün sayısı Ada'dakilerden 4 mislidir...

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif](Mustafa Ergüven)

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Yorum sizin !

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Sayın Volkanax, Evet maalesef içimizde Kendine KIBRISLI diyen grubun söylemleridir o duyduklarınız. Onlar dı Referandum öncesi meydanlarda Türkiye'ye küfür edenler. Onlardı Türk askerine işgalci diyenler. Ve yine onlardı AKP tarafından desteklenerek iktidar olanlar. Fakat bu pohpohlanmaları çok sürmedi. Onlara iktidarlarını kaybettirenler de hatta AKP'ye rağmen onları iktidardan edenlerde Son satırlarımda yazdığım Adamızda ki Askerlerimle omuz omuza mücadele edecek olan KKTC ve Türkiye sevdalıları Kıbrıslı Türklerdir.

Değerli Vatansever Mücahidemiz
Sevgili Ayla Berkin Hanımmefendi;

Son harfinin neden x ile bittiğine bir anlam veremediğim '' Volkana x '' nicli üye'ye vermiş olduğunuz yanıt için teşekkürler.K.K.T.C'de hepimizin bildiği, ''KIBRISLILIK'' yalanı üzerine inşa edilmeye çalışılan, ''BİRLEŞİK KIBRIS'' hayal perestleri ile rum işbirlikçilerinin, o kafadan bacaklıların kimi söylemlerinden seçilen bu hezeyanlara cevaben, izninizle benim de ekleyeceğim bir ikişey var...
Önce tarihin gerçeklerini bilen/bilmeyen/bilmezden gelen herkes; Kıbrıs Adasında yaşayan iki ayrı milletin var olduğunu ve ''Kıbrıslı'' diye bir milletin olmadığını iyice öğrenmelidir...Makarios bile etmiş olduğu yeminde, ''KIBRISLILIK'' kavramını, şiddetle red etmiştir...
Kıbrıs'ta kim ne derse desin, Yüce Türk Milletinin ayrılmaz bir parçası olan ''KIBRIS TÜRK HALKI'' ile kendilerini,''ELLİNO KİPRİYO'' yani '' Biz Kıbrıs Yunanıyız''diyen iki ayrı halk vardır...
Kıbrıs adasında; ''Kıbrıslı'' denilebilecek tek canlı; adada yaşayan ve dayanıklılıkları ve çalışkanlılıkları ile tanınan ''KIBRIS EŞEKLERİDİR'' bu gerçeğide bilenler, bilmeyenlere anlatsınlar lütfen...
Bu güzel yazınız nedeniyle yüreğinize ve kaleminize sağlık diyor ve

Sizi, Sevgiyle Selamlıyorum...
Atilla ÇİLİNGİR

Son düzenleme:

volkanax

Dost Üyeler

Ayla Hanım
Emin olun Ben gibi Türkiye'de Atilla bey'in kastedmeye çalıştığı (Volkanax da ki x gibi )İdeolojik nedenleri olmayan Sadece Kıbrıslı Türkler değil tüm Dünya Türklerinin sevdalısı pek çok kişi var.
Benim yukarıdaki yazım ard niyet amaçlı değil aydınlanma gereği idi. Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim.
-------------------------------------------------------------------------------
Sayın Atilla Bey

Sonunda bir x var diye hiç tanımadığınız, hakkında bilgi sahibi olmadığınız birii için ard niyet aramanız üzücü. İnsan düşmanı önce içinde aramalıdır. Bu sadece K.K.T.C için değil T.C içinde geçerlidir.
Sizi neden rahatsız ettiğini bilemediğim yazımda Zamanında gazetelere manşet olmuş K.K.T.C vatandaşı ozamanın gençlerinden mail örnekleri var , kendimden yorum katmış olsam neyse.
Saygılarımla.

Efs@ne

New member

Volkanax arkadaşım, anlaşılan bazı üyeler sadece Türkiye Türkçesini kabul sayıyor.

Q / q, W/w ve X / x harfleri pek çok batı dilinde vardır. Azerbaycan Türkçesi gibi Latin harflerine geçilen Türk şivesinde Q / q (Kalın k; g için) ve X / x (Hırıltılı h için) kullanılmasına rağmen mevcut.

Türkiye Türkçesi alfabesinde yer almamaktadır. Bu harflere karşılık gelen harfler sırasıyla k, v, ks, h ile ifade edilir
. Örneğin: Batı dillerinde X (iks) taxi, fix gibi sözlerin Türkiye Türkçesindeki imlası taksi ve fiks olur. Sözcüğün yapısına göre iks ya da ksi olarak da söylenir.

Ancak Azerbaycan Türkçesi alfabesinde X/x (hı) “yox” “burax-” gibi isim ve fiillerde kullanılır. Bu sözler Türkiye Türkçesinde yok ve bırak- şekillerindedir.

Türkiye Türkçesi yazı dilinin kaynaklandığı İstanbul ağzında hırıltılı h sesi yoktur. K’dan gelişen bu ses Türkiye Türkçesinde k’lı şekilleriyle aynen korunmuştur: Yok, çok, bırak-… Ancak Türkiye Türkçesi ağızlarında hırıltılı h sesi vardır.

"Vatan, Ne Türkiye'dir Türkler'e Ne Türkistan!
Vatan Büyük Ve Müebbed Bir Ülkedir Turan!"

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Atilla Bəy;

Türk dünyasının istifadə etdiyi bir çox dil və ləhcədə q-x və bunlara daxil olaraq da kiril əlifbası istifadə edilməkdədir. İndi biz Qazaxıstan və Qırğızıstanı kiril əlifbası istifadə edir deyə Türk dünyasındanmı atacığaz? Yaxşı Azarbaycan üçün nə deyə bilərik? Siz q-x hərfləri istifadə edirsiniz bu bizim Türkiyə Türkcəsinin əlifbasında iştirak etməməkdə buna görə sizinlə olan devletsel və tarixi bağlarımızı qoparacağıqmı deməmiz lazımdır. Bəlkə də volkanax qardaşım bir Azarbaycan Türkü və onun əlifbasında "x" hərfi olduğu üçün istifadəçi adınında volkanax olmasında hər hansı bir zərər görməmişdir.

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Sayın ve değerli komutanım, Kıbrıs'ta yaşayan yegane Kıbrıslılar hakkında ki yorumunuz bir harikaydı. Teşekkürler. Saygılarımla...

Otağımızın ''Kültegin'' nicli genel koordinatörü
ile '' volkanx '' ve '' Efs@ne'' nicli üyelerimiz;

Çok değerli yazarımız Ayla Berkin Hanımefendinin, Kıbrıs Milli Davamızın tarihi gerçeklerini gözardı ederek, kimi siyasilerin o kabul edilemez siyasi üslupları ve tercih ettikleri teslimiyetçi yaklaşımına yönelik olarak yazmış olduğu bu mükemmel yazısına, yapmış olduğum yorumu bir kez daha dikkatlice okuyunuz...
Yapmış olduğum yorumu başka anlamlara ve kavramlara çekmek adına bana vermiş olduğunuz yanıtlara da dikkat ediniz...
Bu otağ da her yönetim görevlisinin ve üyemizin; yazılarıma, yapmış olduğum yorumlara karşı vermiş oldukları yanıtlar ve eleştiriler benim makbulümdür. Bunların tümünden istifade eder ve eksik kalan bilgilerimi tamamlarım...Ama ön yargılı yaklaşımlara, konuyu olmaması gereken yerlere taşıyan yorumlara karşı da tepkisiz kalmam düşünülemez...
Türk'lük dünyasının bütünlüğünün, birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin ne kadar önemli olduğunu en az sizler kadar ben de bilir ve savunurum...
Pek tabiidir ki, Benim için de;Türk'lük Dünyasının herbir ferdi aynı ırkın, aynı kandaşlığın vazgeçilmez bireyleridir...Aynı ülküyü ve aynı değerlerimizi savunmak kaydıyla...
O nedenle, yapmış olduğum bu yorumumda; hiçkimseyi rahatsız edecek bir husus olduğuna da inanmıyorum...
Bu duygu ve düşüncelerim çerçevesinde, ''Türk Dilinin'' alfabetik özelliklerini, lehçe ve vurgulanması nitelikleri konusundaki değerlendirmelerinizi; günümüzde ana dilimizin yanına ikinci bir dil eklemeye çalışanlara, bu alçaklığı savunanlara ve bu asla kabul edilmeyecek duruma karşı sessizliği seçenlere, bu kafadan bacaklıların yazdıklarını okuyarak ve takip ederek onlara yapmanızı öneririm! Bana değil...

Atilla ÇİLİNGİR

Son düzenleme:

volkanax

Dost Üyeler

Öncelikle Efs@ne ve Kültegin arkadaşlara Teşekkür ederim.

Hepimizin sorunları aynı , Türk cumhuriyetleri üzerine oynanan oyunlar neyazıkki onyıllardır hüküm sürmekte, bazen hükümütlerimiz de bu oyunlara çanak tutmaktadır.

İzninizle geçen sene okuduğum bir yazıdan kesitlerle devam etmek istiyorum.

Toprakları İsrail'in "Tevratsal Sınırlar"ı (Arz-ı Mev’ud) içinde yer alan ülkelerden biri de Kıbrıs'tır. Kıbrıs, Yahudiler için tarih boyunca önemli bir konumda sayılmıştır. İsrail'in kurulmasından önce Filistin'e giden bir basamak, İsrail kurulduktan sonra da, “askeri bakımdan ve istihbarat açısından değerli bir koz” olarak kontrolde tutulmaya çalışılmıştır.

Bu amaçla;

İsrail'in karşı kıyısında Yahudiler için yeni bir yerleşim bölgesi yaratılmaya çalışılmaktadır. Kuzey Kıbrıs'ta önümüzdeki dönemde birkaç yüz bin Yahudi'nin yerleştirilmesi hesaplanmaktadır.
Adadaki Türk toprakları üzerinde parselasyon çalışmaları ile beraber iki yüz bin ev yapmak üzere izin alınmıştır. Referandum öncesi hızlanan arsa ve ev satışları son dönemlerde daha da artmıştır. Kuzey Kıbrıs bölgesinde yeni yapılan binalar daha çok İngiliz ve Amerikan Yahudileri tarafından satın alınırken, referandum sonrasında Kuzey Kıbrıs'ın Avrupa dışında kalmasıyla beraber İsrail vatandaşı Yahudiler de adada gayrimenkul edinmek ve yerleşmek üzere KKTC'ye gelmeye başlamışlardır.

Böylece zaman içerisinde Kuzey Kıbrıs'ın Türk nüfusunun Türkiye'ye geri dönmesi sağlanacak, para gücüne sahip olan zengin Yahudiler Kuzey Kıbrıs'a yerleşerek yeni bir Yahudi bölgesini İsrail'in karşı kıyısında yaratacaklardır.
Gelecekte adanın tamamına sahip olmayı düşünen İsrail, karşı kıyısında ikinci bir Yahudi devleti kurmaya çalışmaktadır.

KKTC'de kendisine bağlı firmalar aracılığı ile yeni yerleşim alanları yaratmakta ve hızlı bir gayrı menkul satışı ile adanın kuzeyinde Yahudi nüfusu artırılmaktadır. Kısa zamanda önemli miktarda Yahudi'nin adaya yerleşmesi ile birlikte İsrail de Kıbrıs üzerinde tıpkı Türkiye ve Yunanistan gibi taraf olabilecek ve böylece adanın Avrupa, ya da Hıristiyan egemenliği altına girmesine izin vermeyerek Doğu Akdeniz bölgesinde merkezi olarak kurulmuş olan Yahudi hegemonyası oluşturulacaktır.

İsrailli Yahudilerin son yıllarda Türkiye'nin Antalya kentine de gayrimenkul almak ve yerleşmek üzere ilgi göstermesi, İsrail merkezli gündeme getirilen Doğu Akdeniz hegemonya düzeninin; İsrail, Kıbrıs ve Antalya arasında kurulmakta olan bir egemenlik üçgenine dayandırılmak istendiğini de açıkça anlaşılmaktadır.

Tek İsrail ile bütün Ortadoğu'ya egemen olamayacaklarını gören Siyonistler hem Kürt Yahudileri aracılığıyla 2. İsrail'i Kuzey Irak'ta kurmaya çalışmakta, hem de Türkiye'deki Yahudi lobileri ve Maronitler üzerinden 3. İsrail'i de Kıbrıs'ta kurabilmelerinin yolunu aramaktadır.

İsrail'in Tevratsal sınırları içerisinde yer alan Kıbrıs'ın geleceği Ortadoğu'daki yeniden yapılanma ile yakından ilgili bulunmaktadır.
Kıbrıs, İsrail'e hem bir giriş kapısı, hem de çıkış bölgesidir.

Bu işin birde Türkiye kısmına bakalım;

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19 Temmuz 2003'te AB'nin isteği ile Ecevit - Bahçeli ikilisi tarafından çıkarılan 4916 Sayılı Yasa'yla yabancıların mülk edinmesine izin verildi. Başlangıçta daha çok GAP bölgesinde görülen bu satışların giderek ülkenin tamamına yayıldığı görüldü. Toplam 500 bin dönüm civarındaki arazilerin asıl sahiplerinin İsrailli olduğu belirtiliyor.

Tabii bunlar yabancıya satış olarak yansımıyor.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ortadoğu'da bu toprakların bu bölümü benim diyerek Filistin'i bir köşeye sıkıştıran İsrail, bu kez aynı tabloyu Türkiye ve K.K.T.C'nede mi uygulamayı amaçlıyor.
Saygılarımla.

Son düzenleme:

Efs@ne

New member

Atilla Bey, diyorsunuz ki; “Günümüzde ana dilimizin yanına ikinci bir dil eklemeye çalışanlara, bu alçaklığı savunanlara ve bu asla kabul edilmeyecek duruma karşı sessizliği seçenlere, bu kafadan bacaklıların yazdıklarını okuyarak ve takip ederek onlara yapmanızı öneririm! Bana değil...”

Burada onlardan biri değil, siz bunu yazdığınız için bu cevap size idi.

Böyle bir teferruatın üzerine durmanın da pek fazla bir anlamı yoktur, ben size sadece bazı Türkçe alfabelerde bu harflerin kullanıldığını hatırlatmak istemiştim.

Volkanax arkadaşımızın hak etmediği bir eleştiriye maruz kaldığını düşündüğüm için cevap yazdım, aslında yazmaktan fazla okumayı severim.

Ayriyeten Kültegin arkadaşa cevabı Azerbaycan Türkçesi ile verdiği için teşekkür ederim, günümüzde çok nadir rastlanıyor onu yazabilen kişilere.

Dostça kalınız

Efs@ne Nic'li üyemiz,

Bakın bana vermiş olduğunuz yanıtın da farkında değilsiniz!
Bana vermiş olduğunuz yanıtınızda, ''Burada onlardan biri değil siz yazdığınız için bu cevap size idi'' cümlesinin ne anlama geldiğini pek değerlendiremediğinizi var sayarak ve bu noktadan hareketle; en iyisi mi siz, başkalarının avukatlığını yapmaktan vazgeçip, yazmaktan çok okumayı tercih ediniz!

Atilla ÇİLİNGİR

Son düzenleme:

Efs@ne

New member

Atilla Bey,
kimsenin avukatlığını yapmıyorum. Haklı olan siz olun, sizi de savunurum. Ama anladığım kadarıyla haklı olduğunuz bir durum söz konusu bile değil.

İnanın ki, size yazdığım cevabın farkındayım, yazdığımı değerlendirebilecek kadar tahsil sahibiyim.

Ama siz benim yazdığımı okuyup analiz edip değerlendiremiyorsanız, bence siz biraz okumaya vakit ayırmayı tercih etmelisiniz.

Efs@ne nicli üye,

Nezaket sınırlarını aşan ifadenize son kez yanıt veriyor; sizi ifade etmiş olduğunuz ''tahsiliniz'', ''kıt bilginiz'' ve ''yetersiz anlama kabiliyetinizle'' başbaşa bırakıyorum...

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Çok korkunç, korkunç olduğu kadar da gerçek. Maalesef bu gün bu yapılanma gerek Kıbrıs'ta gerekse Türkiye de mevcut. Ürgüp, Göreme Nevşehir bölgelerinde bulunan bir çok köy artık İsraillilerin elinde. Bu da BOP'un uygulamasının bir devamıdır. Bu işi en iyi BOP'un Eş Başkanı bilir ama kimse bunu sormaya cesaret edemiyor işte. Ancak köşe yazılarımızla bizler kendi kendimize çalıp oynuyoruz.

sami akbulut

New member

google aramaya ''ünlü gürcüler'' yazın tıklayın bakalım neler çıkacak.saygılar

Efs@ne

New member

Atilla Bey, uzun zamandır ne yazık ki sanal ortama fazla zaman ayıramadım ve burada yazmış olduğunuz yazıya cevap verme fırsatım olmadı.

Gördüğüm gibi ama size gereken cevap verilmiş sayılır, en azından sitede ki üyelik renginiz bayağı solmuş gibi duruyor, ayriyeten kimin tahsili ne kadar bilgiye sahip olduğu sadece sanal ortamda değil, reel ortamda da oldukça duyuldu.

Kimlerin bilgisi ile kimler kendini süslüyor açıkça ortada, insanı yoran yaşadığı hayat değil, taşıdığı maskelerdir, artık yorulmayacaksınız, maskeniz düştü.

Muzaffer Önler

Onursal Üye

7 Ağustos 1571'de bu yana Türk vatanı olan, Kıbrıs’ta Türk askeri dünya var oldukça varlığına devam edecektir, hayal görenler Türk milletin al kanıyla yoğrulmuş bu aziz vatan toprağın sesine bir kulak versinler, kimin işgalci olduğunu iyi öğrenirler o zaman, selam ve saygılar…

Son düzenleme: